Porażka Seniorów po zaciętym widowisku! Juniorzy przegrywają z Siedlcem!
Dodane przez bodzio dnia Marzec 07 2011 07:00:18
26 lutego w Zielonce odbyło się rewanżowe spotkanie fazy Play-Off Seniorów. WSU Wierzchowo do Zielonki przyjechało w dużo lepszym składzie niż dwa tygodnie wcześniej, kiedy to na własnym boisku przegrali z Zielonką 9:6 mimo, iż po dwóch tercjach prowadzili 5:3. Tym razem było to dla wierzchowskiego klubu spotkanie ostatniej szansy.

Tym razem dla wierzchowskiej ekipy było to spotkanie ostatniej szansy. Rozpoczęło się ono o godzinie 19. Mecz od samego początku był wyrównany i zacięty, gdyż obie ekipy wiedziały o co walczą. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie podczas okresu gry w przewadze - 1:0. Kilka minut przed końcem pierwszej tercji gospodarze jednak wyrównują i pierwsze dwadzieścia minut kończy się remisem 1:1. Druga tercja spotkania również była wyrównana, lecz z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy stwarzali sobie więcej sytuacji. Goście również mieli swoje sytuacje, lecz brakowało skuteczności. Choć u gospodarzy również brakowało wykończenia to udało im się zdobyć cztery bramki w tej tercji, goście natomiast zdobyli tylko jedną. Po dwóch odsłonach spotkania gospodarze prowadzili 5:2. Ostatnia tercja to pogoń Wierzchowa. Spotkanie z minuty na minutę było bardziej efektowne i mogło się podobać. W tej tercji to właśnie goście stwarzali sobie więcej sytuacji, lecz nie potrafili tego wykorzystać. W końcu udało się zdobyć trzecią bramkę. Niestety później błąd w defensywie i gospodarze znowu odskakują - 6:3. Goście ruszyli do ataku i opłaciło im się to. W odstępie kilku minut dochodzą rywali na 6:5. Niestety rywale wykorzystują ofensywną grę WSU i jeden z kontrataków kończy się bramką na 7:5. Pod koniec spotkania Wierzchowo zdobywa jeszcze jedną bramkę, ale to było z mało. Spotkanie kończy się wygraną Zielonki 7:6. Tym samym Zielonka zagra z sensacyjnym zwycięzcą drugiego meczu, czyli Suwałkami, zaś Wierzchowo zagra z Tychami o utrzymanie w lidze.

W ubiegły weekend natomiast odbyły się zaległe spotkanie juniorów starszych między WSU Wierzchowo, a Absolwentem Siedlec. Siedlec by móc myśleć o awansie musiał wygrać co najmniej jedno spotkanie. Wierzchowo natomiast awans do półfinału miał już dawno zapewniony. W kadrze WSU Wierzchowo zabrakło wielu zawodników m.in: Mariusza Kurczaka czy Maciej Bogdańskiego, który w tym samym czasie przebywał na zgrupowaniu kadry Polski. Gospodarze natomiast do spotkania przystąpili w pełnym składzie. I tu nastąpiła dziwna sytuacja, bowiem pierwsze spotkanie zaplanowane na 12.00 w sobotę nie odbyło się i Wierzchowo oddało Siedlcowi walkowera. Wszystko to było spowodowane problemami z przyjazdem do Siedlca i niemożliwością przesunięcia meczu na późniejszą godzinę. Drugie spotkanie natomiast odbyło się już normalnie. Pierwsza tercja zakończyła się skromnym zwycięstwem gości 2:1. W drugiej natomiast Siedlec wykorzystywał swoje okazje, czego uczynić nie potrafili goście. Efektem tego było prowadzenie gospodarzy po dwóch tercjach 4:3. Ostatnia część spotkania to grad bramek z obydwu stron. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili już trzema bramkami, lecz WSU odrobiło straty. Pod koniec spotkania na tablicy widniał wynik 8:8. Niespełna dwie minuty przed końcem meczu Siedlec zdobył dziewiątą bramkę i w tym samym momencie gospodarze zdjęli bramkarza i do końca grali w szóstkę w polu. Mimo ciągłego posiadania piłki nie potrafili zdobyć bramki wyrównującej i ostatecznie przegrali spotkanie 9:8. Tym samym Absolwentowi do awansu wystarczy już tylko remis w dwóch spotkaniach z Gorzowem Wlkp.