Finał A nie dla Trzebiatowa!
Dodane przez bodzio dnia Marzec 30 2011 15:01:09
W dniach 25-27 marca br. w Morągu odbył się turniej półfinałowy Juniorek Starszych. O awans do Finału Mistrzostw Polski walczyły drużyny : MLUKS Jedynka Trzebiatów, Energa Olimpia Osowa Gdańsk, LUKS Nolet Żabi Róg oraz UKS Gródek.

Drużyna z Trzebiatowa nie była wymieniana w gronie faworytów, jednak chciała sprawić niespodziankę sobie, jak i wszystkim innym.

Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy Gdańskiem i Gródkiem. Ten od początku przebiegał pod dyktando dziewcząt z nad morza. Ostatecznie Energa gładko pokonała przeciwniczki 6:1.

Planowo o 20.00 miał rozpocząć się mecz gospodarzy, czyli Żabiego Rogu z Trzebiatowem. Organizatorzy złapali jednak niewielki poślizg i para sędziowska wprowadziła obie drużyny na boisko około godziny 20.20. Od pierwszych minut meczu to Nolet miał przewagę nad przyjezdnymi. Jednak większość strzałów wędrowało poza światło bramki. Jako pierwsza na prowadzenie wychodzi drużyna z Trzebiatowa za sprawą Justyny Krzywak, która wykorzystuje sytuację sam na sam. Niestety chwilę potem na tablicy widnieje wynik 1:1. Chociaż wyrównująca bramka zostaje zdobyta w nieprawidłowy sposób sędziowie bez oporów uznają ją. W kolejnej tercji, pomimo wielu bramkowych sytuacji, Trzebiatów nie daje rady wpakować piłki do bramki przeciwnika, natomiast ten strzela aż dwa gole. I tak, po dwóch tercjach, obie drużyny schodzą do szatni z wynikiem 1:3 dla gospodarzy. Kilka minut po rozpoczęciu ostatniej tercji Nolet podwyższa wynik o następną bramkę. Wydawać by się mogło, że los trzebiatowianek jest już przesądzony, jednak te postanawiają grać do samego końca. Drogę do tego celu otwiera Paulina Szamruchiewicz, która strzela drugą bramkę dla Trzebiatowa. Chwilę potem, po podaniu Joanny Prośniewskiej, wspaniałą bramkę kontaktową zdobywa Marta Niewiadomska. Dzieje się tak, że trzebiatowianki nie trafiają dwa razy do pustej bramki. Zatem niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak właśnie się stało. Gospodynie dwukrotnie pakują piłeczkę do trzebiatowskiej bramki a ich przewaga rośnie z czasem (6:3). Niedługo po tym Paulina Szamruchiewicz ponownie celnie strzela do bramki przeciwnika, jednak Nolet odpowiada nam tym samym. Ostatnią bramkę w meczu zdobywa Justyna Krzywak, jednak jest to za mało, aby trzebiatowski zespół mógł cieszyć się z wygranej. Wynik końcowy to 5:7 dla gospodyń.
Najlepszą zawodniczką drużyny z Trzebiatowa okazała się być Pamela Bogdańska, zaś z Noletu była to Weronika Chmielewska.

Drugi dzień rozpoczął się meczem Gdańska i Trzebiatowa. Rozpoczął się on punktualnie o 16.00. Przez kilka pierwszych minut piłeczka krążyła przy łopatkach trzebiatowianek. Jednak nie mogło to trwać w nieskończoność. Po złym podaniu, gdańszczanki przechwytują piłkę i jako pierwsze wychodzą na prowadzenie. Wiele błędów sprawiło, że Energa po kilku minutach drugiej tercji podwyższyło wynik na tablicy aż do 0:4. Trzebiatowianki, z nieco spuszczonymi głowami, próbowały grać dalej. Przyniosło to niewielkie korzyści, a mianowicie 2 bramki w drugiej tercji. Gdy schodziły do szatni, gdańszczanki nadal prowadziły, jednak ta przewaga zmalała (2:4). Na trzecią tercję Trzebiatów wyszedł bardziej zmotywowany, ponieważ od tego meczu zależał ich awans do Finału A. Do celu już bliżej, a mianowicie zdobywamy kontaktową bramkę - wynik 3:4. Obie drużyny przystąpiły do ostrego ataku. Jednak nie poszło po myśli trzebiatowianek. Zamiast bramki dla MLUKS'u, wpada gol dla Gdańska. Na dwie minuty przed końcem spotkania Energa trzyma piłkę, nie chcąc jej oddać i stracić przez to bramki. gdy Trzebiatów jest przy piłce, ściąga bramkarza, jednak niedokładny strzał sprawia, że przeciwniczki przechwytują piłkę i strzelają bramkę na 3:6. Wynik jest już przesądzony. Wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego pryska czar o awansie do Finału A.
Najlepszą zawodniczką z Trzebiatowa w tym meczu zostaje bramkarka Barbara Bagińska, zaś drużyny przeciwnej Anna Romanowska.

O 20.00 obyło się spotkanie pomiędzy Żabim Rogiem i Gródkiem. Mecz ten nie był łatwy dla gospodyń. Był moment, gdzie drużyna przyjezdnych doprowadziła do remisu, jednak dziewczęta z Noletu pokazały klasę i wygrały przed własną publicznością 4:3, zapewniając sobie przy tym awans do Finału A.

Trzeciego dnia miały odbyć się mecze, które nie miały już większego znaczenia w tabeli. O godzinie 9.00 na boisko weszły drużyny Trzebiatowa i Gródka. Mecz ten miał rozstrzygnąć, która z tych drużyn zajmie 3 miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski. Pierwsze bramkę strzeliły dziewczęta z Gródka. Jednak chwilę potem pada bramka wyrównująca. Ostatecznie pierwsza tercja kończy się wynikiem 3:1 dla Trzebiatowa. Kolejna z nich zakończyła się remisem, jednak to trzebiatowianki nadal prowadziły w tym spotkaniu. Ostatnia tercja przypieczętowała wyższość zawodniczek z Trzebiatowa, które, pomimo wielu niewykorzystanych sytuacji, wygrywają ją 5:2. Cały mecz natomiast kończy się wynikiem 9:4.
Najlepszą zawodniczką drużyny z Trzebiatowa zostaje wybrana Natalia Nabijacz, natomiast drużyny z Gródka Agata Sawicka.
Dwa punkty, które wpadają na konto trzebiatowianek nie są w stanie pomóc przy awansie do Finału A.

O godzinie 12.00 na parkiet wyszły, dotąd niepokonane, drużyny z Żabiego Rogu i Gdańska. Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był wyrównany, co potwierdza wynik po dwóch tercjach - 5:5. Dopiero w ostatniej tercji Nolet okazał się być nieco lepszy, pokonując w niej bramkarkę z Gdańska aż dwa razy. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 7:5 dla Żabiego Rogu.

Spotkanie to nie miało jednak większego znaczenia dla tabeli. Do Finału A awans wywalczyły drużyny Nolet Żabi Róg oraz Energa Olimpia Osowa Gdańsk, które zmierzą się z Absolwentem Siedlec i Szarotką Nowy Targ.

W Finale B o miejsca 5-8 powalczą : MLUKS Jedynka Trzebiatów, UKS Gródek, MMKS Podhale Nowy Targ oraz UKS Junior Kębłowo.