Weekend z Juniorami i Juniorkami Starszymi!
Dodane przez bodzio dnia Październik 04 2010 14:08:47
Już w nadchodzący weekend swoją przygodę w walce o Mistrzostwo Polski rozpoczną Juniorzy oraz Juniorki. Przypomnijmy, że Juniorzy w tym sezonie podobnie jak w ubiegłym znaleźli się w grupie A wraz z Siedlcem, Gorzowem Wlkp. oraz Kębłowem. Grupa B, w której występują Juniorki została skrócona do trzech drużyn. Poza naszą ekipą znalazły się w niej zawodniczki Płociczna i Gdańska. Jeśli chodzi o naszych zawodników i zawodniczki to ten weekend będzie inauguracją jakichkolwiek rozgrywek. Warto tu zaznaczyć, że grający w seniorach juniorzy mogli rozpocząć sezon w starszej kategorii, jednakże spotkanie z Tychami zostało przełożone. Tak więc dla obu ekip będzie to pierwszy sprawdzian w długim sezonie, o tyle ważnym dla Juniorów, ponieważ na początku maja rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U-19.

Na sam początek nasi Juniorzy podejmować będą na własnym boisku nieprzewidywalnego rywala jakim jest bez wątpienia Absolwent Siedlec. Niestety z Wierzchowa odeszło kilku za starych już zawodników na tą kategorię. Nadzieją jednak powinna być młodzież oraz najstarsi w tym sezonie zawodnicy z rocznika 92'. Absolwent może także ubolewać, ponieważ stracił on dwie wiodące postacie, które podobnie są już za stare by grać w tej kategorii. Pojedynek jak każdy tych ekip może być bardzo ciekawym widowiskiem.

Jeśli chodzi o Juniorki to rozpoczną one sezon z odwiecznym rywalem jakim jest zespół z Płociczna. Dla Maratończyka będzie to debiut w tych rozgrywkach, natomiast nasze grają praktycznie identycznym składem jak rok temu, poza dwiema starszymi już zawodniczkami. Derby Pomorza, bo tak można nazwać ten pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie.

Jeśli chodzi o terminarz spotkań to wszystkie cztery mecze zostaną rozegrane w sobotę. O 11.00 na wierzchowską halę zawitają Juniorzy, trzy godziny później na tym samym obiekcie zagrają Juniorki. O godzinie 18.00 ponownie zagrają między sobą Juniorzy i sobotnią gorączkę zakończą Juniorki meczem w Tucznie.