Zwycięstwo Młodziczek w I Turnieju Grand Prix w Wierzchowie
Dodane przez dob dnia Październik 26 2008 04:32:26
Drużyna Młodziczek po zaciętej walce, ale bezapelacyjnie wygrała Turniej w Wierzchowie.
Najlepszą zawodniczką naszej drużyny trenerzy wybrali kapitana zespołu Martę Grabarską, ale nasz cały zespół zasłużył na wyróżnienie, zarówno doświadczone zawodniczki, jak i debiutantki.

Nasza drużyna Młodziczek w nowym składzie pojechała do Wierzchowa pełna obaw, już w pierwszym meczu trafiła na faworyta rozgrywek Nolet Żabi Róg, mecz rozpoczął się od naszych ataków, a pierwszą bramką w tym sezonie dla MLUKS Jedynki Trzebiatów zdobyła Justyna Jarecka, nasz napór trwał i po składnej akcji Agaty Arendarczyk i Marty Grabarskiej, ta druga podwyższyła wynik na 2:0. W drugiej tercji w naszej ekipie grały dłużej dziewczęta, dla których ten turniej to początek wielkiej przygody ze unihokejem, wypadły bardzo dobrze, jednak 3 minuty przed końcem tercji straciliśmy bramkę. Niezawodna Marta Grabarska po niespełna minucie podwyższyła wynik na 3:1 strzelając bramkę po wspaniałej solowej akcji.
Czwartą bramkę zdobyła Dominika Mazur, potężnie uderzając ze swojej połowy. Piąta bramka, była wyjątkowa, strzeliła ja po asyście Marty Grabarskiej najmłodsza i najmniejsza na boisku Jutrzenka Cirocka (rocznik 2000), czym ucieszyła nie tylko swoją drużynę, ale i dopingującą ją publiczność.
MLUKS Jedynka Trzebiatów: Nolet Żabi Róg 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Mecz z WSU Wierzchowo, jak każdy derbowy był bardzo zacięty, tym razem to Wierzchowo uzyskało prowadzenie, a nasze dziewczęta musiały gonić wynik, udało się dzięki bardzo dobrej grze zarówno pierwszej piątki jak i wchodzących na zmianę zawodniczek. Arendarczyk i Grabarska strzelały bramki, grając bardzo dobrze w ataku, a nasze pary obrońców: Ola Łopyta i Dominika Mazur, Justyna Krawczyk i Andżelika Rzepecka nie dopuściły do utraty 3 bramek, co w sumie dało nam zwyciestwo!
WSU Wierzchowo: MLUKS Jedynka Trzebiatów 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Mecz z SKS Mikołajki Pomorskie, był w ostatnim tego dnia spotkaniem naszych dziewcząt, zagrały wszystkie dziewczęta, a bramki strzelały Jarecka, Grabarska i Arendarczyk (po świetnej asyście Jareckiej). Kilka razy pokazały się z bardzo dobrej strony debiutantki, Maja Mazur dryblingiem przeszła z obrony do ataku, ale nie udało jej się strzelić bramki, Natalia Nabijacz radziła sobie z bardzo trudnymi rywalkami. Natalia Grabarska, Magda Krynicka, Klaudia Tylus i Kamila Nowacka zostawiły na boisku mnóstwo sił, ale opłaciło się, bo mecz zakończył się naszą pewną wygraną.
MLUKS Jedynka Trzebiatów: SKS Mikołajki Pomorskie 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
W całym turnieju w bramce dobrze wypadła Agata Kownacka, wpuściła tylko 4 bramki, a w ostatnim meczu jak profesor obroniła rzut karny.
Po wygranym turnieju dziewczyny odtańczyły wspólnie z koleżankami z Wierzchowo taniec zwycięzców, co było bardzo miłym akcentem na zakończenie. Nagrody wręczał trener WSU Piotr Augustyniak, a na następny turniej już dostaliśmy zaproszenie do Mikołajek Pomorskich.

4. SKS Mikołajki Pom. 1 pkt 5:10

Dziewczęta grały w składzie: Marta Grabarska (5g-2a), Agata Arendarczyk (2g-2a), Justyna Jarecka (2g-1a), Mazur Dominika (1g), Cirocka Jutrzenka (1g), Ola Łopyta (1a), Natalia Grabarska, Maja Mazur, Natalia Nabijacz, Andżelika Rzepecka, Justyna Krawczyk, Klaudia Tylus, Magda Krynicka, Kamila Nowacka, Agata Kownacka (bramkarz)