Pewne zwycięstwa juniorów oraz juniorek!
Dodane przez bodzio dnia Styczeń 16 2011 09:11:28
Piętnasty dzień nowego roku związany był z kolejnymi spotkaniami juniorów starszych oraz ostatnim turniejem juniorek młodszych. Najważniejszymi wydarzeniami dla naszych zawodników oraz zawodniczek były te, które były organizowane przez Gorzów Wlkp w Lipkach Wielkich. Na tamtejszej hali juniorzy z Wierzchowa grali z Gorzowem Wlkp, a juniorki z Trzebiatowa rozgrywały turniej, w którym udział wzięły zawodniczki z Gorzowa i Wierzchowa.

Pierwsze spotkanie juniorów początkowo planowane na godzinę 10.00 odbyło się z opóźnieniem. Po grze przyjezdnych widać było zmęczenie poranną podróżą. Mało gry zespołowej, dużo akcji indywidualnych, słaba skuteczność i błędy w obronie tak opisać można pierwszą tercję spotkania, która mimo dużej przewagi gości zakończyła się wygraną jedynie 3:2. Druga cześć już lepsza, choć dalej szwankowała skuteczność czego wynikiem były strzelone cztery bramki i utrata jednej w drugich dwudziestu minutach. Po czterdziestu minutach gry Wierzchowo prowadziło 7:3. W trzeciej tercji obraz gry nie zmienił się. Goście cały czas atakowali,a gospodarze dzielnie się bronili ograniczając się do kontrataków. Po, nie ma co tu okrywać słabej skuteczności w ataku goście ostatecznie wygrywają tą tercję 6:2, a całe spotkanie 13:5. Mimo średniej gry mogli sobie zapisać kolejne dwa punkty.

Następnie na boisko wyszły juniorki. Po jednej stronie Trzebiatów,a po drugiej Gorzów. W poprzednich turniejach nasze wygrały z tym rywalem 12:1 oraz 5:0 walkowerem. Spotkanie od początku do końca było pod dyktando przyjezdnych, które grały bardzo swobodnie. Różnica poziomów widoczna była gołym okiem i dziewczęta nie pozostawiły żadnych szans rywalkom pewnie wygrywając spotkanie 22:1.

Później odbyło się spotkanie, w którym na przeciw siebie stanęły ekipy z Wierzchowa i Gorzowa. Gospodynie podobnie jak w poprzednim spotkaniu były dużo gorsze w poziomie umiejętności i przegrały spotkanie 17:0.

Na zakończenie turnieju odbyło się spotkanie niepokonanych ekip: Wierzchowa i Trzebiatowa. Poprzednie mecze tych drużyn kończyły się zwycięstwami Jedynki 5:1 oraz 8:1. Tym razem spotkanie było bardziej wyrównane i dość twarde. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. W drugiej podobny obraz gry, akcja za akcją i ponownie remis 1:1, a w całym spotkaniu 2:2. W ostatniej odsłonie najpierw na prowadzenie wyszły zawodniczki Wierzchowa, lecz później zaczęła się pogoń Jedynki, która ostatecznie strzeliła rywalkom trzy bramki i wygrała całe spotkanie 5:3.

Tym samym grupę eliminacyjną wygrała Jedynka Trzebiatów, która wygrała wszystkie sześć spotkań. Drugie miejsce zajęły zawodniczki Wierzchowa, które zdobyły sześć punktów wygrywając cztery mecze. Ostatnie miejsce przypadło dla drużyny z Gorzowa, która nie zdobyła ani jednego punktu. Jednak do ćwierćfinału awansowały wszystkie drużyny.

Na zakończenie dnia odbył się drugi mecz juniorów starszych pomiędzy Wierzchowem, a Gorzowem. Spotkanie rozpoczęło się zupełnie inaczej niż to poranne. Goście zaczęli grać zespołowo, spokojnie i bardzo twardo w obronie. Pierwsza tercja bardzo dobrze się rozpoczyna, lecz pod koniec za brakło koncentracji i gospodarze strzelają dwie bramki. Udaje się jednak strzelic im siedem bramek i po pierwszej tercji uzyskac prowadzenie 7:2. Druga tercja to ponownie częste ataki gości i słaba skuteczność, która przełożyła się na strzelenie czterech bramek. Po czterdziestu minutach spotkania Wierzchowo prowadziło 11:3. Ostatnia tercja to niezmienny obraz gry. Jednak w tej tercji zawodnicy z Wierzchowa mocno się wyluzowali i zabrakło zimnej krwi pod bramką co przyczyniło się do strzelenia tylko trzech bramek, patrząc na to ile sytuacji miała przyjezdna drużyna. Po upływie sześćdziesięciu minut spotkania do Wierzchowo mogło cieszyć się z kolejnych punktów po zwycięstwie 14:4. W tym spotkaniu lepiej zagrała już obrona, która grała bardzo twardo, momentami nawet brutalnie i nie pozwalała rywalom na wiele. Przed kolejnymi spotkaniami cieszyć może łatwość gry i przedostawania się do strefy obronnej rywala. Jednak przed pojedynkami z lepszymi rywalami należy poprawić skuteczność.

W innym dwumeczu tej grupy UKS Junior Kębłowo dwukrotnie pokonał UKS Absolwent Siedlec 6:5 i 7:6 i tym samym awansował na drugie miejsce w grupie. Wierzchowo po tych dwóch zwycięstwach umocniło się na pozycji lidera i z 14 punktami w ośmiu meczach przewodzi w stawce. Warto też dodać, że w porównaniu do drugiego Kębłowa ma dwa zaległe spotkania (z Siedlcem). I wydaje się, że kwestia awansu do półfinału jest tylko formalnością. W lutym czekają ich jeszcze spotkania z Kębłowem u siebie oraz wspominane już zaległe spotkania w Siedlcu.