Podział punktów w Płocicznie!
Dodane przez pama30 dnia Październik 10 2011 11:28:34
Ósmego oraz dziewiątego października Juniorki Starsze z Trzebiatowa podejmowały kolejnego rywala w tym sezonie. Tym razem trafiły na UKS Maratończyk Płociczno. Oba mecze odbywały się w Tucznie, więc były to pierwsze spotkania, które dziewczęta rozgrywały na wyjeździe. Warto dodać, że drużynę z Płociczna wzmocniło kilka doświadczonych zawodniczek, jednak trzebiatowianek to nie przestraszyło - podeszły do meczu tak, jak do każdego innego, czyli zmotywowane i gotowe do walki o kolejne punkty w tabeli.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19. Obie drużyny stanęły na środku boiska, zwarte i gotowe, aby rozpocząć bój o jak najlepsze miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się dosyć nerwowo, a z drugiej strony trochę sennie. Przez pierwszą tercje nie wpadł żaden gol. Bramka była jak zaczarowana. Jednak Sylwii Olczak, jako pierwszej, udaje się ją odczarować. Po 25 minutach wynik na tablicy wskazuje 1:0 dla drużyny gospodarzy. W czasie, gdy przez większą część drugiej tercji nie udaje się wpakować piłki do bramki, na ławkę kar lądują kolejno Paulina Szamruchiewicz, Katarzyna Czerepaniak i Aleksandra Łopyta. Podczas ostatniej z kar, dziewczęta z Trzebiatowa, grające w osłabieniu, strzelają wyrównującą bramkę. Jej autorką jest Justyna Krzywak, która otrzymuje podanie od Natalii Nabijacz. Dzieje się tak 6 sekund przed końcem drugiej tercji, więc do szatni dziewczęta schodzą z wynikiem 1:1. Na sam początek ostatniej tercji spotkania na listę strzelców ponownie wpisuje się Justyna Krzywak, której asystuje Pamela Bogdańska. Niecałe 3 minuty po tym zdarzeniu nazwisko Krzywak znów zostaje wpisana w protokole, jednak w innym miejscu. A mianowicie podaje ona do Pameli Ciupy, a ta podwyższa wynik do 3:1. W 49 minucie meczu bramkę kontaktową dla drużyny z Płociczna zdobywa Katarzyna Kopciuch. Ich radość ze zdobytej bramki nie trwa długo, gdyż 20 sekund po tym Ciupa ponownie wyprowadza drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Minutę później wynik na tablicy podwyższa Justyna Krzywak, która otrzymuje podanie od Marty Niewiadomskiej. Ostatnią bramkę dla Płociczna zdobywa Paulina Grzelak. Niecałe 5 minut przed regulaminowym końcem spotkania duet Niewiadomska-Krzywak strzela kolejną bramkę dla Trzebiatowa, podwyższając przy tym wynik do 6:3. Pod koniec meczu na ławkę kar wędruje Pamela Bogdańska, jednak Płociczno nie jest w stanie wykorzystać przewagi i spotkanie kończy się wynikiem 6:3 dla drużyny z Trzebiatowa.
Najlepszymi zawodniczkami tego spotkania okazały się być Pamela Ciupa oraz Katarzyna Kopciuch.

Niedzielny rewanż przewidziany był na godzinę 10. Już na samym początku meczu Płociczno wykorzystało ospałość Trzebiatowa i w 50 sekundzie strzela bramkę, wyprowadzającą gospodarzy na prowadzenie. W 10 minucie spotkania wyrównującego gola zdobywa Dominika Mazur z podania Agaty Arendarczyk. W międzyczasie Stanisława Bagińska otrzymuje 2-minutową karę. W połowie pierwszej tercji wynik dla swojej drużyny podwyższa Adamczyk Monika z Płociczna. Przez długi czas dziewczęta z Trzebiatowa nie są w stanie się obudzić i strzelić kolejnego gola. Dopiero po rozmowie w szatni, pomiędzy pierwszą a drugą tercją, realizują cel, jakim jest zdobyta bramka. Jej autorką jest Marta Niewiadomska. Trzebiatowianki nie są w stanie długo cieszyć się z remisu, gdyż minutę po tym Adamcewicz ponownie wyprowadza Płociczno na prowadzenie. W trzebiatowskiej drużynie nastąpiło jednak olśnienie. Stało się to poprzez wykorzystanie rzutu karnego przez Justynę Krzywak. Chwilę po tym swoją sytuację wykorzystała Agata Arendarczyk. Ale niestety po kilku błędach Adamcewicz ponownie doprowadza do remisu. W ciągu 10 minut na ławkę kar powędrowały trzy zawodniczki Niewiadomska, Adamczyk i Adamcewicz. Żadna z drużyn nie wykorzystuje przewagi, którą dała im 2-minutowa kara każdej z zawodniczek. Jednak po zakończeniu ostatniej z nich Pamela Bogdańska po podaniu Justyny Krzywak wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę po tym Trzebiatów ma kilka, podbramkowych sytuacji, których nie potrafi wykorzystać. Jak widać niewykorzystane sytuacje się mszczą. Niecałe 5 minut przed końcem spotkania znów dochodzi do remisu, a 2 minuty po tym do prowadzenia drużyny z Płociczna. W międzyczasie kontuzję kolana odnosi Paulina Szamruchiewicz. Przez ostatnie 3 minuty trzebiatowianki za wszelką cenę próbują strzelić choć jednego gola i doprowadzić tym samym do dogrywki. Oddają mnóstwo strzałów na bramkę, jednak rezultatu nie widać. Ostatecznie dziewczęta z MLUKS-u przegrywają to spotkanie 5:6 i muszą oddać tak bardzo przez nich chciane, 3 punkty dla Płociczna.
Najlepszą zawodniczką drużyny z Trzebiatowa została Agata Arendarczyk, natomiast z drużyny Płociczna ponownie Katarzyna Kopciuch.