Juniorzy Starsi: Wierzchowo w finale Mistrzostw Polski!
Dodane przez bodzio dnia Marzec 21 2011 10:30:17
W dniach 18-20 marca odbył się zorganizowany przez WSU Wierzchowo w Mrzeżynie półfinał Mistrzostw Polski. W hali widowiskowo-sportowej położonej nad morzem o awans walczyły cztery zespoły: gospodarz WSU Wierzchowo, UKS Absolwent Siedlec oraz dwie drużyny z Nowego Targu - Górale i Szarotka.

Drużyna WSU Wierzchowo, w której grają nasi zawodnicy przyjechała prawie w pełnym składzie, by praktycznie na własnym boisku wywalczyć awans do wielkiego finału. Pozostałe drużyny również przyjechała w swoich najmocniejszych składach, brakowało jedynie kilku zawodników. Według wielu faworytem zawodów byli Górale, natomiast walka o premiowane awansem miejsce miała toczyć się między Wierzchowem, a Szarotką...

Turniej rozpoczął się spotkaniem między Góralami, a Siedlcem. Mecz planowany na 17.00 rozpoczął się z lekkim poślizgiem z powodu spóźnienia sędziów (czyt. Gałaj-Dulat). Drużyna z Siedlca postawiła się rywalom jedynie w pierwszej tercji, choć praktycznie przez całe spotkanie to goście z gór prowadzili grę. W dwóch kolejnych tercjach Nowy Targ nie dał szans rywalom i ostatecznie rozbił ich 13:4.

Po tym spotkaniu odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem gospodarzy. Przeciwnikiem była druga drużyna z Nowego Targu (czyt. Szarotka). Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla WSU, które szybko objęło prowadzenie i z czasem je powiększało. Po dwudziestu minutach Wierzchowo schodziło do szatni prowadząc 4:1. W drugiej goście zastosowali większy pressing i doszli rywali na 4:3. Mecz się wyrównał i jednocześnie zaostrzył. Sędziowie raz po raz odsyłali zawodników na ławkę kar. Wierzchowo wyszło na prowadzenie 5:3, po chwili jednak ponownie goście odrabiają stratę - 5:4. Trzecia tercja rozpoczęła się od wyrównującej bramki dla Szarotki. Gospodarze jednak wychodzą na prowadzenie grając w osłabieniu - 6:5. Kilka minut później udaje się im przetrwać podczas gry w osłabieniu trzech na pięciu. I podczas gry czterech na pięciu ponownie gospodarze zdobywają bramkę, tym razem perfekcyjnie rzut karny wykorzystuje Żegiestowski. Szarotka zdobywa jeszcze bramkę na 7:6, ale to było wszystko na co było stać rywali w tym meczu. Zwycięstwo w tym meczu zapewnia Żegiestowski, który zdobywa jeszcze dwie bramki i ostatecznie WSU stawia pierwszy krok w drodze do finału wygrywając 9:6.

Drugi dzień rozpoczął się porannymi derbami Nowego Targu. Górale wykorzystali zmęczenie meczem z Wierzchowem drużyny Szarotki i szybko objęli prowadzenie prowadząc po pierwszej tercji 4:0. W drugiej zdobyli jeszcze jedną bramkę, lecz pod koniec spotkanie się wyrównało kiedy to Szarotka zdobyła dwie bramki i po czterdziestu minutach było 5:2 dla Górali. Ostatecznie jednak Górale dopełnili formalności i w ostatnich minutach spotkania zdobyli bramki, dzięki którym wygrali to spotkanie 8:2 i tym samym zapewnili sobie awans do finału.

