Nasi Juniorzy Starsi i Juniorka Starsza wrócili z Finałów z Wicemistrzostwem Polski
Dodane przez dob dnia Kwiecień 07 2009 12:38:35
Niesamowite emocje przeżywali nasi zawodnicy podczas weekendu finałów o Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych i Juniorek Starszych. Zarówno chłopcy: Adam Dziurny, Łukasz Kurczak, Mariusz Pietrak, Maciej Bogdański i Dobromir Cirocki jak i Patrycja Niewiadomska przywieźli do domu srebrne medale Mistrzostw Polski do lat 19. Chłopcy zagrali w podwarszawskiej Zielonce w drużynie WSU Wierzchowo, Patrycja zagrała w Warszawie w GGS Energa Olimpia Osowa Gdańsk. Jednym z trenerów WSU Wierzchowo obok Piotra Augustyniaka i Marka Dancewicza był nasz trener Artur Cirocki, cała trójka prowadziła zespół WSU z ławki trenerskiej.
Rozszerzona zawartość newsa


Niesamowite emocje przeżywali nasi zawodnicy podczas weekendu finałów o Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych i Juniorek Starszych. Zarówno chłopcy: Adam Dziurny, Łukasz Kurczak, Mariusz Pietrak, Maciej Bogdański i Dobromir Cirocki jak i Patrycja Niewiadomska przywieźli do domu srebrne medale Mistrzostw Polski do lat 19. Chłopcy zagrali w podwarszawskiej Zielonce w drużynie WSU Wierzchowo, Patrycja zagrała w Warszawie w GGS Energa Olimpia Osowa Gdańsk.Jednym z trenerów WSU Wierzchowo obok Piotra Augustyniaka i Marka Dancewicza był nasz trener Artur Cirocki, cała trójka prowadziła zespół WSU z ławki trenerskiej.

Wyniki chłopców:
WSU Wierzchowo: UKS Absolwent Siedlec 10:3 (4:1, 3:0, 3:2)
WSU Wierzchowo: UKS Grześ Hrubieszów 7:2 (6:0, 1:0, 0:2)
WSU Wierzchowo: MUKS Zielonka 8:8 (1:3, 4:1, 3:4)

Niestety pomimo, że nie przegraliśmy żadnego spotkania i zgromadziliśmy tyle samo punktów, co gospodarze z Zielonki to II miejsce zajęliśmy gorszą o jedną!!! różnicą bramek z całego finałowego turnieju,
MUKS Zielonka +13,
WSU Wierzchowo + 12
Okazało się, że zabrakło 2 bramek, by wyprzedzić nowego Mistrza, zaważyła przede wszystkim III tercja meczu z Grzesiem Hrubieszów, którą zamiast wygrać przegraliśmy właśnie 0:2, chłopcy byli zbyt rozluźnieni i nic nie szło, Trudno, system rozgrywek nie sprzyjał jeszcze bardziej widowiskowej końcówce tego świetnego finału. Mecz podobał się wszystkim obserwatorom, od stanu 1:3, WSU odrobiło straty, a na początku III tercji wyszło na prowadzenie 6:4. Wtedy huraganowy doping kibiców Zielonki porwał do gry gospodarzy. Wychodzili oni na prowadzenie 7:6, potem 8:7, ale za każdym razem wracaliśmy do gry remisując. W ostatniej minucie zabrakło zimnej krwi, trzy razy mogliśmy przeważyć szale zwycięstwa na swoją stronę. Jakże inaczej mecz określany mianem finału mógł się jeszcze potoczyć gdyby przy końcowym remisie była dogrywka, lub nawet karne.

Niestety już w pierwszym meczu Adam Dziurny oraz Łukasz Kurczak doznali bolesnych kontuzji i nie mogli zagrać na pełnych obrotach w pozostałych spotkaniach.

W ostatnim meczu Finału Kobiet Patrycja Niewiadomska drugi raz w turnieju finałowym pokonała bramkarkę przeciwnika, a jej drużyna pokonała UKS Multi 75 Killers Kraków 4:3, poprzednie wyniki drużyny Patrycji Niewiadomskiej z UKS 85 Mokotów Warszawa 9:8 (bramka Patrycji) oraz z UKS Absolwent Siedlec 5:6

Cirocki Dobromir (5g-1a), Dziurny Adam, Kurczak Łukasz, Pietrak Mariusz, Bogdański Maciej, Niewiadomska Patrycja (2g-2a)