Eliminacje Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych - Bierzwnik
Dodane przez bodzio dnia Październik 27 2007 15:59:16
W dniu 27 października w Bierzwniku odbył się pierwszy turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek Młodszych. Udział w nim wzięły dwie ekipy: z Trzebiatowa i Płociczna. UKS Maratończyk Płociczno od lat jest wielkim rywalem Trzebiatowa nie tylko w Mistrzostwach Polski, ale także w Mistrzostwach Województwa. Drużyna z Płociczna była jednocześnie organizatorem tej imprezy. Mecz ten sędziowali: sędzia z Tuczna i nasz sędzia Łukasz Kurczak. Nasze dziewczęta w jedynym meczu tej grupy spotkały się z ekipą Maratończyka. Mecz nie rozpoczął się dla nich dobrze. Szybko stracona bramka i dziewczyny straciły już wiarę. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. W drugie tercji zespół Trzebiatowa stwarzał bardzo groźne okazje pod bramką przeciwników, lecz brakowało skuteczności i szczęścia. Trzy razy w tej tercji dziewczyny trafiały w poprzeczkę i raz w słupek. Tercję tę zdominowała drużyna MLUKS-u, lecz zakończyła się ona bezbramkowym remisem. Na początku trzeciej odsłony Płociczno strzeliło bramkę na 3:0. Dziewczyny postanowiły się nie poddawać i walczyć do końca. Pomogło to i po akcji i asyście Patrycji Niewiadomskiej piłkę do siatki rywalek wpakowała Paulina Szamruchiewicz. Niestety po tej bramce chwilę później straciły bramkę i Płociczno znów wyszło na trzy bramkowe prowadzenie. Pod koniec meczu Lucyna Grzelak, grająca w tym turnieju na pozycji środkowej zagrała piłkę do Weroniki Rolewicz, a ta pięknym strzałem w samo okienko bramki doprowadziła do wyniku 4:2. Dziewczyny zaczęły gonić wynik, lecz było za późno i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Płociczna.
Mecz rewanżowy odbędzie się 1 grudnia, miejsce jeszcze nie jest znane. Do tego czasu dziewczyny czeka ciężka praca. Muszą wygrać ten mecz co najmniej z dwu bramkową przewagą.