O godzinie 20.00 rozpoczęło się spotkanie między odwiecznymi rywalami: Wierzchowem i Siedlcem. W rundzie zasadniczej trzykrotnie lepsi byli ci drudzy, jednak w tym meczu WSU było prawie w pełnym składzie. Gospodarze w przypadku zwycięstwa zapewnili by sobie awans, a dla Siedlca był to mecz o wszystko. Spotkanie jednak bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy byli stroną przeważającą i kontrolowali grę. Dobra gra w obronie ograniczała rywali jedynie do strzałów z daleka, natomiast skuteczna gra w ataku pozwoliła na szybkie zbudowanie przewagi. W pierwszej tercji gospodarze rozbili Absolwent 7:0. W drugiej tercji goście, którym nie pozostało nic do stracenia rzucili się na rywali. Po wielu sytuacjach w końcu zdobyli upragnioną bramkę. Gospodarze odpowiedzieli natychmiast i spotkanie ponownie wróciło pod ich kontrolę. W porównaniu do pierwszej tercji brakowało wykończenia, w obronie natomiast rywale dość często dochodzili do sytuacji strzeleckich jednak nie byli w stanie wpakować piłki do bramki WSU. Ostatecznie udaje im się to zrobić dopiero pod koniec tercji, po której Wierzchowo prowadziło już 11:2. W ostatniej tercji do gry w drużynie weszli zawodnicy rezerwowi, którzy i tak potrafili stworzyć sobie wiele sytuacji. Siedlec próbował strzałó z daleka, które na nic się zdały. Przy stanie 12:2 sędzia podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego dla Siedlca. Zawodnika próbującego zdobyć trzecią bramkę dla gości zatrzymał jednak Bogdański. Po wielu niewykorzystanych próbach w końcu udaje się pokonać bramkarza WSU - 12:3. Na dziesięć minut przed końcem meczu nastąpiła zmiana w bramce: Bogdańskiego zastąpił Musielak. I znowu sędziowie dyktują rzut karny. Tym razem to Musielak zatrzymuje zawodnika rywali. Gospodarze strzelają kolejną bramkę - 13:3. Później jednak goście strzelają kolejną bramkę, tym razem po błędzie obrony. Pod koniec meczu gospodarze dobijają rywali kolejną bramką i ostatecznie wygrywają to spotkanie wysoko - 14:4. Stało się faktem, że Wierzchowo awansowało do finału Mistrzostw Polski.

W ostatni dzień odbyły się dwa spotkania, które nie miały większego znaczenia. W pierwszym z nich na przeciw siebie stanęły dwukrotnie pokonane wcześniej zespoły: Szarotka i Siedlec. Spotkanie było wyrównane i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje. Wizualną przewagę miała drużyna z gór, jednak do Absolwent wyszedł na prowadzenie wygrywają pierwszą tercje 1:0. Druga tercja miała podobny obraz. Jednak to drużyna z Szarotki wykorzystała dwie gry w przewadze wychodząc na prowadzenie 2:1. W trzeciej tercji toczyła się wyrównana walka, jednak to Szarotka podwyższyła - 3:1. Później gra "bramka z bramką", którą to ostatecznie wygrała Szarotka wygrywając tym samym całe spotkanie 6:3.

Na koniec turnieju odbyło się spotkanie niepokonanych zespołów: WSU oraz Górali. Faworytem była drużyna z gór, która była naszpikowana reprezentantami Polski w juniorskiej kategorii. Gospodarze pewne awansu postanowiło oszczędzać niektórych zawodników, dając tym samym szansę rezerwowym. Drużyna z Nowego Targu prowadziła grę, a Wierzchowo ograniczało się do kontrataków. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 3:0 dla faworytów. W drugiej części spotkanie bardziej się wyrównało, choć i tak przeważali rywale z gór. Druga tercja również kończy się zwycięstwem rywali, którzy wykorzystali nieporozumienia w obronie Wierzchowa - 5:1 po czterdziestu minutach. W ostatniej tercji drużyna, która w całym spotkaniu była lepsza powiększyła swoją przewagę zdobywając jeszcze dwie bramki. W drużynie gospodarzy ponownie zabrakło skuteczności i spotkanie ostatecznie kończy się zwycięstwem Górali 7:1.

To spotkanie jednak nie miało większego znaczenia w końcowej klasyfikacji bowiem do wielkiego finału awansowali Górale oraz Wierzchowo, którzy w drugim tygodniu kwietnia walczyć będą o medale z Zielonką oraz Wejherowem.

W finale B o miejsca 5-8 zagrają: Szarotka, Siedlec, Gdynia oraz Łochów.

Skład WSU Wierzchowo:
Bogdański Maciej (b), Musielak Mateusz (b), Husakowski Łukasz (b), Cirocki Dobromir (c), Dziurny Adam, Preś Krzysztof, Halko Krzysztof, Żegiestowski Michał, Stosio Rafał, Czujko Grzegorz, Stolarczyk Jakub, Lenart Dariusz, Sadowski Adrian, Szłapak Mateusz, Szłapak Radosław, Bereżański Michał, Galewski Krzysztof (mecz z Szarotką), Kurczak Mariusz (mecz z Siedlcem)