Juniorki ponownie bez błysku - podział punktów w Siedlcu!
Dodane przez pama30 dnia Październik 27 2011 10:20:28
Dwudziestego drugiego i dwudziestego trzeciego października Juniorki Starsze rozegrały swoje kolejne spotkania w grupie. Tym razem odwiedziły Wielkopolskę, a mianowicie Siedlec. Dziewczęta pojechały w mocnym składzie, składającym się z dwudziestu doświadczonych zawodniczek. Po ostatnim podziale zwycięstw w Płocicznie trzebiatowianki nie mogły pozwolić sobie na utratę jakichkolwiek punktów.

Sobotnie spotkanie przewidziane zostało na godzinę 19. Para sędziowska Dutkiewicz-Kidoń wprowadza obie ekipy na środek boiska. Okrzyki zespołów i już można rozpoczynać bój o kolejne punkty w grupie. Przez mniej więcej połowę pierwszej tercji nie wpadła żadna bramka. Trzebiatowianki ciągle atakowały bramkę przeciwnika, jednak nie przynosiło to korzyści. Jako pierwsza wynik w tym meczu otworzyła Daria Zalisz z Siedlca, a niecałą minutę po tym kolejną bramkę dla Absolwenta zdobywa Dominika Chlebowska. Szczęściem MLUKS'u okazała się być kara dla zawodniczki gospodarzy. Właśnie w jej trakcie Justyna Krzywak, po podaniu Joanny Prośniewskiej, strzela kontaktowego gola. Z wynikiem 1:2 zawodniczki obu drużyn schodzą na 10-minutową przerwę. Trzydzieści sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania duet Krzywak-Prośniewska doprowadza wynik do remisu. Dziewczęta nie są w stanie długo cieszyć się z tego wyniku, gdyż 2 minuty po tym Chlebowska ponownie wyprowadza Siedlec na prowadzenie. Trzebiatowianki łatwo nie ustępują i wciąż atakują na bramkę przeciwnika. Oddają bardzo dużo strzałów, jednak są one skierowane w bramkarza. Minutę po straconym golu role się odwracają - Jedynka zaczyna nadrabiać. Worek z bramkami rozerwała Lucyna Grzelak, która umieszcza piłkę tuż pod poprzeczką. Teraz jest już tylko lepiej. W przeciągu 5 minut trzebiatowianki strzelają jeszcze trzy bramki, których autorkami są Pamela Bogdańska, Dominika Mazur i Justyna Krzywak. Niecałe 10 minut po tym Patrycja Kaczmarek z Absolwenta zdobywa czwartą bramkę dla swojej drużyny. Chwilę po tym Justyna Jarecka za powtarzające się przewinienie wędruje na 2-minutową karę. Siedlec ma szansę zdobyć kontaktową bramkę, jednak dzieje się zupełnie inaczej. Kolejną bramkę dla Trzebiatowa ponownie zdobywa Justyna Krzywak. Do końca meczu została jeszcze jedna tercja, więc utrzymanie wyniku przez przyjezdne nie powinno sprawić żadnego problemu. Jednak tuż przed końcem drugiej części spotkania i 9 sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji takowy problem powstał, a mianowicie bramki dla Siedlca zdobywa Agnieszka Kozanecka. Wynik różnił się tylko jednym golem. W 52 minucie Aleksandra Łopyta zmuszona jest opuścić boisko i odsiedzieć na ławce kar dwie minuty. Los chciał, że sekundę przed jej zakończeniem Siedlec doprowadza wynik do remisu. Zaczęła się ostra walka o każdy metr boiska. Jednej, jak i drugiej drużynie nie brakowało strzałów na bramkę. Jednak to Siedlec 30 sekund przed regulaminowym końcem spotkania wykorzystuje swoją szansę i za sprawą Chlebowskiej wychodzi na prowadzenie. Trzebiatowianki nie zamierzają odpuścić i bez bramkarza walczą do ostatniej sekundy meczu. Chcą doprowadzić do dogrywki, jednak bezskutecznie. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 7:8 dla gospodarzy. Trzebiatowianki tym samym na własne życzenie tracą kolejne punkty.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się standardowo o godzinie 10. W tym meczu Trzebiatów chciał się zemścić na Siedlcu za sobotnią porażkę i utratę jakże cennych 3 punktów. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla Jedynki. Po pierwszej tercji prowadziły już 3:0, a to wszystko za sprawą Justyny Krzywak, Pauliny Szamruchiewicz i Lucyny Grzelak. Dziewczęta wiedziały, że meczu jeszcze nie wygrały i nie należy się zbytnio cieszyć, gdyż w sobotnim meczu również wygrywały trzema bramkami, a przegrały jedną. Historia jednak lubi się powtarzać. W ciągu 10 minut Siedlec strzela trzebiatowiankom aż 4 bramki i wychodzi na prowadzenie. Jedynka nie poddaje się tak łatwo - mianowicie zdobywa dwie, kolejne bramki i ponownie wychodzi na prowadzenie. Pięć minut po rozpoczęciu trzeciej tercji Absolwent, za sprawą indywidualnej akcji Elżbiety Kidoń wyrównuje wynik. Mniej więcej 10 minut przed końcem spotkania drogę do zwycięstwa Trzebiatowa otwiera Lucyna Grzelak. Po jej bramce dwie kolejne zdobywają kolejno Paulina Szamruchiewicz i Karolina Kobak. Siedlczanki nie są w stanie już nic zrobić. Mecz kończy się wynikiem 8:5 dla drużyny z Trzebiatowa. Tym samym dziewczęta zrekompensowały się za sobotnią porażkę.
Najlepszymi zawodniczkami z drużyny Trzebiatowa zostały Justyna Krzywak (sobota) oraz Stasia Bagińska (niedziela).