Dwa zwycięstwa i upragniony awans juniorek do półfinału!
Dodane przez bodzio dnia Luty 14 2011 17:11:26
W ubiegły weekend juniorki starsze z Trzebiatowa przystąpiły do ostatniego testu rundy zasadniczej. Przed własną publicznością podejmowały UKS Maratończyk Płociczno. By móc cieszyć się z awansu do półfinału musiały wygrać jeden z dwóch meczy. Tak więc nasze miały klarowną sytuację, a stało się tak po tym jak zdobyły trzy punkty w spotkaniach z Energą. Pierwsze spotkanie na hali widowiskowo-sportowej w Mrzeżynie odbyło się o godzinie 13.00 w sobotę, rewanż natomiast o godzinie 10.00 dzień później.

W sobotnie popołudnie para sędziowska Kurczak-Musielak wyprowadziła oba zespoły na parkiet. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodyń, które już w pierwszej minucie wychodzą na prowadzenie. Prowadzenie, które wraz z biegiem czasu skrupulatnie powiększały. Działo się tak głównie za sprawą trio Krzywak, Szamruchiewicz, Grzelak. Gra ofensywna może nie była powalająca, ale przynosiła rezultaty w postaci bramek. Defensywa drużyny przeciwnej robiła dużo błędów co wykorzystywały zawodniczki Trzebiatowa. Po pierwszej tercji nasze schodziły do szatni z pewnym prowadzeniem 5:2. Druga odsłona tego spotkania było dośc słaba, lecz nasze zawodniczki mimo słabej skuteczności wygrały ją najniższym możliwym stosunkiem i po dwóch tercjach prowadziły 6:2. Początek ostatniej tercji także nie porywał, lecz końcówka za to pokazała kto był lepszy. Nasze zaczęły przeprowadzac składne akcje i całkowicie przejęły inicjatywę. Całą tercję wygrały wysoko 6:1, a całe spotkanie 12:3. Tym samym zrealizowały plan minimum i mogły cieszyc się z pewnego awansu do półfinału.

Nazajutrz dziewczęta ponownie wybiegły na boisko. Podbudowana i pewna już awansu ekipa z Trzebiatowa ponownie wyszła na szybkie prowadzenie. Chwilę później jednak rywalki wyrównały. Taki też obraz miała cała pierwsza tercja - Trzebiatów prowadził grę, a rywalki goniły wynik. Ostatecznie nasze wygrywają pierwszą odsłonę 4:3. W drugiej tercji również trwała dość wyrównana walka z niewielkim wskazaniem na gospodynie. Ponownie dobrze zagrał duet Krzywak-Szamruchiewicz i rywalki po czterdziestu minutach schodziły z niekorzystnym wynikiem, bowiem na tablicy widniał wynik 7:4 dla Trzebiatowa. Chwilę po rozpoczęciu trzeciej tercji nasze podwyższają na 8:4. Po tej bramce rywalki z Płociczna zaczęły odrabianie strat. Długa pogoń za korzystnym rezultatem ostatecznie zakończyła jedynie zmniejszeniem rozmiarów porażki. 9:8 takim zwycięstwem naszych juniorek zakończyło się drugie spotkanie.

Tak więc nasze pokonując dwukrotnie Płociczno awansowały do półfinału gdzie zagrają z Gdańskiem, Żabim Rogiem i najprawdopodobniej Gródkiem.