Zaskakujące roztrzygnięcią półfinałowe!
Dodane przez bodzio dnia Marzec 22 2010 10:41:21
W dniach 19-21 marca odbyły się turnieje półfinałowe juniorów starszych w walce o Mistrzostwo Polski. Miejsce miały dwa, a w zasadzie trzy turnieje półfinałowe. W tym ostatnim, który odbył się w Kębłowie, o dalsze lokaty walczyły drużyny z Gorzowa, Łodzi i Kębłowa.

W turniejach głównych rozgrywanych w Wierzchowie i Łochowie 8 czołowych drużyn Polski walczyło o awans do finału tej imprezy.

Przed turniejem wielu ludzi miało już swoje typy co do obsady finału. Niektórzy już w myślał układali sobie kolejność końcową Mistrzostw Polski. Jednakże o awans trzeba było powalczyć. Podczas tych trzech dni na obu frontach toczyły się niesamowite pojedynki.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także sensacji...

W pierwszym turnieju półfinałowym, który miał miejsce w Wierzchowie o awans walczyły drużyny z Siedlca, Wejherowa, Gdyni i Wierzchowa.

W pierwszym dniu imprezy drużyny rozegrały spotkania ze swoimi poprzednimi rywalami grupowymi. Mam tu na myśli pojedynki: Absolwenta Siedlec z WSU Wierzchowo oraz UKS Ósemki Wejherowo z UKS Aligatorem Gdynia. To właśnie ten drugi pojedynek rozpoczął walkę o finał w tej grupie. Od początku spotkania jak przystało na półfinał mecz był twardy i zacięty. Na przemian na prowadzenie wychodził raz Aligator raz Ósemka. Po pierwszej tercji to ci pierwsi prowadzili 4:3. W drugiej tercji Wejherowo odrobiło straty po czym powiększyło swoją przewagę. Po dwóch tercjach to właśnie oni prowadzili 6:5. W trzeciej tercji trwała walka do końca i po wyrównanym widowisku ostatecznie dwa punkty zapisać mogła sobie Ósemka, wygrywając 9:8.

O godzinie 20 rozpoczęło się kolejne spotkanie. Gospodarze z Wierzchowa podejmowali drużynę z Siedlca. We wcześniejszej fazie obie ekipy spotkały się 4 razy. Dwukrotnie triumfowali gospodarze i dwukrotnie goście. Spotkanie nie rozpoczęło się dla WSU zbyt dobrze, po zaledwie 5 minutach było już 3:0 dla Siedlca. Później dopiero nastąpił zryw gospodarzy i pierwsza tercja kończy się wynikiem 3:2 dla Absolwenta. W drugiej tercji gospodarze w pewnym momencie wyszli na prowadzenie 6:5. Bardzo dobrze w bramce naszego zespołu bronił Mateusz Musielak. Po uzyskaniu prowadzenia WSU nagle stanęło i w kilka chwil straciło dwie bramki. Pod koniec tercji tracąc jeszcze trzecią. Po dwóch tercjach 8:6 dla Siedlca. Na trzecią tercję gospodarze wyszli bardzo skoncentrowani. Po bardzo twardej, wyrównanej grze Wierzchowo doprowadziło do remisu - 9:9. Pod koniec spotkania karę dostaje jeszcze Dobromir Cirocki i minutę przed końcem spotkania gospodarze musieli grać w osłabieniu. Siedlec oddawał strzały na bramkę, lecz dobrze bronił Maciej Bogdański. Na 30 sekund przed końcem spotkania rzut wolny z pod własnej bramki mieli gospodarze. I w tym momencie dość karygodny błąd popełnili sędziowie, którzy odgwizdali źle wykonany wolny. Piłka została podana do zawodnika z Siedlca. Błąd w kryciu i goście strzelają bramkę na 10:9. Wierzchowo jeszcze starało się uniknąć porażki, lecz zabrakło czasu.

Nadszedł drugi dzień turnieju. W pierwszym spotkaniu UKS Ósemka Wejherowo po raz drugi wygrała. Tym razem po remisie 3:3 w pierwszej tercji, zwycięstwie 3:2 w drugiej i ponownym remisie 2:2 w trzeciej odsłonie pokonali oni Absolwent Siedlec. Było to spotkanie bramka za bramkę. I to Ósemka prowadziła spotkanie, a Siedlec musiał gonić co chwilę wynik. Niestety nie udało im się ostatecznie tego dokonać.

