Juniorki Młodsze ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski!
Dodane przez bodzio dnia Maj 18 2011 06:41:55
Czternastego oraz piętnastego maja w Gdańsku odbył się Finał A Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Do wielkiego finału w tej kategorii zakwalifikowało się sześć najlepszych drużyn z całej Polski: UKS Orkan Ludźmierz, LUKS Nolet Żabi Róg, MMKS Podhale Nowy Targ, WSU Wierzchowo, gospodarz Energa Olimpia Osowa Gdańsk oraz nasze zawodniczki - MLUKS Jedynka Trzebiatów. Niestety w związku z przypadającym w ten sam dzień bierzmowaniem obrońca tytułu Orkan Ludźmierz wycofał się z tego turnieju, tak więc do walki o złoto przystąpiło pięć drużyn. Nie ma co ukrywać, że nasze zawodniczki po rundzie zasadniczej, ćwierćfinałach oraz półfinałach były jednym z głównych faworytów do zdobycia złotego medalu w tej kategorii.

MLUKS Jedynka Trzebiatów - UKS Orlęta Warszawa 6:0

Tak więc do turnieju finałowego nasze zawodniczki zanotowały jedną porażkę wygrywając przy tym pozostałe spotkania. Napawało to dużym optymizmem przed walką o medale.

Spotkaniem rozpoczynającym turniej finałowy był mecz pomiędzy Podhalem Nowy Targ, a Noletem Żabi Róg. W całym spotkaniu to Nolet Żabi Róg był drużyną, która przeważała nad rywalkami pod względem umiejętności. Mocną stroną góralek natomiast było przygotowanie motoryczne. Ostatecznie jednak po dość zaciętym spotkaniu technika pokonała siłę. Żabi Róg ograł rywalki z gór 5:2.

W drugim spotkaniu turnieju na parkiet wyszły nasze zawodniczki. Pierwszym rywalem na tym turnieju była dobrze już znana drużyna WSU Wierzchowo. Wszystkie poprzednie konfrontacje w tym sezonie wygrywała nasza ekipa. Również i tym razem dziewczęta z Trzebiatowa pokazały swoją wyższość nad rywalem z Wierzchowa. Mimo wyrównanej pierwszej tercji (1:0) w dwóch pozostałych WSU znacznie odstawało od naszych zawodniczek i ostatecznie to Jedynka mogła cieszyć się z dwóch punktów po okazałym zwycięstwie 8:1.

Po tym meczu po raz pierwszy na boisko wyszły gospodynie. Ich rywalkami były zawodniczki Żabiego Rogu, które były uskrzydlone zwycięstwem nad góralkami. Mecz dobrze rozpoczął się dla drużyny prowadzonej przez Marcina Zmiarowskiego. Jego podopieczne już po pierwszej tercji odskoczyły rywalkom na trzy bramki. Po dobrej pierwszej odsłonie w drugiej nie byliśmy świadkami żadnej bramki i wynik pozostał bez zmian. W ostatniej części spotkania ponownie lepsze okazały się zawodniczki Noletu, które zdobyły kolejne trzy bramki i wygrały całe spotkanie 6:0.

Kolejne finałowe spotkanie rozegrały między sobą dziewczęta z Podhala oraz Wierzchowa. Obie ekipy wcześniej zanotowały porażki, więc w tym spotkaniu chciały zdobyć swoje pierwsze punkty. Pierwsza tercja kończy się zwycięstwem Podhala 2:0. W drugiej natomiast zawodniczki WSU zaczęły odrabiać straty i po trzydziestu minutach było 3:2 dla góralek. W ostatnich piętnastu minutach ponownie lepsze okazały się dziewczęta MMKS'u wygrywając to spotkanie 5:2 i zdobywając tym samym pierwsze punkty na tym turnieju.

Po tym spotkaniu na boisku po raz drugi stawiły się nasze zawodniczki. Rywalem Jedynki były gospodynie, które pierwszy mecz przegrały dość wysoko. W tym sezonie te drużyny spotkały się dwa razy: raz lepsze były dziewczęta z Gdańska, a raz z Trzebiatowa. Tym razem spotkanie było pod dyktando Trzebiatowa, jednak brakowało skuteczności w ataku. Pierwsza odsłona kończy się skromnym zwycięstwem Jedynki 1:0. Z biegiem czasu zawodniczki Trzebiatowa powiększały swoją przewagę jednocześnie nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele w ataku. Po drugiej odsłonie nasze prowadziły 3:0 i od zdobycia kolejnych dwóch punktów dzieliło je piętnaście minut. Podczas trwania ostatniej odsłony gospodynie straciły jeszcze jedną bramkę i ostatecznie kolejne dwa oczka zdobyły zawodniczki Trzebiatowa, które wygrały 4:0.

Na zakończenie pierwszego dnia mistrzostw naprzeciw siebie stanęły drużyny Wierzchowa oraz Żabiego Rogu. Te pierwsze w poprzednich spotkaniach nie zdobyły jeszcze punktu, natomiast Nolet wygrał wszystkie spotkania. Również i tym razem zawodniczki Żabiego Rogu pokazały swoją klasę wygrywając całe spotkanie 5:0, nie tracąc bramki w drugim meczu z rzędu.

Po pierwszym dniu mistrzostw na prowadzeniu z kompletem punktów była drużyna Noletu Żabi Róg. Drugie miejsce również z kompletem punktów zajmowały zawodniczki z Trzebiatowa, jednak miały one rozegrane jedno spotkanie mniej. Trzecią lokatę zajmowały zawodniczki Podhala, czwarte miejsce przypadało Enerdze z Gdańska, zaś na ostatniej pozycji znajdowały się zawodniczki prowadzone przez Piotra Augustyniaka.

Drugi dzień rozpoczął się od pojedynku Podhala z gospodarzem turnieju Energą. Mecz był bardzo wyrównany, zaś same zawodniczki bardziej skupiły się na obronie niż ataku. Efektem tego była mała ilość bramek, które wpadły w tym spotkaniu. Jednak w tym zaciętym meczu lepsze okazały się góralki, które wygrały 3:1 i zdobyły kolejne dwa punkty.

Po tym spotkaniu odbyło się chyba najważniejsze spotkanie całego turnieju. Trzebiatów kontra Żabi Róg. W przypadku Noletu zwycięstwo w tym spotkaniu oznaczałoby zdobycie złotego medalu. W przypadku Jedynki zwycięstwo w tym i meczu z Podhalem dałoby upragniony złoty krążek. Tak więc teoretycznie stawką tego meczu było złoto w tej kategorii. Fenomenalnie spotkanie rozpoczęło się dla naszych przeciwniczek bowiem po pierwszej tercji prowadziły już 3:0. Druga tercja ma identyczny obraz. Dominacja zespołu z Żabiego Rogu i bezsilność drużyny z Trzebiatowa. Wynik po dwóch tercjach 6:0 dla rywalek. W ostatniej tercji nasze próbowały nawiązać jakąkolwiek walkę z rywalkami jednak to one powiększyły jeszcze przewagę i ostatecznie wysoko pokonały nasze zawodniczki 8:1 zdobywając tym samym złoty medal mistrzostw Polski w sezonie 2010/11! Nie ma co ukrywać, że nasze zawodniczki w tym spotkaniu zagrały bardzo słabo i to Nolet zasłużenie zdobył mistrzostwo. Trzebiatów musiał się jednak szybko otrząsnąć po bolesnej porażce, bo w zanadrzu miał jeszcze spotkanie o srebrny medal z drużyną Podhala.

