Prowadzisz własną stronę i chciałbyś wymienić się buttonami? Napisz na gg 11876901

Florbalki
Błyskawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiatów szuka sponsorów!
Zapraszamy wszystkie chętne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej drużyny. Gwarantujemy rozsławienie sponsora w całej Polsce,  a nawet za granicą. Mecze rozgrywaliśmy m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Morągu, Elblągu, Białymstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej Góry oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Chętnych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Jedynka Trzebiatów MISTRZEM POLSKI!!!!
Juniorki Młodsze MLUKS Jedynki Trzebiatów Mistrzyniami Polski w Unihokeju!!!!

Jak, co roku późna wiosna to czas finałów toczonych cały sezon rozgrywek o Mistrzostwo Polski w unihokeju.
W obecnym sezonie MLUKS Jedynka Trzebiatów w każdej kategorii w której wystawiła drużynę awansowała do finałów i bezpośredniej walki o medale. Pod koniec kwietnia dziewczyny w kategorii Juniorek Starszych powtórzyły sukces z ubiegłego roku zdobywając w Gdańsku tytuł Wicemistrzyń Polski! Na początku maja swoje rozgrywki zakończyły seniorki. Nasze najstarsze dziewczęta wygrały turniej o miejsca 5-7 zajmując ostatecznie 5 miejsce w Polsce! W tym samym okresie chłopcy którzy grają we wspólnej ekipie z WSU Wierzchowo zdobyli również Wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorów Młodszych, Wicemistrzostwo Polski Seniorów zdobył w wielkim Finale Maciej Bogdański wypożyczony do MUKS Zielonka.
W dniach 24-25 maja w Mrzeżynie rozegrano Finał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, wystartowało w nim 6 ekip, były to:
WSU Wierzchowo (woj. zachodniopomorskie), UKS Orlęta Warszawa (woj. mazowieckie), UKS Wiatr Ludźmierz (woj. małopolskie), UKS Junior Kębłowo (woj. wielkopolskie), UKS Spartakus Sicienko (woj. kujawsko-pomorskie) oraz gospodynie turnieju MLUKS Jedynka Trzebiatów. Faworytami byli zwycięzcy półfinałów: Orlęta Warszawa oraz Wiatr Ludźmierz.
W pierwszym swoim spotkaniu w piątek 24 maja o godz. 9.00 nasza drużyna spotkała się z dobrze znanym rywalem z WSU Wierzchowo, bilans pojedynków tym sezonie do tego spotkania to: 3 wygrane Jedynki, a dwie WSU, w Półfinale nasze dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie pokonując WSU 7:2. Jednak finał to, co innego, nikt nie odda zwycięstwa bez walki! Już w pierwszej minucie padają dwie bramki, i chociaż to my otwieramy wynik, to Wierzchowo szybko remisuje. Potem widzieliśmy bezradność naszej drużyny, dziewczęta były sparaliżowane stawka spotkania, grały źle, fatalnie broniły, nie kryły, nie konstruowały akcji ofensywnych, były bardzo powolne, pomimo niesamowitej motywacji przed spotkaniem nie było na boisku widać zaangażowania. Na początku trzeciej tercji WSU zdobyło bramkę na 4:1, za chwilę Natalia Drzymała została posłana na ławkę kar na 2 minuty, wydawało się że będzie pogrom, i wtedy się zaczęło, po krótkiej wymianie zdań dziewczyny dostały polecenie: zaatakować pomimo osłabienia! Tak się stało, publiczność wreszcie zobaczyła nasz lwi pazur, w czwórkę zamknęliśmy WSU na ich połowie! Po powrocie zawodniczki z kary ofensywa trwała dalej, najpierw bramkę zdobyła Agata Arendarczyk, potem Jutrzenka Cirocka strzeliła do pustej bramki po świetnym podaniu Agaty. Niestety pomimo dalszej przewagi bramki dla żadnej z drużyn już nie padły. Wynik 3:4. Łzy w oczach, spuszczone głowy, ale to przecież dopiero początek turnieju, nie można teraz się poddawać! Naszym następnym przeciwnikiem miał być zwycięzca drugiego półfinału Wiatr Ludźmierz.
Początek meczu znów dla nas, kolejna bramka Majki Mazur na początek, ale i kolejna szybka odpowiedź przeciwników. Potem bramki Patrycji Hliwy oraz Agaty Arendarczyk i już wydawało się, że lepiej się gra układa. Początek II tercji to znów dekoncentracja zespołu z Trzebiatowa, dwie bramki ludźmierzanek i dogoniły nas. Wtedy znów na chwilę w drużynie zapanowała niewiara w dobrą grę, na szczęście już 16 sekund później para Arendarczyk i Mazur wyprowadzają Jedynkę na prowadzenie. Tuż przed końcem tej tercji Żaneta Maczka świetnie podaje przez całe boisko do Jutrzenki Cirockiej, a ta potężnym uderzeniem z klepki efektownie pakuje piłkę do bramki Wiatru.
