FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK W MRZEŻYNIE 12-13.06. 2010
Dodane przez dob dnia Maj 24 2010 03:17:42
Już wiadomo na 100%, że MLUKS Jedynka Trzebiatów została gospodarzem Wielkiego Finału Mistrzostw Polski Młodziczek w unihokeja sezonu 2009/2010. W finale zagra 6 drużyn (wg. ostatecznej kolejności ustalonej po VII Turniejach Grand Prix:

1. WSU Wierzchowo (woj. zachodniopomorskie)
2. UKS Orlęta Warszawa (woj. mazowieckie)
3. LUKS Nolet Żabi Róg (woj. warmińsko-mazurskie)
4. MLUKS Jedynka Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie)
5. UKS 85 Mokotów Warszawa (woj. mazowieckie)
6. UKS Wiatr Ludźmierz (woj. małopolskie)
I chociaż tudno naszą ekipę wskazywać jako faworyta, to liczymy, że gra u siebie, doping kibiców i dobra forma może dać medal!
Rozszerzona zawartość newsa
Już wiadomo na 100%, że MLUKS Jedynka Trzebiatów została gospodarzem Wielkiego Finału Mistrzostw Polski Młodziczek w unihokeja sezonu 2009/2010. W finale zagra 6 drużyn (wg. ostatecznej kolejności ustalonej po VII Turniejach Grand Prix:


1. WSU Wierzchowo (woj. zachodniopomorskie)
2. UKS Orlęta Warszawa (woj. mazowieckie)
3. LUKS Nolet Żabi Róg (woj. warmińsko-mazurskie)
4. MLUKS Jedynka Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie)
5. UKS 85 Mokotów Warszawa (woj. mazowieckie)
6. UKS Wiatr Ludźmierz (woj. małopolskie)I chociaż tudno naszą ekipę wskazywać jako faworyta, to liczymy, że gra u siebie, doping kibiców i dobra forma może dać medal!

Ostatnim turniejem na jaki wybraliśmy się z drużyną Młodziczek było Grand Prix Warszawy, miało to miejsce 8-9 maja na sali UKS 85 Mokotów Warszawa. Nasze dziewczęta w pierwszym spotkaniu pokonały trudnego przeciwnika Orlęta W-wa w stosunku 2:1, obie bramki zdobyła Magdalena Chojnacka, w kolejnym spotkaniu trafiliśmy na świetnie tego dnia grające dziewczęta z Żabiego Rogu i pomimo kolejnego trafienia Chojnackiej ulegliśmy 1:5. W niedzielę rano Młodziczki MLUKS Jedynki Trzebiatów zagrały z gospodyniami, ekipą UKS 85 Mokotów Warszawa, chociaż tym razem Maja Mazur dwukrotnie zmusiła do kapitulacji bramkarkę przeciwnika to ostro grające warszawianki zdołały wyrównać, przy okazji dwukrotnie faulując naszą bramkarkę Natalię Grabarską, w tej sytuacji w zespole Młodziczek zadebiutowała czwartoklasistka Ola Oszuścik, która spisała się bardzo dobrze, a w ostatniej akcji meczu wybroniła akcję sam na sam i uratował remis. Ostatni mecz to potyczka z GGS Energą Gdańsk, gdańszczanki zagrały naprawdę świetnie, a naszym zawodniczkom brakowało koncentracji i sił. Sprawę uratowała Klaudia Tylus, która ładnie zamknęła akcję ofensywną całej drużyny przy lewym słupku i wpakowała piłkę do siatki GGS. Chociaż, tak jak w całym turnieju nasze dziewczęta nękały strzałami z dystansu bramkarkę Gdańska, to Agata Arendarczyk, Justyna Krawczyk i Natalia Nabijacz nie zdobyły juz bramki. Po zakończeniu spotkania odbyła się uroczystość zakończenia Turnieju oraz wręczenia nagród. W tym turnieju bezkonkurencyjny był LUKS Nolet Żabi Róg, na drugim miejscu dzięki lepszej różnicy bramek znalazła się drużyna UKS Mokotów W-wa, MLUKS Jedynka Trzebiatów tak samo zdobyła 5 punktów, ale zajęła 3 miejsce, na 4 miejscu ukończyły dziewczęta UKS Orlęta W-wa, a 5 miejsce zajęła GGS Gdańsk

8-9 maja 2010 Warszawa:

(1) MLUKS Jedynka Trzebiatów - Orlęta Warszawa 2-1
(2) Energa Gdańsk - Nolet Żabi Róg 0-4
(3) 85 Mokotów Warszawa - Orlęta Warszawa 1-0
(4) Nolet Żabi Róg - MLUKS Jedynka Trzebiatów 5-1
(5) 85 Mokotów Warszawa - Energa Gdańsk 3-0
(6) Orlęta Warszawa - Nolet Żabi Róg 4-5
(7) 85 Mokotów Warszawa - MLUKS Jedynka Trzebiatów 2-2
(8) Energa Gdańsk - Orlęta Warszawa 1-8
(9) Nolet Żabi Róg - 85 Mokotów Warszawa 4-1
(10)MLUKS Jedynka Trzebiatów - Energa Gdańsk 1-0

Najlepszym strzelcem turnieju została Magdalena Chojnacka.

Skład ekipy Młodziczek: Natalia Grabarska (b), Natalia Nabijacz (1a), Justyna Krawczyk, Agata Arendarczyk (2a), Maja Mazur (2g-1a), Magda Chojnacka (3g-1a), Klaudia Tylus (1g), Agata Kubacka, Żaneta Mączka,
w drugim dniu turnieju do składu dokoptowano dziewczynki, które zagrały dzień wcześniej w Zielonce: Jutrzenka Cirocka, Ola Oszuścik (b), Ola Senderska, Klaudia Sudoł, Zuzia Krzywak, Sandra Kanczurska, Karolina Arendarczyk, Gabrysia Niewiadomska


W trakcie naszego pobytu w W-wie, zwiedzaliśmy to miasto, o naszym pobycie na Powązkach przeczytasz w poprzednim newsie. Zwiedziliśmy Stare Miasto, przy Zamku Królewskim i Kolumnie Zygmunta oraz na Krakowskim Przedmieściu byliśmy wieczorem mając okazję zobaczyć jak pięknie można oświetlać zabytki, w Łazienkach natknęliśmy się na dostojne pawie i zwinne wiewiórki, obowiązkowo drużyna stanęła do wspólnej fotografii przy pomniku Fryderyka Chopina. Na koniec podjechaliśmy zobaczyć Pałac Kultury, jazda do Pałacu to też przeżycie- dziewczyny miały okazję podróżować metrem! Tak oto kolejny raz udało nam się połączyć walkę sportową ze zwiedzaniem i poznawaniem historii naszego pięknego kraju!