MAMY ZŁOTO!!!!
Dodane przez dob dnia Marzec 12 2009 17:00:18


Dziewczyny wreszcie zdobyły złoty medal w gimnazjadzie! Od 4 lat startujemy w Finałach Gimnazjady Dziewcząt, co roku notujemy awans o jedno miejsce, 4, 3, 2, i 1 miejsce w 2009 roku! Tegoroczne zawody odbyły się w Tucznie, w finale wystąpiły:

1. G Tuczno - organizator,
2. G Banie,
3. G 2 Szczecin,
4. G Mosty,
5. G 2 Złocieniec,
6. G Trzebiatów,
7. G Malechowo,
8. G Dąbrowa.
Rozszerzona zawartość newsa

Dziewczyny wreszcie zdobyły złoty medal w gimnazjadzie! Od 4 lat startujemy w Finałach Gimnazjady Dziewcząt, co roku notujemy awans o jedno miejsce, 4, 3, 2, i 1 miejsce w 2009 roku! Tegoroczne zawody odbyły się w Tucznie, w finale wystąpiły:

1. G Tuczno - organizator,
2. G Banie,
3. G 2 Szczecin,
4. G Mosty,
5. G 2 Złocieniec,
6. G Trzebiatów,
7. G Malechowo,
8. G Dąbrowa.

W wyniku losowania ustalono dwie grupy, w grupie A znalazły się dziewczęta z Gimnazjów Tuczna, Złocieńca, Mostów i Malechowa, zanotowano w niej następujące wyniki:Tuczno: Malechowo 4:0
Złocieniec: Mosty 2:0
Malechowo: Mosty 1:0
Tuczno: Złocieniec 2:1
Złocieniec: Malechowo 3:2
Mosty: Tuczno 1:5

Tabela Grupy A1.TUCZNO6p.11:2
2.ZŁOCENIEC4p.6:4
3.MALECHOWO2p.3:7
4.MOSTY0p.1:8


W grupie B zagraliśmy pierwszy mecz z dziewczętami z Dąbrowy, mecz całkowicie odbywał się pod dyktando naszych zawodniczek, grały spokojnie i "punktowały" rywalki, wynik 6:0. W drugim spotkaniu nasze unihokeistki trafiły na dziewczyny ze szczecińskiego Gimnazjum nr 2. Spotkanie było jednostronne i znów bezapelacyjne zwycięstwo 7:0. Przed naszym spotkaniem z gimnazjalistkami z miejscowości Banie odbyły się wszystkie mecze w naszej grupie.

Szczecin : Banie 2:1
Banie: Dąbrowa 1:1
Szczecin: Dąbrowa 0:2

I jeszcze raz się okazało, że za darmo nie ma zwycięstw, czy nawet remisów! Banie mogły jeszcze awansować pod warunkiem, że wygrają z nami, my mieliśmy już awans do grupy finałowej, ale w przypadku porażki z Baniami, weszlibyśmy do finału z porażką, co znacznie utrudniłoby drogę do złota. Niestety na samym początku meczu w czystej sytuacji bramkowej przed naszą bramkarką znalazła się zawodniczka przeciwnika, która została sfaulowana. Rzut Karny! Niestety wykorzystany! Wtedy zaczęły się chwile grozy, przecież rok temu w podobnych okolicznościach straciliśmy szansę na złoty medal przegrywając 1:2 z drużyną z Kozielic. Koszmar trwał niemal do końca, ok. 2 minuty przed końcem spotkania Paulina Szamruchiewicz z rzutu wolnego podała na prawo do Justyny Krzywak i ta pięknym strzałem w okienko wyrównała! Była to prawdopodobnie najważniejsza akcja turnieju.Do końca trwał zacięty bój, ale tym razem nasze pilnowały wyniku i zdobyły remis, ambitne dziewczyny z Bań nie awansowały do finału. Nam zaliczono do grupy finałowej wynik 6:0 z drugą w grupie Dąbrową.

