Dziewczęta po konsultacjach!
Dodane przez bodzio dnia Grudzień 13 2010 17:14:24
W dniach 10-12 grudnia odbyły się w Gdyni konsultacje kadry narodowej kobiet U-19 oraz U-17. Na konsultacje te trener kadry powołał bardzo szeroką kadrę zawodniczek (około 70 osób) z całej Polski, by w przerwie świątecznej wybrać 25-30 z nich na kolejne konsultacje. Udział w konsultacjach wzięło siedem naszych zawodniczek: Bagińska Basia, Bagińska Stasia, Bogdańska Pamela, Grzelak Lucyna, Szamruchiewicz Paulina (U-19) oraz Krzywak Justyna i Kownacka Agata (U-17).

W piątkowy wieczór wszystkie dziewczęta wzięły udział w Gdańskiej Gali Sportu w ERGO Arenie. Następnie odbył się tam koncert zespołu Kombi. Po tym wszystkim zawodniczki udały się do miejsca zakwaterowania. Pod koniec dnia trener podzielił wszystkie dziewczęta na trzy grupy ze względu na pozycję na jakiej grają, tak by w każdej grupie było rozłożone to równomiernie. Następnie dziewczęta z poszczególnych grupo dowiedziały się z kim grają w piątkach. Na sobotę zaplanowane były trzy treningi dla każdej grupy. Dwa pierwsze składały się z ćwiczeń technicznych, takich w których zawodniczki mogły pokazać swoje umiejętności. Ostatni trening składał się z meczów między piątkami. Taki reżim treningowy obowiązywał każdą z grup. Niedzielny dzień był luźny. Zawodniczki, które wyjeżdżały wcześniej rozgrywały między sobą spotkania towarzyskie.

Ogólnie poziom zawodniczek był wysoki i bardzo wyrównany, dlatego też trener Paweł Ludwichowski wstrzymał się z decyzją, które zawodniczki powołać na kolejne konsultacje.