I Miejsce Juniorów Młodszych w Finale B!!!!
Dodane przez dob dnia Czerwiec 11 2009 11:11:25


Ostatnim aktem sezonu 2008/2009 w wykonaniu juniorów młodszcyh był Finał B.
Do walki o miejsca 7-12 w Polsce zakwalifikowali się:
1. LUKS Orlęta Stromiec (MAZOWIECKIE)
2. UKS Orkan Ludźmierz (MAŁOPOLSKIE)
3. MLUKS Jedynka Trzebiatów (ZACHODNIOPOMORSKIE)
4. UKS Junior Kębłowo (WIELKOPOLSKIE)
5. UKS Orionek Ogorzeliny (POMORSKIE)
6. UKS Pancerni Żurawica (PODKARPACKIE)

Rozszerzona zawartość newsa


Ostatnim aktem sezonu 2008/2009 w wykonaniu juniorów młodszcyh był Finał B.
Do walki o miejsca 7-12 w Polsce zakwalifikowali się:
1. LUKS Orlęta Stromiec (MAZOWIECKIE)
2. UKS Orkan Ludźmierz (MAŁOPOLSKIE)
3. MLUKS Jedynka Trzebiatów (ZACHODNIOPOMORSKIE)
4. UKS Junior Kębłowo (WIELKOPOLSKIE)
5. UKS Orionek Ogorzeliny (POMORSKIE)
6. UKS Pancerni Żurawica (PODKARPACKIE)


Zawody odbyły się w Kębłowie (powiat Wolsztyn) 5 czerwca i zakończyły się dla nas sukcesem, kolejne drużyny pokonowaliśmy gładko i bez gry 5:0. Gospodarz turnieju miał chrapkę na zwycięstwo, jego mecz z Orionkiem Ogorzeliny był bardzo dramatyczny: gdy po II tercji Orionek zdecydowanie prowadził 3:0, wydawało sie, że nic nie jest w stanie odebrać im wygranej, jednak gra trwa III tercje! Junior Kębłowo złapał wiatr w żagle i doprowadził do wyrównania 3:3, a więc mecz skończył się remisem. Nasz mecz z Juniorem Kębłowo był wyrównany przez I tercję. Nasi w końcu zaczęli grać podaniami i w ostatniej tercji nie dali szans przeciwnikom 8:2 dla Trzebiatowa!
W ostatnim spotkamiu spotkalismy sie z UKS Orionkiem Ogorzeliny, zwycięzca wygrywał turniej. W tym sezonie graliśmy do tej pory 4 razy, tylko raz ulegając. Ten 5 mecz jednak był najważniejszy, ponieważ decydował o ostatecznej kolejności w Mistrzostwach Polski!
Mecz zaczął sie dla nas świetnie, po strzałach Barańskiego i Kowalczuka już w 3 min prowadziliśmy 2:0! I jak to zwykle bywa za bardzo uwierzyliśmy, że tego dnia nikt nas nie pokona, brak koncentracji, liczne błędy w obronie i na przerwę schodzilismy przegrywając 2:3...Taki jest unihokej, niezmiernie szybki i dlatego piękny! Walka trwała do samego końca, wiedzieliśmy, że remis to nam da zwycięstwo w Finale B, ale niestety po naszych trafieniach na remis znów traciliśmy bramki. 4 min przed końcem znów Barański zdobywa bramkę (2 bramki w finale, to jego jedyne trafienia w sezonie! Każdy miał w tym roku swoje 5 minut) 5:5, minutę później znów po akcji Barańskiego piłkę do pustej bramki wbija Kowalczuk, 6:5. Od tej pory drużyna szanowała piłkę, Mariusz Kurczak dokonując cudów ciągle utrzymywał się przy piłce i nic nie mogło już nam odebrać zwycięstwa!!!

Wygraliśmy ten turniej z kompletem zwycięstw, Najlepszym zawodnikiem finału B wybrano Mariusza Kurczaka, ale jednak wszystkim ciągle żal straconej szansy na grę w Finale A, cóż taki jest sport.

Skład MLUKS Jedynki Trzebiatów:
Kowalczuk 3g, Gostomczyk 3g-2a, Kurczak 3g-2a, Kownacki, Musielak (b), Stolarczyk 1a, Barbasiewicz 3g, Piedziewicz 1a, Sudoł, Fijałkowski, Barański 2g-1a

Ostateczna kolejność Mistrzostw Polski:

1. UKS Skalny I Nowy Targ (MAŁOPOLSKIE)
2. KS Górale Nowy Targ (MAŁOPOLSKIE)
3. UKS Orlęta Warszawa (MAZOWIECKIE)
4. LUKS Nolet Żabi Róg (WARMIŃSKO-MAZURSKIE)
5. UKS Skalny II Nowy Targ (MAŁOPOLSKIE)
6. UKS Victoria Gułtowy (WIELKOPOLSKIE)
7. MLUKS Jedynka Trzebiatów (ZACHODNIOPOMORSKIE)


Poniżej statystyki z meczów mistrzowskich sezonu 2008/2009

Kurczak Mariusz 24g-13a, Kowalczuk 23g-7a, Gostomczyk 17g-10a, Kownacki 11g-8a, Brzózek 9g-5a, Kłodawski 3g-2a, Musielak 2g-3a (b), Stolarczyk 1g-7a, Wrembel 1g-2a, Barbasiewicz 7g-1a, Rezulak 4g-2a, Gajewski 1a, Galewski (b), Piedziewicz 3a, Sudoł 2a, Barański 2g-1a, Majewski, Kurczak Jarek, Sokal, Wujak 1g, Zacharski 1a,Szpringer 2g-1a, Fijałkowski,

Chciałem podziekować wszystkim zawodnikom, którzy w tym sezonie występowali w drużynie, szczególnie tym najbardziej wytrwałym, dziekuję p. Grzegorzowi Kowalczukowi, decyzja podjeta na początku sezonu, by zaprosić do gry kolegów z Tuczna była słuszna (patrz statystyki), w przyszłym sezonie niektórzy zagrają już w juniorach starszych jeśli oczywiście jeszcze was pociąga ta super szybka gra dla twardzieli!!!