Mecze play-off: Szarotka górą!
Dodane przez pama30 dnia Luty 29 2012 08:53:13
W miniony weekend seniorska drużyna z Trzebiatowa wyjechała w bardzo długą podróż aż do Nowego Targu, aby tam rozegrać swój pierwszy pojedynek w play-offach o miejsca 5-8. W górach czekała na nich lokalna ekipa - KS Szarotka Nowy Targ. Trzebiatów we wszystkich rozgrywkach, we wszystkich sezonach rozegrała zaledwie jeden mecz z tą oto drużyną. Był to Finał B w sezonie 2009/2010. Wtedy Szarotka, pod nazwą KS Gorce Nowy Targ, uległo Jedynce 3:5. Jednak w następnym sezonie ekipa ta zdobyła Mistrzostwo Polski w kat. Juniorek Starszych, więc z góry wiadome było, że mecz do łatwych należeć nie będzie.
W miniony weekend seniorska drużyna z Trzebiatowa wyjechała w bardzo długą podróż aż do Nowego Targu, aby tam rozegrać swój pierwszy pojedynek w play-offach o miejsca 5-8. W górach czekała na nich lokalna ekipa - KS Szarotka Nowy Targ. Trzebiatów we wszystkich rozgrywkach, we wszystkich sezonach rozegrała zaledwie jeden mecz z tą oto drużyną. Był to Finał B w sezonie 2009/2010. Wtedy Szarotka, pod nazwą KS Gorce Nowy Targ, uległa Jedynce 3:5. Jednak w następnym sezonie ekipa ta zdobyła Mistrzostwo Polski w kat. Juniorek Starszych, więc z góry wiadome było, że mecz do łatwych należeć nie będzie.

Ze względu na to, że w sobotę na nowotarskiej hali miały odbyć się trzy mecze półfinałowe, spotkanie Trzebiatowa i Szarotki zaplanowane było dosyć wcześnie, bo o 14. Na mecz obie ekipy wyszły mocno skoncentrowane. Razem z pierwszym gwizdkiem czeskich sędziów zaczęła się ostra walka o każdy skrawek boiska. Góralki jednak zdominowały większą jego część. Praktycznie to one cały czas atakowały i trzymały się na połowie boiska Trzebiatowa. Jednak pierwsza tercja należała do przyjezdnych - po 15 minutach, za sprawą Krzywak i Niewiadomskiej, Jedynka prowadziła 2:0. Właśnie z takim wynikiem obie drużyny zeszły do szatni. Druga tercja to całkowita dekoncentracja ze strony Trzebiatowa. Nowotarżanki perfidnie to wykorzystały i zdobyły 4 bramki, nie dając strzelić Jedynce żadnej. Wynik 4:2 dla Szarotki. Nic jeszcze nie było stracone. Trzebiatów nadal się bronił, a góralki atakowały. Razem z piątą bramką dla Nowego Targu zmieniła się taktyka Trzebiatowa. Naciskać, nie pozwolić rozegrać piłki. Wykorzystuje to Bogdańska, która odbiera piłkę Szarotce, gdy ta robi zmianę i w osłabieniu zdobywa trzecią bramkę dla swojej drużyny. Niestety kolejne naciski na Szarotkę nie dają rezultatu i gospodynie cieszą się ze zwycięstwa w pierwszym meczu w play-offach.

04:19 2 min. kary - Anna Arendt (uderzanie)
13:33 0:1 Marta Niewiadomska (Justyna Krzywak)
15:50 0:2 Justyna Krzywak
18:25 2 min. kary - Anna Burdyn (gra ręką)

25:10 1:2 Ewelina Burdyn (Anna Kubowicz)
25:51 2:2 Karolina Bujak (Anna Burdyn)
27:20 3:2 Karolina Bujak (Sabina Kaczmarczyk)
32:43 4:2 Ewelina Burdyn (Magdalena Chowaniec)

40:00 2 min. kary - Pamela Bogdańska (powtarzające się przewinienie)
42:53 2 min. kary - Renata Zapała (ostra gra)
46:56 5:2 Ewelina Burdyn (Magdalena Chowaniec)
53:43 2 min. kary - Natalia Nabijacz (odpychanie)
55:11 5:3 Pamela Bogdańska (w osłabieniu)

W dniach 10-11 marca odbędą się mecze rewanżowe. Tym razem Nowy Targ odwiedzi nadmorskie miasteczko.
W play-offach spotkania rozgrywa się do dwóch wygranych meczy. Aktualny stan rywalizacji to 1:0 dla Szarotki. Jeżeli Nowy Targ wygra z Trzebiatowem w sobotę (10 marca) to do niedzielnego spotkania nie dojdzie. Jeżeli natomiast Jedynka zdominuje Szarotkę podczas sobotniego meczu, w niedzielę rozstrzygnie się jaka drużyna zagra w meczu o 5. miejsce w Ekstralidze Seniorek. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę!