Młodzicy MLUKS Jedynki Trzebiatów szóstą drużyną Polski w sezonie 2010/11!
Dodane przez bodzio dnia Maj 18 2011 06:01:47
W ubiegły weekend w Babimoście odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików. Wśród uczestników tego finału była także drużyna z Trzebiatowa, który przyjechała do Babimostu w okrojonych składzie. Pozostałymi drużynami walczącymi o medale były: UKS Zryw Przykona, UKS 85 Mokotów Warszawa, UKS Bankówka Zielonka, KS Madex Górale Nowy Targ oraz obrońca mistrzostwiego tytułu i jednocześnie gospodarz turnieju UKS Fenomen Babimost. Nasza drużyna od początku nie była wymieniania w gronie faworytów do walki o medale i przyjechała do Babimostu bez jakiejkolwiek presji. Absolutnymi faworytami tego turnieju były drużyny z Nowego Targu oraz Babimostu.

Spotkania były rozgrywane systemem "każdy z każdym", a grano 3x10min.

Jedynka Trzebiatów swoim spotkaniem z Bankówką Zielonka rozpoczęła turniej finałowy. Pierwsza tercja tego spotkania była dość wyrównana, nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze i po pierwszej części był remis 3:3. Niestety w drugiej oraz trzeciej odsłonie spotkania do drużyna z Zielonki pokazała swoją wyższość nad rywalem i wygrała kolejno 3:1 i 4:1, a całe spotkanie dość pewnie 10:5.

UKS Fenomen Babimost - UKS Zryw Przykona 10:4 [4:0,1:1,5:3]
Madex Górale Nowy Targ - UKS 85 Mokotów Warszawa 6:1 [3:1,2:0,1:0]
UKS Fenomen Babimost - UKS Bankówka Zielonka 8:3 [2:1,2:1,4:1]

W drugim swoim spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się z ekipą ze stolicy. W tym meczu również widoczna była przewaga zespołu przeciwnego, jednak naszym zawodnikom nie brakowało woli walki. Pierwsza tercja kończy się zwycięstwem Warszawy 4:2. W drugiej odsłonie nasi zagrali niewiele lepiej i zakończyło się na 3:2. W ostatniej tercji zeszło z naszych zawodników powietrze i siły co wykorzystali zawodnicy Mokotowa wygrywając ostatnią cześć 3:0, a całe spotkanie 9:4.

Madex Górale Nowy Targ - UKS Zryw Przykona 8:3 [3:1,1:2,4:0]
UKS Fenomen Babimost - UKS 85 Mokotów Warszawa 4:1 [1:1,3:0,0:0]
UKS Bankówka Zielonka - UKS Zryw Przykona 4:1 [1:0,1:1,2:0]

Trzecie spotkanie naszych zawodników. Tym razem rywal z najwyższej półki - Nowy Targ. Przewaga drużyny z gór była niepodważalna i widoczna w każdym elemencie gry. Górale dość łatwo wygrali 12:2, wygrywając poszczególne tercje 3:0, 5:1 oraz 4:1. Jednak w tym turnieju to właśnie Górale oraz Babimost znacznie przewyższali umiejętnościami pozostałe zespoły, więc do naszych chłopców pretensji mieć nie można.

UKS Mokotów Warszawa - UKS Zryw Przykona 5:1 [0:0,4:0,1:1]

Przedostatnie spotkanie naszych zawodników i znów naprzeciw stanął rywal dużo lepszy - Babimost. Drużyna z Trzebiatowa dobrze zagrała pierwszą tercję, która zakończyła się porażką 1:0. Niestety w dwóch kolejnych zabrakło koncentracji oraz sił co spowodowało, że gospodarze pokazali swoją klasę i ostatecznie wygrali mecz 9:1.

UKS Bankówka Zielonka - Madex Górale Nowy Targ 1:9 [0:2,1:2,0:5]

Ostatnie spotkanie Jedynki na tym turnieju. Rywal chyba najmniej wymagający z całej stawki, także szanse na zwycięstwo były dużo. Wiadomo było, że jest to mecz o piąte miejsce. Pierwszą tercje, podobnie jak w większości spotkań nasza drużyna rozegrała bardzo dobrze, schodząc do szatni z jednobramkową przewagą (1:0). W drugiej tercji chłopcy zagrali równie dobrze dokładając jeszcze jedno trafienie i po dwudziestu minutach prowadząc 2:0. Trzecią tercje nasi zagrali dobrze, lecz tylko do połowy. W drugiej połowie ostatniej odsłony przyjęli defensywną taktykę co jak się okazało było złym posunięciem. Rywale strzelili dwie bramki i doprowadzili do wyrównania, tym samym zajmując piątą lokatę w całym turnieju. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Obie drużyny miały po jednym punkcie, tak więc o końcowej klasyfikacji decydował lepszy stosunek bramek, którzy przemawiał na korzyść Przykony. A więc nasi zawodnicy zakończyli ten turniej i cały sezon na szóstym miejscu w Polsce, co można uznać za dobry wynik.

UKS Bankówka Zielonka - UKS 85 Mokotów Warszawa 7:0 [2:0,3:0,2:0]
UKS Fenomen Babimost - Madex Górale Nowy Targ 4:3 [1:1,1:0,2:2]

Złotym medalistą w sezonie 2010/11 został obrońca tytułu Fenomen Babimost!
Srebrnym medalistą została drużyna KS Madex Górale Nowy Targ!