I Miejsce Juniorów Młodszych w Finale B!!!!

Ostatnim aktem sezonu 2008/2009 w wykonaniu juniorów młodszcyh był Finał B.
Do walki o miejsca 7-12 w Polsce zakwalifikowali się:

3. MLUKS Jedynka Trzebiatów (ZACHODNIOPOMORSKIE)
4. UKS Junior Kębłowo (WIELKOPOLSKIE)
5. UKS Orionek Ogorzeliny (POMORSKIE)
6. UKS Pancerni Żurawica (PODKARPACKIE)

Zawody odbyły się w Kębłowie (powiat Wolsztyn) 5 czerwca i zakończyły się dla nas sukcesem, kolejne drużyny pokonowaliśmy gładko i bez gry 5:0. Gospodarz turnieju miał chrapkę na zwycięstwo, jego mecz z Orionkiem Ogorzeliny był bardzo dramatyczny: gdy po II tercji Orionek zdecydowanie prowadził 3:0, wydawało sie, że nic nie jest w stanie odebrać im wygranej, jednak gra trwa III tercje! Junior Kębłowo złapał wiatr w żagle i doprowadził do wyrównania 3:3, a więc mecz skończył się remisem. Nasz mecz z Juniorem Kębłowo był wyrównany przez I tercję. Nasi w końcu zaczęli grać podaniami i w ostatniej tercji nie dali szans przeciwnikom 8:2 dla Trzebiatowa!
W ostatnim spotkamiu spotkalismy sie z UKS Orionkiem Ogorzeliny, zwycięzca wygrywał turniej. W tym sezonie graliśmy do tej pory 4 razy, tylko raz ulegając. Ten 5 mecz jednak był najważniejszy, ponieważ decydował o ostatecznej kolejności w Mistrzostwach Polski!
Mecz zaczął sie dla nas świetnie, po strzałach Barańskiego i Kowalczuka już w 3 min prowadziliśmy 2:0! I jak to zwykle bywa za bardzo uwierzyliśmy, że tego dnia nikt nas nie pokona, brak koncentracji, liczne błędy w obronie i na przerwę schodzilismy przegrywając 2:3...Taki jest unihokej, niezmiernie szybki i dlatego piękny! Walka trwała do samego końca, wiedzieliśmy, że remis to nam da zwycięstwo w Finale B, ale niestety po naszych trafieniach na remis znów traciliśmy bramki. 4 min przed końcem znów Barański zdobywa bramkę (2 bramki w finale, to jego jedyne trafienia w sezonie! Każdy miał w tym roku swoje 5 minut) 5:5, minutę później znów po akcji Barańskiego piłkę do pustej bramki wbija Kowalczuk, 6:5. Od tej pory drużyna szanowała piłkę, Mariusz Kurczak dokonując cudów ciągle utrzymywał się przy piłce i nic nie mogło już nam odebrać zwycięstwa!!!

Wygraliśmy ten turniej z kompletem zwycięstw, Najlepszym zawodnikiem finału B wybrano Mariusza Kurczaka, ale jednak wszystkim ciągle żal straconej szansy na grę w Finale A, cóż taki jest sport.

Skład MLUKS Jedynki Trzebiatów:
Kowalczuk 3g, Gostomczyk 3g-2a, Kurczak 3g-2a, Kownacki, Musielak (b), Stolarczyk 1a, Barbasiewicz 3g, Piedziewicz 1a, Sudoł, Fijałkowski, Barański 2g-1a

Ostateczna kolejność Mistrzostw Polski:

1. UKS Skalny I Nowy Targ (MAŁOPOLSKIE)
2. KS Górale Nowy Targ (MAŁOPOLSKIE)
3. UKS Orlęta Warszawa (MAZOWIECKIE)
4. LUKS Nolet Żabi Róg (WARMIŃSKO-MAZURSKIE)
5. UKS Skalny II Nowy Targ (MAŁOPOLSKIE)
6. UKS Victoria Gułtowy (WIELKOPOLSKIE)
7. MLUKS Jedynka Trzebiatów (ZACHODNIOPOMORSKIE)

Poniżej statystyki z meczów mistrzowskich sezonu 2008/2009

Kurczak Mariusz 24g-13a, Kowalczuk 23g-7a, Gostomczyk 17g-10a, Kownacki 11g-8a, Brzózek 9g-5a, Kłodawski 3g-2a, Musielak 2g-3a (b), Stolarczyk 1g-7a, Wrembel 1g-2a, Barbasiewicz 7g-1a, Rezulak 4g-2a, Gajewski 1a, Galewski (b), Piedziewicz 3a, Sudoł 2a, Barański 2g-1a, Majewski, Kurczak Jarek, Sokal, Wujak 1g, Zacharski 1a,Szpringer 2g-1a, Fijałkowski,

Chciałem podziekować wszystkim zawodnikom, którzy w tym sezonie występowali w drużynie, szczególnie tym najbardziej wytrwałym, dziekuję p. Grzegorzowi Kowalczukowi, decyzja podjeta na początku sezonu, by zaprosić do gry kolegów z Tuczna była słuszna (patrz statystyki), w przyszłym sezonie niektórzy zagrają już w juniorach starszych jeśli oczywiście jeszcze was pociąga ta super szybka gra dla twardzieli!!!