W drugim sobotnim spotkaniu WSU Wierzchowo podejmowało Aligator z Gdyni. Mecz na początku był bardzo wyrównany, to gospodarze kreowali grę a goście ograniczali się do kontrataków. Bardzo dobrze w bramkach swoich zespołów spisywali się Maciej Bogdański (WSU Wierzchowo) i Amadeusz Stryjek (Aligator Gdynia). W pierwszej tercji udaje się także Mateuszowi Musielakowi obronić rzut karny. To przez co gospodarze przegrali pierwsze spotkanie, czyli strzały z daleka tym razem nie stanowiły zagrożenia dla ich bramki. Większość strzałów blokowali obrońcy, a resztę bronił Bogdański. Niestety chyba za bardzo uwaga była skupiona na obronie tych że strzałów. Choć to właśnie Wierzchowo atakowało i prowadziło grę to bramki zdobywał klub z Gdyni. Większość bramek padła z przesunięcia i na pustą bramkę. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 4:1 dla Aligatora. Druga tercja wyglądała podobnie jak pierwsza. Gospodarze atakowali lecz to goście strzelali. Mnożyły się błędy w obronie, szczególnie w kryciu. Niesamowitego pecha w ataku mieli gospodarze. Co chwile na trybunach słuchać było tylko jęki. To poprzeczka, to słupek i dobrze grający bramkarz Gdyni. Po drugiej tercji Wierzchowo zostaje rzucone na kolana przez ekipę z Gdyni - 9:2! W trzeciej tercji WSU nie miało już nic do stracenia i napierało co chwila na bramkę gości, narażając się tym samym na kolejne kontry. W bramce jednak dobrze radził sobie Bogdański. Jednakże klątwa rzucona na bramkę zostaje zdjęta z pewnością za późno. Gospodarzom w tej tercji udaje się strzelić tylko dwie bramki. Całe spotkanie kończy się zwycięstwem Aligatora 10:4 i tym samym wiadomo było, że awans uzyskała Ósemka z Wejherowa, a WSU Wierzchowo nie awansuje do finału A. Wśród zawodników rozpacz i niedowierzanie, że nie udało się awansować.

W ostatnim dniu mecz o awans rozegrały między sobą zespoły z Siedlca i Gdyni. Pierwsza tercja kończy się bezbramkowym remisem. W drugiej jednak trwała batalia o miejsce premiowane awansem. Tę część spotkania wygrywa Aligator, a ich bohaterem zostaje Filip Wieczorek. Ostatnia część meczu także przebiegała pod dyktando Gdyni. Wyszli oni na prowadzenie 6:4 i od tego momentu zaczął się ich koszmar, bo tak można nazwać utratę 6 bramek pod rząd. Bohaterem Siedlca okazał się Patryk Hantsch, który spośród tych 6 goli sam strzelił 4 bramki. Tym samym to właśnie Absolwent został drugim finalistą Mistrzostw Polski.

Spotkaniem kończącym turniej był mecz Wierzchowa z Wejherowem. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Ósemki. Bramkę z przesunięcia zdobywa Karol Idzi - 1:0. WSU udaje się wyrównać i pierwsza tercja kończy się remisem 2:2. W drugiej tercji to właśnie Wierzchowo wyszło na prowadzenie, którego nie oddało do końca tej części - po 40 minutach 5:4 dla Wierzchowa. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał bramkarz WSU - Maciej Bogdański jak i cała obrona. Gra w ofensywie także wyglądała bardzo dobrze, choć wynik z pewnością mógłby być większy. W trzeciej tercji gospodarze strzelają trzy bramki, w tym Dobromir Cirocki z rzutu karnego, tracąc przy tym tylko jedną bramkę. Tak więc ostatecznie WSU wygrywa ostatnie spotkanie 8:5. Choć nie zmieniło to nic w końcowej klasyfikacji to można być zadowolonym, że pomimo dwóch porażek chłopcy podnieśli się i wygrali.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Ósemka Wejherowo
2. UKS Absolwent Siedlec
3. UKS Aligator Gdynia
4. WSU Wierzchowo

Na zakończenie turnieju rozdano nagrody dla najlepszych zawodników i tak:
Najlepszy bramkarz - Amadeusz Stryjek (Aligator Gdynia)
Najlepszy prawy obrońca - Adrian Rzepa (Absolwent Siedlec)
Najlepszy lewy obrońca - Karol Idzi (Ósemka Wejherowo)
Najlepszy środkowy - Przemysław Żyła (Ósemka Wejherowo)
Najlepszy prawy napastnik - Patryk Hantsch (Absolwent Siedlec)
Najlepszy lewy napastnik - Filip Wieczorek (Aligator Gdynia)

Warto dodać, że w drugim turnieju półfinałowym także nie zabrakło sensacyjnych wyników, bo do takich można zaliczyć awans do finału UKS Olimpii Łochów i odpadnięcie dwóch drużyn z Nowego Targu.