Młodziczki również Wicemistrzyniami Polski!
Dodane przez dob dnia Maj 25 2011 07:18:33

Niespodziewany sukces odniosły nasze zawodniczki w kategorii Młodziczek na turnieju finałowym w Warszawie, który odbywał się w dniach 21-22 maja 2011.
Waleczne dziewczęta zdobyły Wicemistrzostwo Polski!!
W pierwszym spotkaniu MLUKS Jedynka Trzebiatów spotkała się z koleżankami z Gdańska, mecz jak każdy w tym sezonie pomiędzy naszymi ekipami był zacięty, ale po dwóch bramkach Jutrzenki Cirockiej oraz jednym trafieniu Natalii Grabarskiej pokonali¶my Energę Osowa Gdańsk 3:1.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa

Kolejne spotkanie to mecz z gospodyniami turnieju UKS Orlęta Warszawa, widowisko było bardzo zacięte i obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych, bramki w tym meczu padły tylko w II tercji najpierw po ¶wietnej akcji Natki Grabarskiej Cirocka Jutrzenka strzałem z beckhendu pokonała bramkarkę Warszawy, a potem Jutrzenka zrewanżowała się dokładnym zagraniem i Natalia znalazła się sam na sam przed bramkark± przeciwnika, wykorzystuj±c sytuację strzałem po ziemi. Po tej bramce posypały się kary dla naszego zespołu, najpierw Ola Senderska powędrowała na ławkę kar na 12 minut za niesportowe zachowanie, choć trudno było nam się tego dopatrzeć, potem Jutrzenka Cirocka za zagranie ręk± odsiedziała 2 minuty kary, pomimo gry w przewadze Orlęta Warszawa nie zdobyła bramki, co był zasług± ¶wietnie dysponowanej w tym Turnieju Oli Oszu¶cik.
Po dwóch wygranych nasze szanse na medal bardzo wzrosły i w meczu z Trzebini± należało zdobyć o jedn± bramkę więcej niż przeciwnik, niestety tę próbę sił wygrała Trzebinia aplikuj±c naszemu zespołowi 3 bramki, nie trac±c żadnej.
W niedzielę został nam do rozegrania mecz z UKS Wiatr LudĽmierz, remis dawał nam srebrny medal i dziewczęta wykonały plan z nadwyżk±, ponieważ pokonały reprezentantki z małopolski 2:1, a bramki strzelały Oliwka Koperska z rzutu wolnego oraz Maja Mazur.

Rado¶ć była wielka, tym bardziej, że przeciwnicy byli mocni.

Skład MLUKS Jedynki Trzebiatów:
Ola Oszu¶cik (b), Oliwia Koperska (1g), Żaneta M±czka, Maja Mazur (1g-2a), Jutrzenka Cirocka (3g-1a), Natalia Grabarska (2g-1a), Zuzia Krzywak, Ola Senderska (1a), Karolina Arendarczyk, Patrycja Hliwa, Marlena Nowicka, Ola Górska, Wiktoria Jutel, Gabrysia Ry¶, Kasia Kanczurska, Dominika Tomaszczenik, Emka Robakowska
Trenerzy: Barbara Arendarczyk, Artur Cirocki

Mistrzem Polski w kategorii młodziczek zostały dziewczyny z drużyny PUKS 3 Trzebinia.

Klaudia Jachymek- UKS Wiatr LudĽmierz

Po turnieju dziewczęta zwiedzały Warszawę, jeszcze w sobotę obejrzeli¶my hit w Warszawie- nowe fontanny ze spektaklem multimedialnym, w niedzielę spacer po starówce i tu niespodzianka: z naszych medali cieszyły się również gwiazdy telewizji: Szymon Majewski oraz Michał Piróg, ten pierwszy nawet sprawdzał rodzaj kruszcu w srebrnych medalach przy pomocy swojego uzębienia!!!