Dziewczyny z SP 1 Trzebiatów spisały się na medal- ZŁOTY!!!
Dodane przez dob dnia Marzec 18 2009 13:01:18

Kolejny Finał i kolejny unihokejowy medal dla Trzebiatowa, już 14! To nasz 8 złoty medal i 3 z rzędu zdobyty przez nasze dziewczęta z podstawówki!! Medal tym cenniejszy, że w drużynie zapanowała epidemia, jeszcze w tamtym tygodniu na treningach nie było śladu chorób, a dziś grypa zdziesiątkowała naszą ekipę, zarówno liczebnie, jak i siłowo.

...

Kolejny Finał i kolejny unihokejowy medal dla Trzebiatowa, już 14! To nasz 8 złoty medal i 3 z rzędu zdobyty przez nasze dziewczęta z podstawówki! Medal tym cenniejszy, że w drużynie zapanowała epidemia, jeszcze w tamtym tygodniu na treningach nie było śladu chorób, a dziś grypa zdziesiątkowała naszą ekipę, zarówno liczebnie, jak i siłowo.
Finał odbywał się w gościnnym Kamieniu Pomorskim, był wzorowo przygotowany i poprowadzony prze Pana Stanisława Kuryło, koordynatora d/s sportu w kamieńskim powiecie. Po finałach regionalnych do zawodów w Kamieniu Pomorskim awansowały zawodniczki:
8. SP Lejkowo.

Osłabienie chorobami widać było na boisku. W pierwszym spotkaniu z SP Sarbinowo gra się nie kleiła, całe szczęście przeprowadziliśmy, tę jedną skuteczną akcję- po świetnym podaniu Marty Grabarskiej do bramki celnie strzeliła Agata Arendarczyk. W meczu z zespołem SP Mosty padł bezbramkowy remis. Nasze dziewczyny w Regionie zdecydowanie pokonały koleżanki z Mostów 5:0, więc teraz były bardzo rozbite po meczu z dużo lepiej grającymi dziewczynami z Mostów. Po paru chwilach smutku i zagubienia trenerzy wprowadzili pełną mobilizację, kilka łyków soli mineralnych i witamin zregenerowało młode i zmęczone organizmy. Na 3 mecz decydujący o awansie z SP Sucha Koszalińska wyszła już inna drużyna. Chociaż jeszcze w I połowie, Marta Grabarska nie wykorzystała rzutu karnego, to na początku II połowy w końcu się wstrzeliła i płacząc wykonała honorową rundę dokoła boiska. Potem była chwila nieuwagi i padł gol dający remis ambitnym przeciwniczkom! Nie minęła minuta i znów mogliśmy cieszyć się z prowadzenia, uderzeniem ze środka boiska popisała się Dominika Mazur- nasz świetny obrońca. Ten gol dodał nam wiatru w plecy, na bramkę przeciwnika sunął atak za atakiem, potężne bomby nie chciały jednak wpaść do ich bramki. W końcu Marta Grabarska objechała bramkę i z tyłu zawijasem wpakowała piłkę do siatki. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, więc jesteśmy w strefie medalowej, dziewczyny podniosły się z letargu!!! W drugiej grupie też do ostatniego spotkania trwała walka o wejście do półfinału, wreszcie okazało się, że w walce o medale spotkają się: SP Złocieniec: SP Mosty oraz SP Trzebiatów: SP Kozielice. Nasz mecz z Kozielicami to kolejny horror! Zdecydowanej przewagi naszego zespołu nie potrafiliśmy zamienić na drogocenne bramki, w końcu po akcji Grabarskiej z Arendarczyk ta druga wpakowała piłkę do pustej bramki kozieliczanek. I tak mogło zostać do końca, jednak na 30 sekund przed końcem spotkania po jednej z bardzo niebezpiecznych wrzutek piłka trafiła w głowę Agaty Kownackiej, decyzja mogła być tylko jedna: rzut karny! Okazało się, że wykonywany był dwukrotnie, pierwszym razem bramki nie było, sędzia nie gwizdnął i nakazał powtórzenie, powtórny strzał i padł gol. Remis 1:1 i 5 minutowa dogrywka. W tej fazie trzebiatowianki nie dały szans rywalkom, dwukrotnie po świetnych asystach Oli Łopyty i Madzi Krynickiej i wejściach w swoim stylu Marty Grabarskiej padły bramki dające rozstrzygnięcie 3:1! Mamy Finał! Drugi półfinał również był bardzo zacięty, a skończył się rezultatem 1:0 dla Złocieńca. Dziewczęta z SP Mostów szybciej pozbierały się po przegranym półfinale od kozieliczanek i właśnie SP Mosty wywalczyły brąz pokonując SP Kozielice 2:1. Dziewczyny z Mostów zagrały naprawdę dobry turniej. W finale SP 1 Trzebiatów zagrała z drużyną ze Złocieńca. Ola Łopyta przed tym meczem nie zdobyła żadnej bramki, trener Artur Cirocki uspokajał naszą podporę defensywy i życzył jej trafienia w finale. W 15 sekundzie Ola przemknęła przy bandzie uderzyła w kierunku bramki i GOOOOOOOOOL! Po kilkudziesięciu sekundach, Agata Kownacka wrzuciła piłkę w kierunku Agaty Arendarczyk i po jej sprytnym strzale było już 2:0. Pierwsza piątka mogła już zejść na ławkę i odpoczywać, na boisku pojawiły się zmienniczki i one również był blisko podwyższenia prowadzenia, najpierw szybka Majka Mazur świetnie znalazła przed bramką i minimalnie chybiła, potem niebezpiecznie uderzała Krynicka. W obronie bardzo dobrze zagrały Justyna Krawczyk i Natalka Nabijacz. Złocieniec przestał istnieć! Tuż przed końcem spotkania ponownie na boisku pojawiła się Marta Grabarska i strzałem z rzutu wolnego przez dziurawy mur obrony przeciwnika kolejny raz trafiła w bramkę. KONIEC!!! 3:0, dziewczyny odtańczyły taniec zwyciężczyń, chociaż chore i wyczerpane były szczęśliwe z kolejnego Złota w Finale Wojewódzkim!