Szwajcaria brązowym medalistą Mistrzostw Świata! Znakomite spotkanie i Czesi pokonani w dogrywce!
Dodane przez bodzio dnia Grudzień 14 2008 06:47:58

[O 3 miejsce] Szwajcaria - Czechy 5:4 [1:0,0:1,3:3/1:0]
Zakończyło się spotkanie o brązowy medal mistrzostw świata. Szwajcarzy po znakomitym i wyrównanym boju pokonali gospodarzy strzelając złotą bramkę w ostatniej minucie dogrywki. Szwajcarzy prowadzili 3:1 do 51 minuty spotkania. Później od 51 minuty do 57 minuty to gospodarze wyszli na prowadzenie strzelając 3 bramki. Niestety kilka sekund później stracili bramkę na 4:4 i obie ekipy nie rwały się już do ataków czekając na dogrywkę. Wyrównana gra w dogrywce i ostatecznie złota bramka dla Szwajcarii minutę przed końcem. Niestety na swoim terenie Czesi nie zdobędą żadnego medalu. Najlepszym zawodnikiem Szwajcarii uznano Emanuela Antenera zaś gospodarzy Radka Sikorę. Droga obu ekip do tego spotkania:

04:37 Bramkę dla Szwajcarii zdobywa Christoph Hofbauer [1:0]
13:15 2 minuty kary dla Lukáša Nesměráka (Czechy)
20:00 Koniec pierwszej tercji
20:00 Rozpoczęcie drugiej tercji
29:40 2 minuty kary dla Aleša Zálesnego (Czechy)
39:01 Bramkę dla Czech zdobywa Radek Sikora, asysta Milan Fridrich [1:1]
39:01 2+10 minut kary dla Radka Sikory (Czechy)
40:00 Koniec drugiej tercji
40:00 Rozpoczęcie trzeciej tercji
40:46 Bramkę dla Szwajcarii zdobywa Christoph Hofbauer, asysta Emanuel Antener [2:1]
44:18 2 minuty kary dla Matthiasa Hofbauera (Szwajcaria)
47:55 Bramkę dla Szwajcarii zdobywa Simon Stucki, asysta Emanuel Antener [3:1]
49:55 2 minuty kary dla Simona Stuckiego (Szwajcaria)
51:14 Bramkę dla Czech zdobywa Aleš Zálesný [3:2]
56:50 Bramkę dla Czech zdobywa Radek Sikora, asysta Aleš Zálesný [3:3]
57:27 Bramkę dla Czech zdobywa Vojtěch Skalík, asysta Martin Ostřanský [3:4]
57:49 Bramkę dla Szwajcarii zdobywa Matthias Hofbauer, asysta Christoph Hofbauer [4:4]
60:00 Koniec trzeciej tercji
60:00 Rozpoczęcie dogrywki
69:02 Bramkę dla Szwajcarii zdobywa Simon Stucki, asysta Andreas Cadisch [5:4]
69:02 Koniec meczu