Srebro dziewcząt SP 1 Trzebiatów w Finale IMS!!!
Dodane przez dob dnia Marzec 21 2010 03:20:39
Kolejny sukces w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Szkół Podstawowych w Unihokeju odniosły dziewczęta z SP 1 Trzebiatów. Mistrzostwa odbyły się w Tucznie 17 marca 2010. Po losowaniu wiadomo było, że faworyt turnieju SP Wierzchowo znalazło się w naszej grupie. W pierwszym spotkaniu jak to zwykle na początku szło jak po grudzie, jednak po bramkach Agaty Arendarczyk i Majki Mazur pokonaliśmy szkołę z Bielic 2:0.
Rozszerzona zawartość newsa
Kolejny sukces w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Szkół Podstawowych w Unihokeju odniosły dziewczęta z SP 1 Trzebiatów. Mistrzostwa odbyły się w Tucznie 17 marca 2010. Po losowaniu wiadomo było, że faworyt turnieju SP Wierzchowo znalazło się w naszej grupie. W pierwszym spotkaniu jak to zwykle na początku szło jak po grudzie, jednak po bramkach Agaty Arendarczyk i Majki Mazur pokonaliśmy szkołę z Bielic 2:0. Nasz kolejny mecz nastąpił po długiej przerwie, w której omawiano sposób gry z SP Wierzchowo. To spotkanie dziewczęta przegrały 0:2, ale wiadomo było, że przy zwycięstwie w następnym spotkaniu nie będzie to miało znaczenia. Ważne, że z koleżankami z Wierzchowa zagraliśmy twardo oraz sprawdzaliśmy nowe ustawienia. Kolejny mecz to koncert gry w wykonaniu naszych dziewcząt, wygraliśmy 11:2, a niesamowitą grą oraz wysoką skutecznością popisały się Maja Mazur, Agata Arendarczyk i najmłodsza w turnieju Jutrzenka Cirocka (3 klasa). W półfinale spotkaliśmy się z gospodyniami z Płociczna. Bardzo szybko zdobyliśmy dwie bramki: pięknym uderzeniem z lewego skrzydła popisała się Magda Chojnacka, która również asystowała przy kolejnej bramce Mai Mazur. Kolejną bramkę zdobywa Arendarczyk, a potem były chwile dekoncentracji w obronie, po prostu za bardzo poszły dziewczęta do przodu, straciliśmy 2 bramki, na koniec Arendarczyk zdobyła 4-tą bramkę.
W końcu finał! Przez 3 ostatnie lata to SP 1 Trzebiatów zdobywała złote medale, dziewczęta bardzo starały się podtrzymać tradycję, niestety w zamieszaniu podbramkowym niepotrzebnie tracimy bramkę, ale co chwilę niebezpiecznie atakujemy przeciwnika. W II połowie Wierzchowo ograniczało się do kontr, raz poprzeczka uchroniła Trzebiatów przed strata bramki, potem w sytuacji sam na sam świetnie spisała się nasza bramkarka Natalia Grabarska, która zresztą w całym turnieju była wspaniała. Wreszcie kolejna kontra i 0:2. Nasze młode unihokeistki nie dały za wygraną i wciąż sunęły ataki na wierzchowską bramkę, świetną partię znów zagrała Jutrzenka Cirocka, właśnie ona była największym zagrożeniem dla przeciwnika, 2 minuty przed końcem spotkania Jutrzenka wychodzi sam na sam, piłka skakała, ale mimo to nasza zawodniczka uderzyła na bramkę, w niewiadomy sposób broni bramkarka i dalej po naszej stronie na tablicy wyników zero! Na 29 sekund przed końcem spotkania świetna akcja naszej ekipy, dokładne podanie od Magdy Chojnackiej wykorzystuje świetnym strzałem Jutrzenka Cirocka: 1:2. Zostało 29 sekund, rzuciliśmy wszystkie siły, mieliśmy jeszcze jedno sytuację, ale Arendarczyk nie trafiła dokładnie w piłeczkę. Srebro!! Ale nasze dziewczyny wcale się nie cieszyły, płakały, bo okazało się, że można było wygrać!!! Jednak To olbrzymi sukces, nikt za darmo nam tego srebra nie dał, trzeba było walczyć.

Oto wszystkie mecze;

Mecze Grupy A

Nowogard: Wierzchowo 0:9
Bielice: Trzebiatów 0:2
Nowogard: Bielice 0:3
Trzebiatów: Wierzchowo 0:2
Wierzchowo: Bielice 4:1
Trzebiatów: Nowogard 11:2

Mecze Grupy B

Lejkowo: Dębno 4:0
Sucha Koszalińska: Płociczno 2:1
Lejkowo: Sucha Koszalińska 1:0
Płociczno: Dębno 4:0
Dębno: Sucha Koszalińska 1:1
Płociczno: Lejkowo 2:1

Półfinały
Wierzchowo: Lejkowo 5:1
Płociczno: Trzebiatów 2:4

Mecz o 3 miejsce

Płociczno: Lejkowo 2:0

Finał

Trzebiatów: Wierzchowo 1:2

Reprezentacja Dziewcząt SP 1 Trzebiatów:
Arendarczyk Agata 6g-1a, Mazur Maja 4g-1a, Cirocka Jutrzenka 5g, Nabijacz Natalia 1g-1a, Chojnacka Magda 1g-2a, Tylus Klaudia 1g-2a, Senderska Ola 1a, Rzepecka Andżela 1a, Krawczyk Justyna, Grabarska Natalia (b), Koperska Oliwka, Mączka Żaneta, Ciupa Pamela, Nowicka Marlena

Opiekunowie Barbara Arendarczyk, Artur Cirocki