Dobry start Juniorek Starszych!
Dodane przez pama30 dnia Wrzesień 25 2011 11:57:26
W weekend, tj. 24-25.09, odbyły się pierwsze mecze 1. ligi Juniorek Starszych. Na sam początek MLUKS Jedynka Trzebiatów zmierzyła się z UKS Junior Kębłowo. Chociaż były to pierwsze mecze w sezonie, żadna z drużyn nie mogła pozwolić sobie na rozluźnienie i stratę punktów. Dziewczęta trafiły na najsilniejszą grupę, a mianowicie UKS Absolwent Siedlec, UKS Maratończyk Płociczno oraz wspominane wyżej UKS Junior Kębłowo. Do półfinału awans otrzymają tylko dwie drużyny.

W sobotę o 18, para sędziowska Bieńkowski-Chomnicki wyprowadza obie ekipy na boisko. Okrzyki, wyczytanie pierwszych piątek i pierwszy gwizdek. Zaledwie po trzech minutach zawodniczka z Kębłowa otrzymuje 2-minutową karę i nasze grają w przewadze. Wykorzystuje to Justyna Krzywak, która po podaniu Pauliny Szamruchiewicz, wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. W siódmej minucie do remisu doprowadza Wiktoria Kubicka, a niespełna 30 sekund po tym Daria Rogozińska podwyższa wynik o jedną bramkę - 1:2 dla drużyny Juniora Kębłowo. I to właśnie z taki wynikiem dziewczęta obu ekip schodzą do szatni po pierwszej tercji. Trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą tercję, zawodniczka Jedynki Marta Niewiadomska schodzi na karę. Dziewczęta z Kębłowa nie wykorzystują przewagi, lecz pięć minut po karze Daria Rogozińska ponownie pakuje piłkę do trzebiatowskiej bramki. Jednak 30 sekund później Stasia Bagińska odpowiada tym samym. Wynik na tablicy - 2:3 dla drużyny z Kębłowa. Przez prawie połowę meczu nie wpadła żadna bramka. Dziewczyny, choćby chciały, nie mogły trafić piłką do siatki. Dwie minuty przed końcem spotkania, gra zrobiła się bardzo nerwowa - zawodniczki z Kębłowa broniły się, ile mogły, żeby nie stracić bramki, a zawodniczki z Trzebiatowa musiały ją strzelić, żeby nie mieć punktów w plecy. Emocje udzieliły się wszystkim - zawodniczkom, trenerom i kibicom. Jednak 50 sekund przed przewidywanym końcem spotkania Krzywak podaje do Szamruchiewicz, a ta doprowadza do remisu i tym samym do dogrywki. Nie trwała ona zbyt długo, gdyż po dwóch minutach, ta sama zawodniczka, pakuje piłeczkę do siatki przeciwnika i ekipa z Trzebiatowa może cieszyć się z pierwszego zwycięstwa, dającego im 2 punkty.
Najlepszymi zawodniczkami spotkania zostały Joanna Prośniewska z Trzebiatowa oraz Wiktoria Kubicka z Kębłowa.

Na następny dzień mecz był zaplanowany na godzinę 10, jednak z powodów organizacyjnych został on przesunięty o pół godziny. Pierwszy gwizdek - dziewczęta obu ekip w ruchu. Pierwsze osiem minut wyglądało mniej więcej jak połowa sobotniego meczu - bezbramkowo. Ale właśnie w tej minucie jako pierwsza na liste strzelców wpisuje się Justyna Krzywak, która strzela bramkę w grze w osłabieniu. Również po ośmiu minutach Joanna Prośniewska podaje do debiutującej w tej kategorii wiekowej Mai Mazur, która strzela swoją pierwszą bramkę w Juniorkach Starszych. Trzy minuty po tej akcji, Maja asystuje Justynie Jareckiej i wynik na tablicy zwiększa się do 3:0. Z takim rezultatem zawodniczki schodzą z pierwszej tercji. Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej tercji Justyna Krzywak strzela bramkę z rzutu karnego. Nie ma co ukrywać - worek z bramkami został otwarty. W dwudziestej dziewiątej minucie spotkania wynik podwyższa Pamela Ciupa, a kilkanaście sekund po tym zdarzeniu Justyna Krzywak po podaniu bramkarki Basi Bagińskiej ustanawia wynik 6:0. W trzydziestej czwartej minucie zawodniczka z Kębłowa dostaje 2-minutową karę. Dziewczęta z Trzebiatowa perfidnie to wykorzystują i ładują do siatki siódmą bramkę w tym spotkaniu. Już by się wydawało, że zawodniczki z Kębłowa będą się tylko bronić, kiedy to w przeciągu dwóch minut strzelają trzebiatowiankom dwie bramki. Odpowiedzią na to są trzy następne - strzelone przez Agatę Arendarczyk, Dominikę Mazur oraz Justynę Krzywak. Ta ostatnia ponownie strzeliła bramkę z rzutu karnego. W czterdziestej czwartej minucie wynik dla Kębłowa podwyższa Wiktoria Kubicka, jednak cztery minuty później kolejny rzut karny dla Trzebiatowa wykorzystuje Pamela Bogdańska. Niespełna 10 sekund później Maja Mazur ponownie pakuje piłkę do siatki przeciwnika. W przeciągu kolejnych trzech minut padają jeszcze cztery bramki - trzy dla drużyny z Kębłowa (w tym jedna samobójcza), oraz jedna dla drużyny z Trzebiatowa, której autorką jest Paulina Szamruchiewicz. Ostatecznie spotkanie te kończy się wynikiem 13:6 dla drużyny gospodarzy. Dziewczęta zdobyły kolejne, bardzo ważne 3 punkty, razem mając ich już 5.
Najlepszą zawodniczką drużyny Trzebiatowa okazała się być Lucyna Grzelak, natomiast drużyny Kębłowa Danuta Kędziora.