Mamy złoto!!!!!
Dodane przez dob dnia Kwiecień 03 2011 09:39:54

Sukces chłopców SP 1 Trzebiatów

30 marca 2011 w Wierzchowie rozegrano Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeja Chłopców. Do finałowej rozgrywki awansowało 8 zespołów.


1. SP Wierzchowo - organizator,
2. SP Płociczno,
3. SP Swobnica,
4. SP – ZS Kozielice,
5. SP Drzonowo,
6. SP 1 Trzebiatów,
7. SP Redło,
8. SP Lejkowo.


Nasi chłopcy byli wymieniani w gronie kandydatów do medali, ale największy faworyt SP Wierzchowo z meczu na mecz grał, co raz lepiej, więc wśród trenerów oraz zawodników kwestia złotego medalu była już rozstrzygnięta.

Rozszerzona zawartość newsa

Sukces chłopców SP 1 Trzebiatów

30 marca 2011 w Wierzchowie rozegrano Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeja Chłopców. Do finałowej rozgrywki awansowało 8 zespołów.


1. SP Wierzchowo - organizator,
2. SP Płociczno,
3. SP Swobnica,
4. SP – ZS Kozielice,
5. SP Drzonowo,
6. SP 1 Trzebiatów,
7. SP Redło,
8. SP Lejkowo.


Nasi chłopcy byli wymieniani w gronie kandydatów do medali, ale największy faworyt SP Wierzchowo z meczu na mecz grał, co raz lepiej, więc wśród trenerów oraz zawodników kwestia złotego medalu była już rozstrzygnięta.
W wyniku losowania doszło do podziału na grupy:


Grupa A
SP Swobnica,
SP Redło
SP Wierzchowo
SP Płociczno

Grupa B
SP Lejkowo
SP 1 Trzebiatów
SP Drzonowo
SP – ZS Kozielice


Wyniki gier grupowych:

SP Swobnica: SP Płociczno 3:1
SP Lejkowo: SP Kozielice 1:1
SP Redło: SP Wierzchowo 0:7
SP 1 Trzebiatów: SP Drzonowo 9:2
SP Wierzchowo: SP Płociczno 5:0
SP Drzonowo: SP Kozielice 1:6
SP Swobnica: SP Redło 5:0
SP Lejkowo: SP 1 Trzebiatów 1:3
SP Redło: SP Płociczno 5:1
SP 1 Trzebiatów: SP Kozielice 5:1
SP Wierzchowo: SP Swobnica 5:0
SP Drzonowo: SP Lejkowo 1:5


Tabela Grupy A1.Wierzchowo6p.18:1
2.Swobnica4p.8:6
3.Redło2p.5:13
4.Płociczno0p.2:13

