Nasze Juniorki najlepsze w Turnieju Eliminacyjnym
Dodane przez dob dnia Styczeń 14 2010 12:06:54
Nietypowo, bo 13 stycznia rozegrano II Turniej Eliminacyjny Juniorek Młodszych. Turniej odbył się tym razem w Tucznie. Pierwsze spotkanie, to derbowy pojedynek UKS Maratończyka Płociczno, gospodarza turnieju oraz MLUKS Jedynki Trzebiatów.
Rozszerzona zawartość newsa
Nietypowo, bo 13 stycznia rozegrano II Turniej Eliminacyjny Juniorek Młodszych. Turniej odbył się tym razem w Tucznie. Pierwsze spotkanie, to derbowy pojedynek UKS Maratończyka Płociczno, gospodarza turnieju oraz MLUKS Jedynki Trzebiatów. Początek to niesamowity napór gości, nasze dziewczyny zepchnęły zdziwione przeciwniczki do defensywy, bramki wisiały w powietrzu, wreszcie Kinga Koperska najlepszy strzelec naszej drużyny w tym turnieju otwiera wynik 1:0, po wspaniałej akcji Justyny Jareckiej Paulina Szamruchiewicz strzałem do pustej bramki podwyższa na 2:0. Chwila dekoncentracji i Paula Stecka z Płociczna zdobywa kontaktowego gola. Kolejny błąd to niepotrzebna kara i strata kolejnej bramki, na początku II tercji 2:2. Po fragmencie wyrównanej gry Justyna Krzywak kapitalnym strzałem z okolicy środkowej linii strzela na 3:2. Trzy minuty później jest już 5:2 a kolejne swoje bramki zdobywa świetnie ustawiona Kinga Koperska. Po faulu powracającej po kontuzji Oli Łopyty przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego stają gospodynie. Marta Kujda nie znalazła jednak sposobu na świetnie dysponowaną tego dnia Agatę Kownacką i kiedy wydawało się, że padną dalsze bramki dla Jedynki Trzebiatów chwila nieuwagi i 5:3. III Tercja to walka o każdą piłkę obu drużyn, w końcu pomimo wielu okazji nie strzelono już żadnej bramki. Zwycięstwo 5:3 nad Maratończykiem jest tym bardziej cenne, że to nasza pierwsza wygrana z gospodyniami na ich terenie. Po kilkunastu minutach przerwy zmierzyliśmy się również w derbach (tego dnia bardzo zaciętych) z WSU Wierzchowo. Początek wydawał się łatwy, ogromna przewaga naszego zespołu niestety została udokumentowana tylko bramką Pauliny Szamruchiewicz: 1:0. Potem coraz bardziej rozkręcały się wierzchowianki, na szczęście dla nas świetnie broniła Kownacka, a żaden już strzał nie znalazł w tym meczu drogi do bramki. Tak więc 1:0, nietypowy wynik.
Maratończyk pokonał zmęczoną ekipę WSU 11:2

Występ Juniorek Młodszych w turnieju napawa optymizmem, co prawda raziła nieskuteczność, ale ilość stwarzanych przez nasze dziewczyny sytuacji była olbrzymia. Teraz wyjazd Juniorek Starszych do Białegostoku, oraz Juniorów Młodszych do Wierzchowa (są w bardzo trudnej sytuacji potrzeba im wygrana w 2 meczach, by awansować). Mimo wszystko życzymy udanego weekendu naszym drużynom!!!