Juniorki szóste w Polsce, Juniorzy tuż za podium!
Dodane przez bodzio dnia Kwiecień 25 2011 06:30:40
W dniach 15-17 kwietnia odbyły się Finały Mistrzostw Polski zarówno w kategorii Juniorów jak i Juniorek Starszych. Rozgrywane w Zielonce, Łochowie, Morągu oraz Nowym Targu Finały A i B przyniosły wiele emocji i zaskakujących wyników.

Juniorki Starsze MLUKS Jedynki Trzebiatów walczyły w nowotarskim Finale B o miejsca 5-7, jako że UKS Gródek nie stawił się na turnieju. Zatem rywalkami były zawodniczki Juniora Kębłowo oraz Podhala Nowy Targ.

Natomiast Juniorzy Starsi WSU Wierzchowo walczyli w Zielonce o medale mając za rywali gospodarzy, Ósemkę Wejherowo oraz Górali Nowy Targ.

Juniorki pierwsze swoje spotkanie rozegrały w piątkowy wieczór, a ich rywalem było Kębłowo. Podopieczne Artura Cirockiego mimo, że szybko straciły bramkę i po pierwszej tercji przegrywały to w dwóch pozostałych odsłonach spotkania były lepsze i ostatecznie wygrały to spotkanie 6:2. W drugim dniu finału B pierwsze na boisko wyszły gospodynie, których rywalem były zawodniczki Kębłowa. Nowotarżanki nie dały większych szans rywalkom pewnie wygrywając 10:2. Było już pewne, że to Kębłowo zajęło siódme miejsce w Polsce w sezonie 2010/11, a o miejsce piąte w bezpośrednim meczu powalczą Jedynki oraz Podhale. W pierwszej tercji Jedynka dwukrotnie wychodziła na jednobramkowe prowadzenie lecz gospodynie dwukrotnie doprowadzały do wyrównania. Po czterdziestu minutach meczu Trzebiatów schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. W trzeciej tercji straciły to prowadzenie bardzo szybko i spotkanie bardzo się wyrównało. Niespełna 12 minut przed końcem spotkania Jedynka ponownie wychodzi na prowadzenie, lecz kilka minut później Podhale znowu doprowadza do wyrównania i mecz ostatecznie kończy się remisem co sprawia, że przy lepszym bilansie bramkowym piąte miejsce przypada dla Podhala, a szóste dla Jedynki.

MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW - UKS JUNIOR KĘBŁOWO 6:2 [1:2, 2:0, 3:0]

01:28 0:1 Kędziora Danuta
14:45 0:2 Kędziora Danuta
16:00 1:2 Szamruchiewicz Paulina (asysta Grzelak Lucyna)
37:48 2:2 Prośniewska Joanna
39:47 3:2 Kobak Karolina (asysta Bagińska Stanisława)
49:13 4:2 Grzelak Lucyna (asysta Krzywak Justyna)
57:58 5:2 Krzywak Justyna (asysta Szamruchiewicz Paulina)
58:34 6:2 Kobak Karolina

MMKS PODHALE NOWY TARG - MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW 5:5 [2:2, 0:2, 3:1]

01:43 0:1 Krzywak Justyna (asysta Prośniewska Joanna)
06:42 1:1 Timek Agnieszka (asysta Fuła Katarzyna)
07:55 1:2 Szamruchiewicz Paulina (asysta Krzywak Justyna)
17:30 2:2 Skiba Aleksandra (asysta Sopiarz Magdalena)
38:44 2:3 Grzelak Lucyna (asysta Łopyta Aleksandra)
39:32 2:4 Szamruchiewicz Paulina (asysta Krzywak Justyna)
41:39 3:4 Skiba Aleksandra
42:35 4:4 Różańska Paulina (asysta Florczak Justyna)
47:54 4:5 Krzywak Justyna
50:27 5:5 Fuła Katarzyna (asysta Timek Agnieszka)

Skład MLUKS Jedynki Trzebiatów:
Bagińska Barbara (b/c), Kownacka Agata (b), Arendarczyk Agata, Bagińska Stanisława, Bogdańska Pamela, Grzelak Lucyna, Jarecka Justyna, Kobak Karolina, Krzywak Justyna, Łopyta Aleksandra, Mazur Dominika, Mitko Natalia, Nabijacz Natalia, Prośniewska Joanna, Staszków Magdalena, Szamruchiewicz Paulina, Szczekla Agnieszka

