Udany rewanż na zespole z Płociczna
Dodane przez bodzio dnia Grudzień 01 2007 09:10:01

1 grudnia br. w Karnicach odbył się rewanżowy mecz eliminacji Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Na przeciw siebie stanęły ekipy MLUKS Jedynki Trzebiatów i UKS Maratończyka Płociczno. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Płociczna. Drużyna z Trzebiatowa była wzmocniona kluczowymi zawodniczkami WSU Wierzchowo. Spotkanie sędziowali Łukasz Kurczak i Grzegorz Kowalczuk, a sekretarzem zawodów był Dobromir Cirocki.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla dziewcząt, po strzale Pauliny Szamruchiewicz z rzutu wolnego Trzebiatów wyszedł na prowadzenie i zaczął odrabiać straty. Niestety po kilku minutach Płociczno wyrównało, a później wyszło na prowadzenie 2:1. Przed końcem pierwszej tercji bramkę na 2:2 strzeliła Patrycja Niewiadomska, po podaniu Dominiki Tatar. Druga tercja zaczęła się wyśmienicie, bramkę na 3:2 strzeliła po raz drugi Patrycja Niewiadomska i po raz drugi po podaniu Dominiki Tatar. Po tej bramce dziewczęta z Płociczna zaczęły szturmować bramkę Trzebiatowa, przyniosło to skutki i rywalki schodziły na przerwę z jednobramkową przewagą - 4:3. W trzeciej tercji przez dłuższy czas na tablicy widniał wynik 3:4, co oznaczało że dziewczęta zajmą drugie miejsce w tej grupie. Jednak punktem kulminacyjnym tego meczu były zdobyte dwie bramki w przeciągu jednej minuty. Najpierw po podaniu Joanny Prośniewskiej bramkę strzeliła po raz drugi w tym meczu Paulina Szamruchiewicz, a później znów po podaniu Dominiki Tatar - Patrycja Niewiadomska, zaliczając w ten sposób hat-tricka. Pod koniec meczu Dominika Tatar strzela bramkę na 6:4 - straty z Bierzwnika odrobione!

W tym meczu po raz pierwszy w barwach MLUKS Jedynki Trzebiatów zaprezentowały się zawodniczki wypożyczone z WSU Wierzchowo: Dorota Głowacka, Justyna Zwierzyńska i Kamila Horyń.

Po zakończeniu meczu byliśmy świadkami nieoczekiwanego incydentu. Bowiem po dwóch meczach zespołów, obie ekipy miały na koncie 2 punkty, a bilans bramek wynosił 8:8. Nie wiadomo było kto w tej sytuacji zajmie pierwsze miejsce,a kto drugie. Po długiej naradzie sędziów i trenerów postanowiono, że obie ekipy zajmą pierwsze miejsce w grupie, lecz o tym kto będzie rozstawiony w Ćwierćfinale z nr. 1 zadecydował rzut monetą. Ostatecznie po rzucie z nr.1 rozstawiona została ekipa Płociczna.