Niespodziewane mecze trzebiatowskich Seniorek! Seniorzy górą!
Dodane przez pama30 dnia Październik 05 2011 08:33:27
W miniony weekend odbyły się pierwsze dwie kolejki Seniorek i Seniorów. Bogdański wraz ze swoim nowym klubem MUKS Zielonka podejmował brązowych medalistów zeszłego sezonu - UKS Absolwent Siedlec, Cirocki i UKS Chwarzno Gdynia rozgrywali swe mecze z UKS Nowa Łódź, a trzebiatowskie Seniorki, po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej, ugościły na własnej hali Dzikie Gęsi Zielonka.
W miniony weekend odbyły się pierwsze dwie kolejki Seniorek i Seniorów. Bogdański wraz ze swoim nowym klubem MUKS Zielonka podejmował brązowych medalistów zeszłego sezonu - UKS Absolwent Siedlec, Cirocki i UKS Aligator Chwarzno Gdynia rozgrywali swe mecze z UKS Nowa Łódź, a trzebiatowskie Seniorki, po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej, ugościły na własnej hali Dzikie Gęsi Zielonka.

W sobotę, tj. 1 października, w Mrzeżynie o godzinie 20 para sędziowska Musielak-Kurczak wyprowadza zespół z Trzebiatowa i Zielonki na parkiet. Okrzyki obu ekip i chwilę po tym następuje wyczytanie pierwszych piątek. Bagińska Basia, Bogdańska Pamela, Bagińska Stasia, Grzelak Lucyna, Krzywak Justyna i Paulina Szamruchiewicz. Właśnie te dziewczęta przez kilka pierwszych minut walczyły na boisku z pierwszą piątką Dzikich Gęsi. Drużyna gości od początku naciskała na bramkę gospodarzy, co przyniosło efekt już w drugiej minucie spotkania, kiedy to Marczuk Ewa pokonuje Bagińską w bramce. Przez 10 minut nie wpadła żadna bramka, jednak w dwunastej minucie Pazio Małgorzata ustala wynik 0:2 dla swojej drużyny. Niespełna 20 sekund po tym zdarzeniu bramkę kontaktową po podaniu Grzelak Lucyny zdobywa Krzywak Justyna. Z takim właśnie wynikiem zawodniczki schodzą do szatni, aby odpocząć na drugą, nadchodzącą tercję. Jednak w ciągu 3 minut po gwizdku Pazio oraz Chełstowska wyprowadzają swoją drużynę na 3-bramkowe prowadzenie. W ciągu kolejnych trzydziestu minut duet Krzywak - Szamruchiewicz odrabia straty i ustala wynik na tablicy na 5:4 dla drużyny z Trzebiatowa. Jednak w ciągu dwóch następnych minut Dzikie Gęsi strzelają bramki, dzięki którym ponownie uzyskują prowadzenie nad gospodarzami. Trzy minuty przed regulaminowym końcem spotkania zawodniczka Trzebiatowa - Lucyna Grzelak - schodzi na 2-minutową karę. Zielonka ma okazję do strzelenia bramki i rozstrzygnięcia spotkania, jednak dzieje się zupełnie na odwrót - Krzywak, grając w osłabieniu, pakuję piłkę do bramki i wyrównuje wynik spotkania. Zaledwie 2 sekundy po tym, jak Grzelak schodzi z ławki kar, dostaje piłkę i podaje ją ponownie do Krzywak, a ta niespodziewanie wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Do końca meczu została już tylko minuta, a Dzikie Gęsi próbują strzelić wyrównującego gola i doprowadzić do dogrywki, jednak nie udaje im się to i Trzebiatów może się cieszyć z pierwszego, historycznego zwycięstwa w Ekstralidze Seniorek.
Najlepszą zawodniczką drużyny Jedynki Trzebiatów została Justyna Krzywak, zaś drużyny Dzikich Gęsi Zielonka Małgorzata Pazio

Drugie spotkanie odbyło się w niedzielę, o godzinie 10. Już od pierwszego gwizdka wiadome było, że Dzikie Gęsi nie pozwolą trzebiatowiankom na urwanie następnych punktów. Mianowicie od samego początku dziewczęta grały ostrożnie i bardziej defensywnie. Po dwóch minutach spotkania Grzelak Paulina wyprowadza Zielonkę na prowadzenie. Jednak w dwunastej minucie debiutująca w trzebiatowskich barwach klubowych Milena Kuc asystuje Justynie Krzywak i na tablicy już mamy remis. Zaledwie 20 sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą tercję Krzywak ponownie ładuję piłkę w siatce przeciwnika i podwyższa wynik o jedną bramkę. Trzy minuty po tym całym zdarzeniu znów mamy remis - autorką bramki dla Zielonki jest kapitan zespołu - Raszyńska Małgorzata. Gdy na tablicy widnieje wynik 2:2, zawodniczki schodzą do szatni, aby w trzeciej tercji rozpocząć bój o trzy punkty w tabeli. Niespełna 5 minut po rozpoczęciu ostatniej części spotkania Krzywak podaje do Szamruchiewicz i po raz drugi w meczu Trzebiatów wychodzi na prowadzenie. Nie cieszą się tym zbyt długo, gdyż Rogala Kasia strzela wyrównującą bramkę i doprowadza obie ekipy do dogrywki. Właśnie w niej lepsza okazuje się być drużyna z Zielonki (autorką "złotego gola" jest Raszyńska Małgorzata). W tym spotkaniu nastąpił podział punktów - 2 punkty zdobyła drużyna przyjezdnych, zaś 1 drużyna gospodarzy.
Dziewczęta z Jedynki nie są jednak załamane przegraną, gdyż nie były one wymieniane jako faworytki obu spotkań. Zdołały jednak powalczyć i zdobyć pierwsze 4 punkty do tabeli, gdzie aktualnie zajmują drugie miejsce.
Najlepszymi zawodniczkami niedzielnego spotkania zostały Basia Bagińska oraz Kasia Rogala.

Skład MLUKS Jedynki Trzebiatów:
Bagińska Barbara (b/c), Bagińska Stanisława, Bogdańska Pamela, Prośniewska Joanna, Staszków Magdalena, Łopyta Aleksandra, Szczekla Agnieszka, Grzelak Lucyna, Niewiadomska Marta, Kuc Milena, Krzywak Justyna, Szamruchiewicz Paulina, Mitko Natalia, Kobak Karolina.

W tym samym czasie i pierwsze punkty w Ekstralidze Seniorów walczył wspominany wcześniej Bogdański wraz z MUKS Zielonką oraz w 1. lidze Seniorów Cirocki i UKS Aligator Chwarzno Gdynia.
MUKS Zielonka podejmowała na własnej hali brązowych medalistów Mistrzostw Polski - UKS Absolwent Siedlec. Wyniki były korzystne dla warszawiaków i zdobyli oni pierwszych 6 punktów, wygrywając kolejno 11:3 i 7:2.
Równie dobrze poszło nowej drużynie Cirockiego. UKS Aligator Chwarzno Gdynia również rozgrywała mecze na swojej hali, tylko że z UKS Nowa Łódź. Odnieśli oni dwa, 2-bramkowe zwycięstwa, nad przyjezdną drużyną (9:7 i 13:11). Na ich konto także wpłynęło 6 punktów.