Juniorzy WSU Wierzchowo pierwsze swoje spotkanie rozegrali po godzinie 19, a ich rywalem byli gospodarze turnieju MUKS Zielonka. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości jednak z biegiem czasu stracili oni koncentrację i konsekwencję w grze. Defensywa gości pozwalała rywalom na oddawanie zbyt wielu strzałów, natomiast ofensywa WSU choć miała dużą skuteczność to oddawała tych strzałów za mało. Po przegranej pierwszej i trzeciej tercji oraz remisowej drugiej ostatecznie gospodarze wygrali mecz 13:8. Najlepszym zawodnikiem WSU został wybrany Michał Żegiestowski. Przed tym meczem odbyło się spotkanie w którym faworyzowana drużyna Górali pokonała Wejherowo 12:4. Drugi dzień mistrzostw rozpoczął się od meczu między Góralami, a Wierzchowem. Prawie przez całe spotkanie do Nowy Targ miał inicjatywę, zaś WSU w porównaniu do pierwszego spotkania bardzo dobrze się broniło i groźnie kontratakowało. W tych kontrach brakowało jednak wykończenia, gdyż nie jednokrotnie mieli przed sobą pustą bramkę i nie potrafili tego wykorzystać. Pierwsza tercja mimo dużej przewagi Górali zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej tercji kosztowny błąd obrony WSU, która wystawia piłkę rywalom i jest 1:0. Po tej bramce obraz gry jednak się nie zmienił. Ponownie Nowy Targ atakował, a Wierzchowo się broniło wyprowadzając groźne kontry. Na kilka minut przed końcem drugiej tercji Górale zdobywają drugą i jak się okazało ostatnią bramkę tego meczu. Tym razem WSU mogło być zadowolone z gry defensywnej, brakowało jednak skuteczności w ataku. Ostateczny wynik - 2:0. Najlepszym zawodnikiem Wierzchowa został uznany Maciej Bogdański. Po tym meczu odbyło się spotkanie między Zielonką, a Wejherowem. Mecz pełen walki i zwrotów akcji, pod koniec brutalny zakończył się ostatecznie sensacyjnym zwycięstwem Ósemki 5:4. Ostatni dzień mistrzostw i na początek spotkanie Wierzchowa z Wejherowem. Spotkanie ponownie dobrze się rozpoczęło dla WSU i to właśnie oni mieli przewagę, jednak pod koniec pierwszej tercji uciekła gdzieś konsekwencja w grze i Ósemka odrobiła straty. W dwóch kolejnych odsłonach spotkanie było bardzo wyrównane, lecz ponownie w tym turnieju Wierzchowo zawiodła skuteczność i ilość celnych strzałów. W każdym meczu tych mistrzostw to rywale oddawali więcej strzałów w światło bramki. Ostatecznie to Wejherowo wygrało 8:6 i tym samym zostało wicemistrzem Polski. WSU Wierzchowo po trzech finałowych porażkach zakończyło sezon tuż za podium, na czwartym miejscu. Najlepszym zawodnikiem meczu w drużynie Wierzchowa został uznany Dobromir Cirocki. W ostatnim meczu Zielonka tylko w pierwszej tercji sprzeciwiła się Góralom. W kolejnych dwóch odsłonach to oni byli lepsi i ostatecznie wygrali mecz 7:4 i zostali Mistrzem Polski w sezonie 2010/11. Obrońcy tytułu tym razem zakończyli mistrzostwa na trzecim miejscu z brązowym medalem.

Ponadto Michał Żegiestowski został wybrany do All-Star turnieju jako najlepszy napastnik.

MUKS ZIELONKA - WSU WIERZCHOWO 13:8 [4:2, 5:5, 4:1]

07:11 0:1 bramka samobójcza
07:23 0:2 Halko Krzysztof (asysta Żegiestowski Michał)
11:38 1:2 Bystrek Maksymilian (asysta Sieńko Maciej)
12:48 2:2 Sieńko Maciej (asysta Rudnik Adrian)
13:53 3:2 Bystrek Maksymilian
15:16 4:2 Bystrek Maksymilian
22:04 4:3 Żegiestowski Michał (asysta Dziurny Adam)
23:54 5:3 Sieńko Maciej (asysta Bystrek Maksymilian)
25:19 5:4 Dziurny Adam (asysta Żegiestowski Michał)