Tabela Grupy B1.TRZEBIATÓW5p.14:1
2.DĄBROWA3p.3:7
3.SZCZECIN2p.2:10
4.BANIE2p.3:4


W grupie finałowej każda drużyna zagrała z obiema drużynami, które zdobyły awans z drugiej grupy, a wynik z ekipą ze swojej grupy automatycznie dodawało się do tabeli, z grupy A dodano rezultat Złocieniec- Tuczno 1:2.
W pierwszym spotkaniu finału Tuczno bez problemu pokonało Dąbrowę 4:0, w następnym nasze gimnazjalistki gładko wygrały ze Złocieńcem 4:1. Złocieniec ograł Dąbrowę 5:0. Przed ostatnim spotkaniem sytuacja, więc była łatwiejsza dla Trzebiatowa, mieliśmy taką samą ilość punktów, co Tuczno, ale znacznie lepszy stosunek bramek- do złota wystarczał nam remis. No i co? Miały zagrać spokojnie i tak grały, Płociczanki (Gimnazjum Tuczno to zespół UKS Maratończyka Płociczno) musiały nas atakować, trudno było im dojść do strzału, a jeśli już padł strzał to był blokowany albo przez obrońców albo bramkarza! 45 sekund przed końcem przy stanie 0:0 Trzebiatów wziął czas, potem tylko my mieliśmy piłeczkę Asia Prośniewska, Justyna Krzywak i Marta Niewiadomska długo kontrolowały piłeczkę, nie dając jej sobie odebrać, TE SEKUNDY TRWAŁY WIEKI!!! Płociczno ściągnęło bramkarkę, ale nagle zabrzmiał ostatni gwizdek, co się wtedy działo!!! Dziewczyny rzuciły się na siebie, trener na nie, wszyscy tarzali się po podłodze, nasze zawodniczki znowu miały w oczach łzy szczęścia, a trenerom Dorocie Kaźmirkiewicz i Arturowi Cirockiemu łzy kręciły się w oku. JEST, JEST, JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nasza maskotka i starsza koleżanka, kapitan zeszłorocznej reprezentacji Patrycja Niewiadomska też nie kryła radości. Opłacił się ogromny wysiłek i praca całej drużyny, wreszcie wszyscy mogliśmy sobie przybić "piątkę".

Złote medale zawieszała nam na szyjach bardzo przychylna rozwojowi unihokeja Pani Burmistrz Gminy Tuczno Teresa Łuczak.

Oto złote medalistki:
Basia Bagińska (b)(k), Justyna Krzywak (2g-2a), Asia Prośniewska (1g-1a), Marta Niewiadomska (3g-1a), Paula Szamruchiewicz (6g-5a), Stasia Bagińska (3g-3a), Pam Bogdańska (1g), Werka Rolewicz (3a), Lucyna Grzelak (2g), Kinga Koperska, Agnieszka Szczekla, Sylwia Rej, Magda Staszków, drużynę wspierała, za co jej dziękujemy, Patrycja Niewiadomska


To już 7 złoto w naszej kolekcji i 13 unihokejowy medal, a w przyszłym tygodniu jeszcze 3 wojewódzkie finały, trzymajcie kciuki za naszych zawodników i zawodniczki, IDŹ ZŁOTO DO ZŁOTA!!!!

I wysyłajcie sms-y pod numer 71068, w podany poniżej sposób:

TC.REGA. MLUKS Jedynka Trzebiatów, nie zapominajcie o kropkach

Koszt sms 1,22 zł

A nasz klub zostanie najlepszym klubem sportowym w Powiecie Gryfickim za 2008 rok!!!!!!!!

SZCZEGÓŁY W GAZECIE PANORAMA GRYFICKA

Tabela Grupy FINAŁOWEJ1.TRZEBIATÓW5p.10:1
2.TUCZNO5p.6:1
3.ZŁOCIENIEC2p.7:6
4.DĄBROWA0p.0:15


DZIECZYNY BYŁYŚCIE WSPANIAŁE!!!