Dwa kolejne medale w Finale Wojewódzkim!
Dodane przez bodzio dnia Marzec 29 2010 12:27:12
29 marca w hali Widowiskowo - Sportowej w Mrzeżynie odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady chłopców i dziewcząt. W obu kategoriach w finale udział wzięły po cztery najlepsze drużyny z całego województwa.
Spotkania trwały 2x10 min i od razu grane były półfinały.

ZSO Gryfino

Meczem rozpoczynającym turniej było spotkanie dziewcząt z ZSP Trzebiatów oraz ZSP Dębno. Zawodniczki z Trzebiatowa szybko obejmują prowadzenie, bo już w 15 sekundzie bramkę na 1:0 zdobywa Patrycja Niewiadomska. Niestety półtora minuty później Dębno doprowadza do remisu. Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczyna się od szybkiego prowadzenia gospodarzy z Trzebiatowa. Bramkę na 2:1 zdobywa Kinga Gut.Cztery minuty później prowadzenie podwyższa Patrycja Niewiadomska - 3:1. Trzy minuty przed końcem spotkania wynik ustala Karolina Drążczyk po asyście Patrycji Niewiadomskiej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i nasze zawodniczki po zwycięstwie 4:1 awansowały do finału.

Po tym spotkaniu mecz rozgrywali chłopcy z trzebiatowskiego liceum. Rywalem była ekipa z Gryfina. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy z Trzebiatowa. Chłopcy stwarzali sobie mnóstwo sytuacji, lecz brakowało skuteczności. Niemoc strzelecką przełamał Krzysztof Galewski, którzy w siódmej minucie po podaniu Janka Sudoła strzela bramkę na 1:0. Minutę przed końcem pierwszej części bramkę na 2:0 zdobywa Artur Kownacki po asyście Dobromira Cirockiego. W drugiej połowie po czterech minutach gry bramkę ponownie zdobywa Artur Kownacki po podaniu Krzysztofa Galewskiego - 3:0. Niespełna minutę później Dobromir Cirocki wystawia piłkę do Krzysztofa Galewskiego, a ten nie ma problemów ze zmieszczeniem jej w bramce przeciwnika - 4:0 dla Trzebiatowa. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i chłopcy podobnie jak wcześniej dziewczęta awansują do finału.

Później rozegrano dwa kolejne półfinały.
W pierwszym z nich dziewczęta ze Złocieńca pokonały 5:1 I LO Kołobrzeg, zaś w drugim chłopcy ze Szczecinka stoczyli wyrównany bój z Dębnem. Ostatecznie przegrali ten pojedynek 4:3 po rzutach karnych.

Czas zatem na pojedynki o medale.
W meczu o III miejsce dziewcząt I LO Kołobrzeg pokonał 4:3 zawodniczki z Dębna.
Natomiast w pojedynku o brązowy medal chłopców Szczecinek uporał się z Gryfinem 3:0 i tym samym wywalczył brązowy krążek. Bramki dla I LO Kołobrzeg zdobywała Justyna Smoła- zawodniczka drużyny Juniorek Starszych MLUKS Jedynki Trzebiatów

Po tych meczach nadszedł czas na spotkania o złote medale.
Na początek rywalizacja dziewcząt z Trzebiatowa oraz Złocieńca. Spotkanie było dosyć wyrównane, lecz pierwszą bramkę za sprawą Mileny Kuc zdobywa drużyna Złocieńca. Ta sama zawodniczka 10 sekund później zdobywa drugą bramkę - 2:0 dla gości. Dwie minuty później gola na 2:1 zdobywa Stanisława Bagińska po podaniu Dominiki Tatar. 30 sekund przed końcem znów zaistniał duet Bagińska-Tatar. Bramkę tym razem zdobywa ta druga. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:2. W drugiej części spotkania w szóstej minucie bramkę wyprowadzającą Trzebiatów na 3:2 zdobywa Patrycja Niewiadomska po asyście Kingi Gut. Minutę przed końcem po katastrofalnym błędzie grająca w przewadze drużyna Trzebiatowa traci bramkę na 3:3. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 3:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była pięciominutowa dogrywka. Niestety i ta część ostatecznie nie pokazała kto jest lepszy, tak więc złotego medalistę miały wyłonić rzuty karne. I tak po pięciu seriach bramkę na wagę złota zdobywa Paulina Gradzik ze Złocieńca. Niemożliwe stało się faktem i naszym zawodniczkom nie udało się strzelić ani jednego karnego. Tym samym to ZSP Złocieniec został złotym medalistą Licealiady. Nasze zawodniczki z pewnością mogą być zawiedzione, ponieważ liczyły na złoto.

Po tym spotkaniu odbył się ostatni mecz turnieju. Finał chłopców pomiędzy drużynami z Trzebiatowa i Dębna. Po trzech minutach bramkę zdobywa Dobromir Cirocki po asyście Piotra Krzykowskiego. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy z rzutu wolnego bramkę zdobywa Paweł Pożarycki - 1:1. Jednak minutę przed końcem gospodarzy na prowadzenie wyprowadza Krzysztof Galewski po podaniu Dobromira Cirockiego. Pierwsza połowa kończy się jednobramkowym prowadzeniem Trzebiatowa. W drugiej połowa, podobnie jak w całym spotkaniu przeważała drużyna z Trzebiatowa, a goście ograniczali się tylko do kontrataków. Po niewykorzystanych sytuacjach z obu stron bramkę po podaniu Dobromira Cirockiego zdobywa Tomasz Bednarz. Zawodnicy z Trzebiatowa do końca utrzymali ten wynik i tym samym zostali złotymi medalistami Licealiady.

Na koniec szczególne podziękowania dla dyrektora WSZS w Szczecinie - Marcina Kuduka za oficjalnie otwarcie zawodów.

Skład ZSP Trzebiatów [dziewczyny] : Bagińska Barbara (b/c), Bagińska Stanisława (1g-1a), Niewiadomska Patrycja (3g-1a), Tatar Dominika (1g-1a), Gut Kinga (1g-1a), Drążczyk Karolina (1g), Pomykała Natalia, Sadowska Anna, Adrianna Ksobiech

Skład ZSP Trzebiatów [chłopcy] : Bogdański Maciej (b), Sułek Krzysztof (b), Cirocki Dobromir (1g-4a), Krzykowski Piotr (1a), Galewski Krzysztof (3g-1a), Gołębiowski Paweł, Gołębiowski Piotr, Kownacki Artur (2g), Bednarz Tomasz (1g), Sudoł Jan (1a), Barański Przemysław, Musielak Mateusz, Petryków Łukasz