Tabela Grupy B1.SP 1 Trzebiatów6p.17:4
2.Lejkowo3p.6:4
3.Kozielice3p.8:7
4.Drzonowo0p.3:20
Do gier grupowych nasza drużyna przystąpiła dobrze skoncentrowana, jednak w chwili zdobycia przez SP 1 szybkich 3 bramek (strzelec Krzysztof Kupczyk) gra stała się nonszalancka, co spowodowało, że na przerwę schodziliśmy z wynikiem 3:2. W przerwie drużyna została dość ostro potraktowana przez trenera i w drugiej odsłonie meczu gra zmieniła swoje oblicze. Pierwsze spotkanie skończyło się rezultatem 9:2. Niestety w pierwszym meczu naszemu bramkarzowi Piotrkowi Karelusowi odnowiła się kontuzja nogi. W kolejnym spotkaniu niemoc się powtórzyła, w meczu z twardo grającym i szybkim przeciwnikiem nie udało się chłopcom minimalnym nakładem sił doprowadzić do wyrobienia sobie przewagi bramkowej, mało tego, po pierwszej części przegrywaliśmy 0:1. Trener znów w przerwie musiał budzić reprezentantów Jedynki, dostali zadanie: szybka i nieustępliwa gra! Zawodnicy zupełnie zmienili obraz gry i osiągnęli zdecydowaną przewagę. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy po świetnej akcji Gałeckiego z Kupczykiem kapitalnym uderzeniem z powietrza pokazał się Mateusz Przygoda. Mecz skończył się rezultatem 3:1, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Gałecki i Kupczyk. Kolejny mecz chłopcy zagrali poprawnie, jednak przeciwnik nie ustępował pola gry, trzeba było naprawdę wspaniałych akcji i uważnej gry w obronie, żeby odnieść sukces 5:1, niestety wśród niektórych zawodników widać było zamiłowania do gry indywidualnej, co przyniosło w efekcie bramkę przeciwnikowi. W kolejnych meczach w bramce nadzwyczaj dobrze sprawował się Mateusz Burak, manewr ze wstawieniem do składu trzech bramkarzy okazał się udany!
W półfinale spotkaliśmy się z dobrze dysponowaną tego dnia ekipą z SP Swobnica, to nie był nasz najlepszy mecz i gdyby nie wspaniały strzał Dawida Przygody z dalekiej odległości trzeba byłoby wykonywać rzuty karne. Skromne 1:0 i widoczne zmęczenie chłopców nie napawało optymizmem przed finałem, co prawda był w rękach już, co najmniej srebrny medal, ale złoto chłopcy SP 1 zdobyli w historii tylko jeden raz i to 5 lat temu….
Do finału awansował gospodarz turnieju SP Wierzchowo po zdecydowanych wygranych we wszystkich swoich spotkaniach, swoboda gry, sposób rozgrywania akcji, a także umiejętność strzału z dystansu, to główne atuty wierzchowian.
Drużyna Jedynki właściwie umotywowana przed meczem, z nakreślonymi założeniami taktycznymi przystępuje do gry, czy tym razem zagrają wg wskazówek trenera?
Początek meczu i 1:0 dla SP 1 Trzebiatów, to Kamil Gałecki szybko i precyzyjnie wykonuje rzut wolny. Nie minęło kilkanaście sekund, a wzorowo przeprowadzoną kontrę kończy Krzysiu Kupczyk dobijając strzał Mateusza Przygody, który trafił w słupek. Nasi zawodnicy wykonywali założenia taktyczne trenera, jednak po jednej z akcji SP Wierzchowo tracimy bramkę. Pod koniec I połowy kolejna kontra Kupczyka, które celnie obsłużył Mateusza Przygodę 3:1! Za chwilę ten sam zawodnik podwyższa na 4:1, jednak okazało się, że bramka padła 2 sekundy po czasie przewidzianym na rozegranie tej części meczu. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, znów kontrę kończymy bramką, Kamil Gałecki sprytnym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza z Wierzchowa. Końcówka jest nerwowa, gospodarze zdobywają bramkę na 2:4 i groźnie atakują, upragnione złoto wymyka im się z rąk! Trener Artur Cirocki bierze czas, a ponieważ tablica świetlna nie działa nikt nie wie ile do końca, ze stolika mamy sygnał: 30 sekund!!! Na ostatnie chwile wchodzi Patryk Pałyga, za zadanie ma nie dopuścić do strzału. Również obrońcy dwoją się, starając się odebrać piłkę przeciwnikowi, Grzegorz Patra oraz Marcin Konior nie pozwalają oddać już strzału na bramkę, SP 1 Trzebiatów MISTRZEM WOJEWÓDZTWA!!!!!!!, Złoto!!!
W finałowym meczu wszyscy zagrali wyśmienicie
, bramkarz Jakub Kaźmirkiewicz wybronił kilka bardzo dobrych strzałów, a wszystko to się udało dzięki zespołowej grze i świetnej realizacji taktyki nakreślonej przez trenera na przedmeczowej odprawie.Półfinały:

SP Wierzchowo: SP Lejkowo 4:1
SP 1 Trzebiatów: SP Swobnica 1:0

o 3 miejsce

SP Lejkowo: SP Swobnica 1:3

Finał

SP Wierzchowo: SP 1 Trzebiatów 2:4

Skład złotych medalistów: Piotr Karelus (bramkarz), Mateusz Burak (bramkarz), Jakub Kaźmirkiewicz (bramkarz), Kamil Gałecki (7g-4a), Krzysztof Kupczyk (5g-6a), Mateusz Przygoda (3g-2a), Przygoda Dawid (3g-1a), Tomasz Hołub (2g), Patryk Pałyga (1g-1a), Marcin Konior (1g-1a), Grzegorz Patra (2a), Łukasz Wojciechowski, Wojciech Skoneczny, Dawid Kowalczyk, Szymon Modzelewski, Dominik Wiśniewski. Trenerzy Artur Cirocki, Barbara Arendarczyk

Medal chłopców SP 1 Trzebiatów to już 10 złoty medal (a 21 medal w ogóle) trzebiatowskich drużyn unihokejowych w Mistrzostwach Województwa organizowany przez SZS.