III Miejsce Juniorek Młodszych w Finale B!
Dodane przez dob dnia Czerwiec 11 2009 11:49:57

Sezon dziewczęta kończyły w Wierzchowie, oto drużyny które walczyły o miejsca 7-12 w Polsce:

1. MLUKS Jedynka Trzebiatów (ZACHODNIOPOMORSKIE)
2. UKS Błyskawica Niechanowo (WIELKOPOLSKIE)
3. UKS Maratończyk Płociczno (ZACHODNIOPOMORSKIE)
4. UKS Junior Kębłowo (WIELKOPOLSKIE)
5. WSU Wierzchowo (ZACHODNIOPOMORSKIE)
6. PUKS 3 Trzebinia (MAŁOPOLSKIE)

Jedynka Trzebiatów - PUKS Trzebinia 4-3 (2-0,2-1,0-2)
Błyskawica Niechanowo - Jedynka Trzebiatów 1-12 (0-3,1-4,0-5)
Jedynka Trzebiatów - Maratończyk Płociczno 2-8 (1-2,0-3,1-3)
Jedynka Trzebiatów - Junior Kębłowo 2-4 (1-2,0-2,1-0)
WSU Wierzchowo - Jedynka Trzebiatów 2-3 (1-1,0-0,1-2)

Za dziewczynami kolejny cięzki turniej, tym razem działo się bardzo wiele, zarówno dobrych, jak i złych momentów nie brakowało. Ale po kolei.

W pierwszym spotkaniu spotkaliśmy się z PUKS Trzebinia, należało się spodziewać zażartej walki, tak było chociaż mieliśmy przewagę 4:1, jednak w końcówce meczu Trzebinia doszła nas na 4:3 i zrobiło się nerwowo.
Mecz z Błyskawicą Niechanowo był niesamowity, mozna śmiało powiedzieć, że to był najlepszy mecz naszej drużyny w tym sezonie (albo w całej historii), gra była płynna, szybka i przemyślana, Paulina Szamruchiewicz siała postrach w szeregach przeciwnika, bardzo dobrze broniła Katarzyna Szypura. Świetnie wykonywaliśmy rzuty wolne, a bramka Marty Niewiadomskiej po dokładnej asyście Weroniki Rolewicz to był majstersztyk! W tym meczu wszystkie dziewczyny zagrały świetnie, prawdziwie wspięły się na wyżyny. Jak blisko jest z nieba do piekła zobaczyliśmy jednak już w nastepnym spotkaniu z Maratończykiem Płociczno. Dziewczęta upojone swoją super grą wyszły na boisko zupełnie zdekoncentrowane, bramkarka puszczała strzał za strzałem, obrona zagrała bardzo niepewnie, dziewczęta w końcu zostały sparaliżowane najpierw przez swoją własną pewność siebie, potem przez nagły szok wywołany przez świetnie grające przeciwniczki. Żadna z nich nie wzięła na siebie odpowiedzialności za mecz, w końcu kontuzje Pauliny Szamruchiewicz i ból kolan Asi Prośniewskiej i stanęliśmy. W tym meczu jedyną osobą, która dała z siebie wszystko była Marta Niewiadomska. Przed następnym spotkaniem panował ponury nastrój i stąd trudno było grać, w meczu z Kębłowem kolejna porażka 2:4, dziewczyny się nie otrząsnęły. Ostatnim meczem była rywalizacja z WSU Wierzchowo, w szatni przed meczem trener przekazał drużynie kilka cierpkich uwag, celem było tylko zwycięstwo, remis spychał nas na 4 miejsce. Cały sezon walczyliśmy o wejście do Finału A, nie udało się, Finał B powinien być nasz!
Początek spotkania z sympatycznymi wierzchowiankami rozpoczął się podobnie do dwóch poprzednich, dziewczyny przestały wierzyć w sukces, nic nie szło, widać było brak Pauliny i Justyny (w całym turnieju), wreszcie 20 sekund przed końcem tercji po akcji niezmiernie zdeterminowanej Lucyny Grzelak padła bramka, zdobyła ją dobijając strzał Lucyny Kinga Koperska, uff 1:1!!!
Cała kolejna tercja to ciągła wymiana ciosów, na kilka chwil wchodziła Paulina Szamruchiewicz, oddała dwa, trzy strzały praktycznie nie poruszając się i schodziła, ale coś drgnęło, mielismy przewagę, stwarzaliśmy zagrożenie. Początek trzeciej tercji, to znów nasz atak i w 2 minucie Stasia Bagińska strzela pod bramkarzem i jest 2:1! Niestety 5 minut przd końcem pada wyrównanie. Nerwówka trwa, sypia się kary, sędziowie mają coraz trudniej, popełniają będy, nie została uznana bramka dla Jedynki Trzebiatów. 15 sek przed koncem sędzia dyktuje rzut wolny dla Trzebiatowa, Kasia Szypura (świetnie broniąca w całym turnieju) schodzi z boiska, wprowadzamy 6 zawodnika, zanim obrona przeciwnika przestawiła swoje szyki Pamela Bogdańska podaje do Pauliny Szamruchiewicz, a ta w ostatnim strzale tego meczu z całej siły pakuję piłkę w samo okno wierzchowskiej bramki: 3:2!!!!!!!
A jednak się przełamały, za to trzeba te drużynę cenić! 11 sekund przed końcem!