Ekscytująca końcówka Prague Games!
Dodane przez dob dnia Lipiec 10 2009 17:49:03

MLUKS Jedynka Trzebiatów osiągnęła 1/8 finału w tegorocznym Prague Games.

Nasze juniorki zapewniły nam duże emocje w fazie Play Off.

więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

MLUKS Jedynka Trzebiatów osiągnęła 1/8 finału w tegorocznym Prague Games.

Nasze juniorki zapewniły nam duże emocje w fazie Play Off.

Niestety, wczoraj nie udało się awansować na 3 miejsce w grupie i bezpośrednio awansować do 1/8 finału Prague Games. W meczu z SK Florbal Benešov rzuciła się w oczy rażąca nieskuteczność. Pomimo wielu wyśmienitych okazji do zdobycia bramki nie udało się odskoczyć czeszkom, które później to wykorzystały i wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca spotkania, choć po bramkach Marty Kujdy i Stanisławy Bagińskiej wcale się na to nie zapowiadało. Dwie asysty zaliczyła Justyna Krzywak. Wynik końcowy: 2:3.

Powyższa porażka zepchnęła nas na 5 miejsce w grupie i późniejszą fazę Play Off zaczęliśmy od 1/16 i spotkania ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie B, czeską drużyną Dračice FBC Liberec. Występujące na zielono dziewczyny sprawiły nam niespodziankę, wygrywając to spotkanie 4:3. Mecz nie był łatwy, 3 razy sędziowie kontrowersyjnie podyktowali przeciwko nam trzy kary 2-minutowe, ale nie przeszkodziło to nam w dobrze zorganizowanej grze obronnej. Szczególnie w tym meczu wyróżniła się Joanna Prośniewska, balansem ciała oszukując rywalki i celnie uderzając piłkę z daleka w lewy róg bramki. Nie zawiodła Justyna Krzywak, która zaliczyła "dublet" i asystę. Jeszcze jedną bramkę dołożyła Kinga Kopreska, a asystowała Sylwia Rej. Czeszkom nie pomogła dobra dyspozycja kapitana drużyny, Petry Cinkánovej, która tutaj uzyskała hattricka.

W 1/8 Prague Games znowu przyszło nam rywalizować ze Szwedkami, tym razem FBC Lerum, leżącym w na południu państwa. Mecz układał się pomyślnie, Szybko udało się wyjść na prowadzenie 2:1, po bramkach niezastąpionej Justyny Krzywak, która na chwilę obecną prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej turnieju oraz Agnieszki Kozaneckiej. Długo utrzymujący się stan spotkania oraz stawka doprowadziła do zaostrzenia gry i z tej batalii zwycięsko wyszły zawodniczki Lerum, o lepszych warunkach fizycznych. Z powodu kontuzji dwóch kluczowych zawodniczek, przy stanie 2:4 - Joanny Prośniewskiej i Stanisławy Bagińskiej trener musiał szukać nowych rozwiązań. Za sprawą Agnieszki Kozaneckiej udało się jeszcze osiągnąć wynik 3:4, dobrym podaniem popisała się Katarzyna Kopciuch. Później dziewczyny walczyły do końca ale taki wynik utrzymał się do końcowego gwizdka. Drugą asystę w tym turnieju zaliczyła Sylwia Rej.

MLUKS Jedynka Trzebiatów dotarła do 1/8 finału Prague Games, miejmy nadzieję na lepszy występ za rok!