Historyczny Awans Juniorów Młodszych do Finału Mistrzostw Polski!
Dodane przez bodzio dnia Kwiecień 15 2008 09:38:03

W dniach 12-13 kwietnia w sali widowiskowo-sportowej w Morągu odbył się Półfinał Mistrzostw Polski w kat. Junior Młodszy. Organizatorem imprezy była drużyna LUKS Nolet Żabi Róg. W turnieju brało udział sześć ekip: MLUKS Jedynka Trzebiatów, UKS Aligator Gdynia, LUKS Nolet Żabi Róg, UKS Zagórzanka Rumia, UKS Orlęta Warszawa i UKS Bankówka Zielonka

MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW - UKS BANKÓWKA ZIELONKA

Mecz z Zielonką był pierwszym meczem naszego zespołu w tym turnieju. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Pierwszą bramkę zdobywa Trzebiatów po strzale Krzysztofa Galewskiego. Chwile później Zielonka wyrównuje, zaś pod koniec pierwszej tercji bramkę na 2:1 zdobywa Dobromir Cirocki. W drugiej części spotkania nasz zespół stracił w krótkim czasie dwie bramki i Zielonka prowadziła 3:2. Później na ławkę kar zszedł Mariusz Pietrak i w tym okresie gry, grający w osłabieniu Trzebiatów zdobywa wyrównującą bramkę. Przed końcem drugiej cześci bramkę na 4:3 dla Trzebiatowa zdobywa Michał Bereżański. Trzecia tercja zaczęła sie dla naszego zespołu bardzo dobrze. Dobromir Cirocki strzela szybko dwie bramki i prowadziliśmy już 6:3. W 41 minucie bramkę na 7:3 strzela Mariusz Pietrak. Pod koniec meczu po dosyć kontrowersyjnej sytuacji czwartą bramkę zdobywa Zielonka i mecz konczy sie wynikiem 7:4. Tak oto chłopcy zrobili swój pierwszy krok w drodze do finału Mistrzostw Polski.

MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW - UKS ORLĘTA WARSZAWA

Drugi mecz w turnieju nie rozpoczął się dla naszej dobrze. Na samym początku meczu po rzucie karnym Warszawa obejmuje prowadzenie. 3 minuty później wyrównującą bramkę zdobywa Dobromir Cirocki. Po tej bramce mecz stawał się coraz bardziej ostry i wyrównany. W 12 minucie meczu bramkę dla naszego zespołu zdobywa Michał Bereżański. Przed końcem pierwszej cześci spotkania kare dostaje zawodnik Warszawy i nie długo po tym nasz zespół wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 3:1 dla Trzebiatowa. W drugiej tercji najpierw Warszawa zdobywa bramkę na 3:2, zaś 5 minut później Dobromir Cirocki podwyższa na 4:2. W trzeciej tercji mecz coraz bardziej się zaostrzał. W 42 minucie Piotr Krzykowski oraz zawodnik Warszawy dostają karę 2+10min. Pod koniec meczu trzeciego gola w tym meczu zdobywa Dobromir Cirocki. W samej końcówce spotkania sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu, do piłki podchodzi Michał Bereżański, lecz nie zdobywa kolejnej bramki. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem naszego zespołu 5:2 i Trzebiatów zrobił kolejny krok do finału Mistrzostw Polski.

MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW - UKS ZAGÓRZANKA RUMIA

W kolejnym spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się z drużyną Rumi. Poprzedni pojedynek tych dwóch drużyn zakończył się wynikiem 8:1 dla Trzebiatowa. Już na samym początku spotkania Trzebiatów wychodzi na prowadzenie za sprawą Dobromira Cirockiego. Po tej bramce nadszedł okres wielu niewykorzystanych sytuacji naszej drużyny i pierwsza tercja kończy się jednobramkowym prowadzeniem Trzebiatowa. Na samym początku drugiej tercji Rumia strzela wyrównującą bramkę. Chwile później na 2:1 podwyższa Michał Bereżański. Przed końcem drugiej tercji ten sam zawodnik strzela gola na 3:1. W samej końcówce meczu kolejnego gola strzela Dobromir Cirocki i ostatecznie mecz kończy sie wynikiem 4:1.

[...]

MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW - UKS ALIGATOR GDYNIA

Był to pierwszy mecz w drugim dniu zmagań o Finał Mistrzostw Polski. Poprzednie spotkanie z Aligatorem zakończyło się wynikiem 4:1 dla Trzebiatowa. Mecz zaczął się wyśmienicie dla naszego zespołu, gola po pięknym strzale zdobywa Krzysztof Galewski. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty. W 10 minucie ekipa z Gdyni wyrównuje, krótko po tym bramkę zdobywa Mariusz Pietrak. 2 minuty później kolejną bramkę zdobywa Krzysztof Galewski i pierwsza tercja kończy się wynikiem 3:1 dla naszej ekipy. W drugiej tercji na 4:1 podwyższa Adam Dziurny. W trzeciej tercji Aligator zaczął coraz bardziej naciskać i w 38 minucie zdobywa bramkę na 4:2. Po mimo bardzo wyrównanego meczu i wielu ataków Aligatora pewnie w bramce spisywał się Maciej Bogdański i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Trzebiatowa 4:2. W tym momencie było już wiadomo, że Trzebiatów awansował do Finału Mistrzostw Polski z pierwszej pozycji.

MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW - LUKS NOLET ŻABI RÓG

W ostatnim meczu turnieju nasz zespół spotkał się z gospodarzem turnieju, ekipą z Żabiego Rogu. Gospodarze byli w trudnej sytuacji, ponieważ tylko zwycięstwo dawało im awans do finału z trzeciej pozycji. Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny bardzo źle. W pierwszej minucie po błędzie obrony i zbyt dalekim wyjściu bramkarza sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Minute później znowu po błędzie obrony na 2:0 podwyższa Nolet. Takim wynikiem kończy się pierwsza część meczu. W drugiej tercji sygnał do odrabiania strat dał Dobromir Cirocki. W trzeciej tercji Nolet zdobywa kolejną bramkę z rzutu karnego. Później na karę schodzi Dobromir Cirocki oraz zawodnik gospodarzy. Po powrocie z ławki kar w ciągu 1 minuty wpadają aż cztery bramki i wynik brzmiał 4:4. Pod koniec meczu zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobywa Dobromir Cirocki i mecz kończy się wynikiem 5:4. I tak oto nasza ekipa awansowała do wielkiego Finału Mistrzostw Polski z kompletem zwycięstw.

Po turnieju nastąpiła uroczystość rozdania nagród.

[5 meczy, 0 punktów, 9:23 bramki]

I tak oto awans do Finału Mistrzostw Polski awansowały ekipy z Trzebiatowa, Gdyni i Warszawy. Zmierzą się one z Jedynką Nowy Targ, Skalny Nowy Targ oraz Orkan Ludźmierz. Warto dodać iż nasza ekipa jest jedyną drużyną, która ma na swoim koncie komplet punktów.