Pierwsze zwycięstwo w Lidze Juniorek Starszych
Dodane przez dob dnia Styczeń 19 2010 02:59:42
W ostatni weekend drużyna Juniorek Starszych wybrała się w daleką drogę do Białegostoku, była to udana wyprawa, nasze Juniorki przywiozły z Białegostoku pierwszą wygraną w lidze, a urwane punkty UKS Gródek, w których występują reprezentantki kraju to duża niespodzianka.

W sobotnim spotkaniu pokonaliśmy UKS Gródek 6:5 (4:3,1;1,1;1)
Rankiem w niedzielę po dobrej grze w III tercji jednak juniorki przegrały 5:7 (1:3,0:2,4:2)

W ostatni weekend drużyna Juniorek Starszych wybrała się w daleką drogę do Białegostoku, była to udana wyprawa, nasze Juniorki przywiozły z Białegostoku pierwszą wygraną w lidze, a urwane punkty UKS Gródek, w których wystepują reprezentantki kraju to duża niespodzianka.

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę o godz. 18.30. Wiadomo, że dziewczęta z Gródka chciały zrewanżować się za mecze w poprzedniej kolejce i zakończyć oba spotkania z kompletem punktów. Trzebiatowianki mobilizowały się z meczu na mecz i zawsze niewiele brakowało im do zwycięstwa. No, ale wróćmy do sobotniego meczu. Pierwszy gwizdek, piłka w grze. Pierwsza piątka: Krzywak, Prośniewska, Czyleko, Bagińska, Szamruchiewicz. Już na samym początku zarówno dziewczęta z Trzebiatowa, jak i z Gródka nie chciały odpuścić. Lecz to te drugie po niespełna minucie strzelają pierwszego gola. Niedługo potem po wspaniałej indywidualnej akcji Szamruchiewicz nasze wyrównują, 1:1. Kilka minut przed końcem pierwszej tercji na tablicy nadal widnieje remis, tym razem 3:3. Gra jest wyrównana, lecz kilkanaście sekund przed zakończeniem pierwszej części meczu trzebiatowianki strzelają bramkę, która daje im przewagę nad dziewczętami z Gródka. Z wynikiem 4:3 dla gości kończy się pierwsza tercja. Chwila odprężenia, kilka łyków wody i sędziowie zapraszają na drugą część meczu. Ta tercja, jak i pierwsza również była wyrównana, gdyż jej wynik końcowy to 1:1. A więc mamy 5:4 dla Trzebiatowa. Trzecia część gry była najbardziej fascynująca. Przewaga trzebiatowianek nie trwała zbyt długo, bo kilka minut po rozpoczęciu tercji dziewczęta z Gródka wyrównały. Strzelić jeszcze jedną bramkę i wygrać - taki był nasz cel. Strzałów na bramkę gospodarzy, jak i gości nie brakowało. Niestety w 7 minucie 3 tercji nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Niespełna 5 minut przed końcem meczu akcję wyprowadza Justyna Krzywak. (nieskuteczna egzekutorka karnego) Chwila nieuwagi przeciwniczek i piłka została wpakowana do bramki gospodarzy. Teraz trzeba było utrzymać ten wynik. Te minuty trwały w nieskończoność, jednak słychać ostatni gwizdek sędziego i koniec meczu. Ogromna radość z pierwszego w historii sukcesu trwała długo. Teraz tylko czas odpocząć i zregenerować siły na następny mecz.

Rewanżowy mecz zaplanowany na niedzielę, godz. 10.30. Tym razem po pierwszym gwizdku Gródek naciskał od razu. W tej kolejce chciał zdobyć już przynajmniej 2 pkt. Ich ostrą i zawziętą grę było widać już po kilku minutach, gdzie prowadziły z trzebiatowiankami 2:0. Pierwszą tercję gospodynie wygrały 3:1. Druga część meczu to również gra pod dyktando dziewcząt z Gródka. Błędy w obronie dały się we znaki i tą tercję także przegrywamy, tym razem 2:0. Trzecia część to czas na odrobienie strat. Trzebiatowianki miały mnóstwo sytuacji bramkowych, lecz niewiele z nich wykorzystały. Choć ostatnią tercję wygrywają 4:2, to z boiska schodzą z wynikiem 5:7.

W całym dwumeczu niesamowitą przcę wykonaliśmy w obronie, świetnie grały wszystkie zawodniczki, ale zwłaszcza w sobotę tercet Szamruchiewicz, Bagińska Stasia, Krzywak zmusiły zawodniczki przeciwnika do wielu błędów, a Stasia swoją heroiczną walką zarówno w obronie, jak i ataku zachwyciła publikę.

Występ Juniorek Starszych w obu meczach można zaliczyć do jak najbardziej udanych. Historyczne zwycięstwo i trzy punkty w tabeli mogą satysfakcjonować dziewczęta. W ten weekend trzebiatowianki wyjeżdżają do Morąga na dwumecz z Noletem Żabi Róg. Cóż, zostaje tylko pogratulować dziewczynom wygranej i życzyć im powodzenia w meczach w weekend.