Wyjazdowe punkty seniorek, Trzebiatów dwukrotnie lepszy od Gródka!
Dodane przez pama30 dnia Październik 31 2011 13:36:40
W miniony weekend Seniorki z Trzebiatowa wyruszyły w długą podróż na wschód Polski, aby tam rozegrać swoje kolejne mecze w Ekstralidze. Dziesięciogodzinna wyprawa swój cel miała w Białymstoku, gdzie na nasze seniorki czekała lokalna drużyna - UKS Gródek. Ekipa ta posiada wiele doświadczonych zawodniczek, więc wiadome było, że mecze okażą się bardzo ciekawe i zacięte. Była to już trzecia kolejka Ekstraligi Seniorek. Przypomnijmy, że poprzednie spotkania Jedynka rozgrywała z Zielonką i Gdańskiem. Trzebiatów trzykrotnie został pokonany - dwa razy przez Energę, raz po dogrywce przez Dzikie Gęsi - natomiast jeden mecz z Zielonką rozstrzygnął na swoją korzyść. Po tych spotkaniach trzebiatowianki zajmowały trzecią pozycję w tabeli, a wyprzedzały je zawodniczki z Gdańska i Zielonki.
Rozszerzona zawartość newsa
W miniony weekend Seniorki z Trzebiatowa wyruszyły w długą podróż na wschód Polski, aby tam rozegrać swoje kolejne mecze w Ekstralidze. Dziesięciogodzinna wyprawa swój cel miała w Białymstoku, gdzie na nasze seniorki czekała lokalna drużyna - UKS Gródek. Drużyna ta posiada wiele doświadczonych zawodniczek, więc wiadome było, że mecze okażą się bardzo ciekawe i zacięte. Była to już trzecia kolejka Ekstraligi Seniorek. Przypomnijmy, że poprzednie spotkania Jedynka rozgrywała z Zielonką i Gdańskiem. Trzebiatów trzykrotnie został pokonany - dwa razy przez Energę, raz po dogrywce przez Dzikie Gęsi - natomiast jeden mecz z Zielonką rozstrzygnął na swoją korzyść. Po tych spotkaniach trzebiatowianki zajmowały trzecią pozycję w tabeli, a wyprzedzały je zawodniczki z Gdańska i Zielonki.