Przed spotkaniem o srebrny medal doszło do pojedynku o czwartą lokatę. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które w tym turnieju nie zdobyły jeszcze żadnego punktu: Gdańsk oraz Wierzchowo. Spotkanie było zacięte, lecz po pierwszej tercji do gospodynie prowadziły 1:0, w drugiej odsłonie dokładając jeszcze trzy trafienia. W ostatniej tercji Wierzchowo zdobyło jedną bramkę i ostatecznie przegrało 4:1 zajmując tym samym piąte miejsce w Polsce. Miejsce tuż za podium przypadło gospodyniom turnieju, Enerdze Gdańsk.

Po tym meczu odbyło się ostatnie spotkanie turnieju. Walka o srebrny medal mistrzostw Polski pomiędzy Podhalem, a Jedynką. Drużynie z Trzebiatowa to srebra wystarczył jedynie remis, zaś góralki musiały ten mecz wygrać gdyż w przeciwnym wypadku zdobyłyby "tylko" brąz. Zatem rozpoczęło się spotkanie o srebro. Nasze od początku ruszyły do ataku, jednak albo brakowało skuteczności albo dobrze broniła obrona Podhala. Udało się jednak wygrać pierwszą tercję, skromnie bo 1:0, lecz nie to było ważne. W drugiej tercji gra była co raz bardziej zacięta i wyrównana. Udało się jednak naszym zawodniczkom powiększyć przewagę w tej części i dziewczęta wychodząc na ostatnią odsłonę prowadziły 3:1. W ostatniej części meczu góralki ruszyły do ataku, gdyż musiały strzelić trzy bramki by mieć srebrny medal. Nasze zawodniczki przyjęły defensywną taktykę i nie pozwoliły rywalkom strzelić sobie bramki. Po syrenie końcowej stało się faktem, że Jedynka Trzebiatów po zwycięstwie nad Podhalem 3:1 zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w sezonie 2010/11! Drużyna ta zatem podniosła się po wysokiej porażce z Noletem i poszła w ślady chłopców, którzy trzy lata temu w Nowym Targu również zdobyli srebrny medal. Trzy lata temu był to historyczny, bo pierwszy w historii klubu medal MP. Tym razem również jest to historyczne osiągnięcie naszych zawodniczek, bo zdobyły pierwszy medal MP w kategorii Juniorek Młodszych!

Po ostatnim meczu rozpoczęła się ceremonia kończąca finałowy turniej w Gdańsku.
Najpierw wybrano najlepsze zawodniczki do drużyny All-Star turnieju finałowego i tak:
Najlepszy bramkarz: Agata Kownacka (Jedynka Trzebiatów)
Najlepszy obrońca: Anna Szychta (Energa Gdańsk)
Najlepszy obrońca: Kaja Sikorska (Nolet Żabi Róg)
Najlepszy środkowy: Paulina Borowicka (Nolet Żabi Róg)
Najlepszy napastnik: Justyna Krzywak (Jedynka Trzebiatów)
Najlepszy napastnik: Katarzyna Kłak (Podhale NT)

Po wręczeniu nagród indywidualnych przyszedł czas na to, by trener kadry narodowej dziewcząt do lat 17 wręczył powołania zawodniczkom na konsultacje, które odbędą się na początku czerwca w Zielonce.

I tak z Jedynki Trzebiatów powołania te dostały: Agata Kownacka, Justyna Krzywak, Marta Niewiadomska, Agata Arendarczyk, Dominika Mazur oraz Aleksandra Łopyta.

Po wręczeniu powołań na konsultacje nastąpiło najważniejsze wydarzenie, czyli wręczenie medali dla najlepszych zespołów tego sezonu.

Złotym medalistą w kategorii juniorek młodszych w sezonie 2010/11 została drużyna LUKS Nolet Żabi Róg!
Srebrnym medalistą w kategorii juniorek młodszych w sezonie 2010/11 została drużyna MLUKS Jedynka Trzebiatów!
Natomiast brązowym medalistą w kategorii juniorek młodszych w sezonie 2010/11 została drużyna MMKS Podhale Nowy Targ!

Naszym dziewczętom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!