Zapowiedź 2. kolejki Juniorów Starszych.
Dodane przez bodzio dnia Listopad 13 2009 14:40:03
Już w ten weekend rusza druga kolejka rywalizacji o Mistrzostwo Polski w lidze juniorskiej mężczyzn. W inaugurującej kolejce faworyci wygrywali, choć nie obyło się bez swego rodzaju sensacji. Ale zajmijmy się weekendowymi pojedynkami. Przedstawiamy państwu krótką zapowiedź tego co nas czeka w sobotnio-niedzielnych dwumeczach.

[czytaj dalej...]
Rozszerzona zawartość newsa
Już w ten weekend rusza druga kolejka rywalizacji o Mistrzostwo Polski w lidze juniorskiej mężczyzn. W inaugurującej kolejce faworyci wygrywali, choć nie obyło się bez swego rodzaju sensacji. Ale zajmijmy się weekendowymi pojedynkami. Przedstawiamy państwu krótką zapowiedź tego co nas czeka w sobotnio-niedzielnych dwumeczach.

Z pewnością do najciekawszych pojedynków powinno dojść w Wierzchowie, Wejherowie oraz w Sanoku. Wracając do poprzedniej kolejki do obyło się bez większych sensancji, choć i tego nie zabrakło. Wierzchowo, Szarotka i Olimpia zdobyły po komplecie punktów, zaś w Gdyni i Siedlcu doszło do podziału punktów. Skupmy się zatem na 2 kolejce.

MUKS Zielonka - UKS Józefina
Choć dla Zielonki będą to spotkania zaczynające ich przygodę z tegorocznymi rozgrywkami i nie wiadomo w jakiej obecnie formie są mistrzowie Polski z ubiegłego roku to nie powinni oni mieć większych problemów z beniaminkiem. Beniaminkiem, który w poprzedniej kolejce dwukrotnie schodził z boiska pokonany. W Łochowie z tamtejszą Olimpią przegrali 12:3 i 7:5. Tak więc powtórzę się mówiąc, że raczej obędzie się bez sensancji.

SLU Sanok - KS X3M Górale Nowy Targ

Podobnie jak dla Zielonki dla Górali jest pierwszy dwumecz tego sezonu. Tutaj rywalizacja powinna być bardzo wyrównana. Sanok po mimo porażek z Szarotką (dwukrotnie 6:3) pokazał pazur i widać było, że nie poddadzą się bez walki. Podobnie może być w spotkaniach z Góralami. W wspominanej w poprzedniej serii zapowiedzi 'grupie śmierci' z pewnością do końca będzie się toczyć walka o dwa premiowane awansem miejsca. Za Sanokiem przemawia przede wszystkim atut własnego boiska. Jak będzie(?) czas pokaże.

UKS Ósemka Wejherowo - UKS Aligator Chwarzno Gdynia
Wejherowo to trzeci i już ostatni klub, który pauzował w poprzedniej kolejce. W poprzednim sezonie wypadli zdumiewająco dobrze, co z tym sezonem(?), nie wiadomo. Pierwszym przeciwnikiem gospodarzy będzie Aligator, który w poprzedniej kolejce podzielił się punktami z Łodzią. Siłę Ósemki ciężko jest ocenić, zatem z pewnością będzie to ciekawy pojedynek. Być może gospodarze będą na tyle gościnni by podzielić się punktami z Gdynia kto wie(?).

UKS Floorball Gorzów Wielkopolski - UKS Junior Kębłowo

W pierwszej kolejce rozgrywek Gorzów zdołał wywieść dwa punkty z Siedlca, co było dość sensacyjnym wydarzeniem z uwagi na to, że nikt tak do końca nie znał siły Gorzowa. Jednakże tylko po jednej kolejce u żadnej z ekip nie można określić do końca jakimi siłami dysponują. Dlatego Kębłowo po mimo dwóch porażek u siebie z Wierzchowem z pewnością się nie podda i jedzie do Gorzowa z zamiarem wywalczenia choćby jednego punkty. Czy ta sztuka im się uda? Nie wiadomo.

WSU Wierzchowo - Absolwent Siedlec
To właśnie w Wierzchowie może być najciekawiej. Wicemistrzowie Polski z ubiegłego roku mają już komplet punktów wywalczony w Kębłowie z tamtejszym Juniorem. Co do Siedlca to podzielili się oni punktami z Gorzowem grając u siebie i nie wiadomo jak ostatecznie ich gra wygląda. Właśnie pojedynki Wierzchowo-Siedlec, Siedlec-Wierzchowo powinny być atrakcją tej grupy. I to one powinny wskazać drużynę ubiegającą się o minimum finał tych rozgrywek. Zapowiada się ciekawe widowisko w Wierzchowie.

Na zakończenie dodam, iż drużynami pauzującymi w tej kolejce są: UKS Nowa Łódź, KS Blast Szarotka Nowy Targ, LUKS Olimpia Łochów.