W sobotę, po wyczerpującej podróży, przyszedł czas na pierwszy mecz, który zaplanowany był na godzinę 18. Para sędziowska Kruchelska-Grzymkowski punktualnie rozpoczęła spotkanie. W pierwszej tercji obie drużyny tworzyły mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak żadnej z ekip nie udało się wpakować piłki do siatki. Działo się tak także przez mniej więcej połowę drugiej tercji. Pomimo składnych akcji Gródka, jak i Trzebiatowa bramka była jak zaczarowana. Dopiero w 11 minucie Paulinie Witak udaje się zdobyć gola, który wyprowadza jej drużynę na prowadzenie. Trzebiatowianki nie zamierzały się jednak tak łatwo poddać i 4 minuty później Milena Kuc po podaniu Justyny Krzywak doprowadza wynik do remisu. Drugą i ostatnią bramkę dla Trzebiatowa w tej tercji zdobywa Lucyna Grzelak, której asystowała Marta Niewiadomska. Ostatnia część spotkania to pokaz bramek w wykonaniu Jedynki. W 4 minucie duet Krzywak-Kuc znów zostaje wpisany do protokołu. Na tablicy wynik wskazuje jednobramkowe prowadzenie gości, a Gródek nie zamierza się poddać. Jednak ich starania okazują się być nieskutecznie, gdyż w ciągu minuty Paulina Szamruchiewicz zdobywa kolejne dwie bramki dla Trzebiatowa. W 16 minucie trzeciej tercji Jedynka prosi sędziów o czas. Cenne uwagi trenera okazują się być skuteczne, gdyż po minucie Justyna Krzywak zdobywa szóstego gola. Trzebiatowianki za wszelką cenę starają się utrzymać wynik. Od zwycięstwa dzielą je jedynie 3 minuty. 4 sekundy przed końcem spotkania Justyna Krzywak po raz kolejny pakuje piłkę do bramki przeciwnika i tym samym zalicza hattricka. Sobotnie spotkanie zostało rozstrzygnięte na korzyść zespołu z Trzebiatowa, który pokonuje UKS Gródek 7:1. Tym samym na konto jedynki wpadają jakże cenne 3 punkty.
Najlepszymi zawodniczkami meczu zostały Barbara Bagińska oraz Kinga Jarocka.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11. Wiadome było, że Gródek będzie chciał się zrekompensować za sobotnią porażkę i od samego początku rzucą się na trzebiatowianki. Tak też właśnie się stało. Tak samo jak w poprzednim meczu, jako pierwsze do bramki trafiają gospodynie. Gródek długo nie cieszy się z prowadzenia, ponieważ 52 sekundy później Justyna Krzywak po asyście Pameli Bogdańskiej zdobywa wyrównującego gola. 5 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą tercję spotkania zawodniczki z Gródka kolejny raz mają okazję do radości ze zdobytej bramki. W drugiej części meczu nie trzeba było długo czekać na następną bramkę. Po 40 sekundach gospodarz podwyższa wynik o jeszcze jednego gola. Wynik na tablicy - 1:3 dla Gródka. Szybka odpowiedź Justyny Krzywak i prowadzenie gospodarzy zmniejsza się o jedną bramkę. W 4 minucie Marcie Niewiadomskiej udaje się doprowadzić do remisu, a po 5 minutach Justyna Krzywak bez skrupułów wbija następnego gola dla Trzebiatowa. Kolejna sytuacja dla Jedynki pojawia się w 2 minucie trzeciej tercji, kiedy to sędzia dyktuje rzut karny. Podchodzi do niego Justyna Krzywak i schodząc na backhand, kładzie bramkarkę na ziemię i zdobywa piątą bramkę dla swojej drużyny. 3 minuty później ta sama zawodniczka po raz kolejny podwyższa wynik na tablicy. Na 5 minut przed końcem trzeciej tercji perfekcyjną akcją popisują się Niewiadomska i Krzywak. Siódmy raz w tym meczu trzebiatowianki mogą cieszyć się ze zdobytej bramki. Niecałą minutę przed końcem spotkania zawodniczka z Gródka wędruje na 2-minutową karę za protest przeciwko decyzji sędziego. Jest to dobry czas dla trzebiatowianek, gdyż do końca meczu mają pełną kontrolę nad piłeczką i z wynikiem 7:3 odnoszą kolejne zwycięstwo w Ekstralidze Seniorek. To dobrze wróży naszym zawodniczkom, gdyż po dwóch przegranych meczach Dzikich Gęsi z Energą Gdańsk, Trzebiatów podnosi się o jedno oczko w tabeli, wyprzedzając Zielonkę o 2 punkty.
Najlepszą zawodniczką z Jedynki Trzebiatów została Justyna Krzywak, zaś z UKS Gródek Urszula Szabłowska.

Skład MLUKS Jedynki Trzebiatów:
Barbara Bagińska (b/c), Natalia Mitko, Milena Kuc, Niewiadomska Marta, Lucyna Grzelak, Stanisława Bagińska, Justyna Krzywak, Paulina Szamruchiewicz, Pamela Bogdańska, Magdalena Staszków, Joanna Prośniewska.

W ten sam weekend obecna drużyna Macieja Bogdańskiego MUKS Zielonka rozgrywała kolejne mecze w Ekstralidze Seniorów. Tym razem spotkali się oni z drużyną z Wejherowa. Po zaciętych spotkaniach zawodnicy musieli podzielić się punktami. W sobotę lepszy okazał się być zespół z Wejherowa, wygrywając mecz 5:2. W niedzielę zaś swoją wyższość pokazała MUKS Zielonka, ogrywając Ósemkę aż 10:1.
Warto dodać, że w sobotę Maciej został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.