Mecze z Gródkiem rozstrzygnięte na korzyść trzebiatowianek!
Dodane przez pama30 dnia Grudzień 08 2011 14:59:20
W pierwszy weekend grudnia odbyła się kolejna runda rewanżowa Ekstraligi Seniorek. Tym razem na własnym parkiecie Trzebiatów podejmował drużynę z Gródka. Mecze te zostały rozegrane stosunkowo wcześnie, gdyż kolejka ta, na prośbę ekipy przyjezdnej, została przełożona ze stycznia. Tak więc nasze dziewczęta nie mogły przeznaczyć weekendu na odpoczynek, tylko na walkę z równym sobie przeciwnikiem. Przed tygodniem trzebiatowianki praktycznie odebrały sobie szansę na awans do półfinałów, jednak grać trzeba do końca.

Pierwszy, sobotni mecz, rozpoczął się o godzinie 19. Trzebiatów szybko, bo już po minucie, wyszedł na prowadzenie. Pierwsza tercja była bardzo spokojna. Pomimo tego, że wpadło w niej aż 7 bramek, można powiedzieć, że była wręcz nudna. Druga część nieco rozkręciła kibiców przybyłych na to spotkanie. Już 30 sekund po gwizdku Justyna Krzywak podwyższa wynik i na tablicy widnieje 5:3 dla ekipy Trzebiatowa. Ten moment był jednak niezbyt dobry dla gospodyń. W ciągu 8 minut Gródek zdobywa aż trzy bramki i wychodzi tym samym na prowadzenie. Dobra passa trzebiatowianek rozpoczyna się kilkanaście sekund przed końcem drugiej tercji, kiedy to strzelają bramkę. W ostatniej odsłonie zdobywają ich jeszcze trzy, tracąc przy tym tylko jedną i wygrywając cały mecz 9:7.
Najlepszą zawodniczką Jedynki Trzebiatów została Lucyna Grzelak, natomiast UKS Gródek Paulina Witak.

Rewanżowe spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10. Tak jak w poprzednim meczu Trzebiatów na samym początku (30 sekunda meczu) wychodzi na prowadzenie. Kilka minut po tym goście zdołali wyrównać. Od razu było widać, że pomimo tego, że Gródek nie ma żadnego punktu w tabeli, nie podda się bez walki. Trzebiatów, aż do 40 minuty, prowadził w tym spotkaniu, jednak po błędzie w obronie zostaje podyktowany rzut karny dla gości. Jedna z bliźniczek Witak podchodzi do niego, zdobywając przy tym wyrównującego gola. Od tamtej pory zaczęła się nerwówka. Obie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa, lecz udaje się to tylko jednej osobie - Marcie Niewiadomskiej. I tak oto Trzebiatów po raz kolejny otrzymuje 3 punkty do tabeli, mając ich już 10.
Najlepszymi zawodniczkami zostały Justyna Krzywak oraz Urszula Szabłowska.

Skład MLUKS Jedynki Trzebiatów:
Barbara Bagińska (b), Anna Arendt, Marta Niewiadomska, Lucyna Grzelak, Kinga Gut, Milena Kuc, Justyna Krzywak, Natalia Mitko, Paulina Szamruchiewicz, Pamela Bogdańska (c), Magdalena Staszków, Joanna Prośniewska, Stanisława Bagińska, Agnieszka Szczekla, Karolina Kobak.

Już w ten weekend zapraszamy wszystkich kibiców do hali widowiskowo-sportowej w Mrzeżynie, gdzie odbędzie się pierwszy Turniej Eliminacyjny Juniorów Młodszych o Mistrzostwo Polski. Natomiast 17-18.12 zapraszamy na ostatnie w tym roku mecze Ekstraligi Seniorek. Jedynka Trzebiatów podejmie aktualnego Mistrza Polski - Energę Olimpię Osowę Gdańsk.