Trzecia tercja to koncert gry naszej drużyny, dziewczyny non stop nękały przeciwnika szybkimi kombinacyjnymi akcjami. Swoje kolejne bramki zdobyła Agata i Jutrzenka, pierwszą bramkę na turnieju zdobywa Zuzka Krzywak. Koniec meczu, tym razem szczęście na twarzach –wynik spotkania 9:3.
Następny rywal to silna drużyna z Sicienka, dziewczęta przeciwnika zdecydowanie przewyższały nasze siłą fizyczną i wzrostem. Mecz był bardzo zacięty, niemal przez 20 minut nie padła żadna bramka, wtedy świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Zuza Krzywak i Jedynka na III tercję wychodziła prowadząc 1:0. Gra była wciąż zacięta, jednak akcja duetu Arendarczyk- Mazur kończy się faulem tuż przed bramką przeciwnika, mamy rzut karny! Dziewczyny nie są pewne swego, do rzutu karnego zdecydowanie podchodzi Jutrzenka Cirocka, po kilku zwodach i balansach ciałem Jutrzenka kładzie bramkarkę, czeka do końca aż jej ręce nie będą mogły zasłonić drogi do bramki i wtedy oddaje strzał pod poprzeczkę bramki, 2:0! Za chwilę pokrzepione bramką młode dziewczynki Jedynki Trzebiatów Zuzka i Jutrzenka konstruują kolejną świetną akcja zamieniając szansę na bramkę: 3:0. Ostatnia bramka pada po doskonałym podaniu Zuzi , która była za bramką przeciwnika do wbiegającej Agaty. Mecz skończył się , 4:0.
Pierwszego dnia już więcej nie graliśmy, ale grali nasi rywale, WSU Wierzchowo stanęło przed niesamowitą szansą wygrania kolejnego spotkania tym razem z bardzo mocną ekipą z Warszawy. WSU grało wspaniale, na początku III tercji dziewczęta prowadziło już 3:0, były wtedy już jedną nogą na podium, może nawet najwyższym, ale ostatnia tercja to zupełnie inna gra obu ekip, to Orlęta zdobywają kolejne bramki i doprowadzają do remisu 3:3!, taki wynik zastopował ekipę z Wierzchowa, ale nam otworzył możliwość gry o najwyższe laury w finale.
Drugi dzień rozpoczął się od kolejnego remisu WSU Wierzchowo, 2:2 z drużyną z Ludźmierza, po takim rezultacie znów tylko od nas samych zależało wszystko. Wygrywamy dwa mecze i mamy …….. złoto!!!!
Przed nami mecz z Orlętami Warszawa, przed turniejem to one były faworytkami, teraz jednak na koncie miały 2 remisy. Mecz był niesamowicie zacięty. Pierwsza bramkę zdobywa Agata Arendarczyk, jednak Dagmara Zadrożna z rzutu karnego doprowadza do remisu. Maja Mazur wykorzystuje doskonałe podanie Natalii Drzymały i 2:1, jednak następne dwie bramki zdobywają Orlęta, na początku 2 tercji 2:3. Niestety w obronie i naszej bramce popełniamy mnóstwo błędów, z przodu świetne spotkanie rozgrywają Mazur, Arendarczyk i Drzymała, na 3:3 sprytnie strzela z bliskiej odległości Natalia Drzymała. Półtorej minuty później sędziowie dyktują rzut karny. Drugi raz do rzutu karnego podchodzi Jutrzenka Cirocka i kolejny raz trafia! Niestety 15 sekund trwała radość, znów błąd w obronie i 4:4. Do końca tercji Jedynka Trzebiatów uzyskuje wyraźną przewagę, najpierw strzałem kapitalna w tym meczu Juta zdobywa 5 bramkę, a za chwilę świetna wymiana piłki za plecami miedzy Majką i Agatą i ta druga podwyższa na 6:4, wydaje się, że Orlęta już się nie podniosą. Nic bardziej mylnego III tercja zaczyna się od szturmu na naszą bramkę. Walka idzie o złoty medal! Drużyna z Trzebiatowa była na to gotowa, jednak było trudno upilnować szarżujące rywalki i na 4 i pół minuty przed końcem znów remis, a obie bramki w tym okresie są dziełem Dagmary Zadrożnej. Nasze akcje też są groźne, walka trwa na całego, w 42 minucie sędzia dyktuje kolejny karny za uderzenie kijem w sytuacji bramkowej. Jak poprzednio Jutrzenka staje na środku boiska naprzeciwko bramki, jednak nerwy powodują przypadkowe muśnięcie piłeczki przez naszą zawodniczkę, co wykorzystuje bramkarka przeciwniczek i broni ten rzut karny. Remis, wydaje się, że w walce o złoto nie da nam nic, ale trenerzy nie decydują o wycofaniu bramkarki.

Mecze w tej kategorii wiekowej trwają 45 min, na zegarze 44 min i 45 sekunda do piłki wybitej ze strefy obronnej Orląt dobiega Żaneta Mączka, cała hala ryczy, żądając strzału na bramkę, Żancia tak też robi, nie trafia jednak w bramkę, piłka odbija się od bandy i wraca do gry, a tam tuż obok bramki jak spod ziemi wynurza się niezawodna dziś JUTA i pakuje piłkę do siatki. JEEEEEEEEEST!!!!!! 7:6 dla Jedynki. 9 sekund do końca, już nic się nie zmieni. Wygrywamy!!!
Niesamowita radość w obozie trzebiatowianek, płacz, śmiech, krzyki, piski, ale to nie koniec, jeszcze pozostał jeden mecz!
Na parkiet wychodzi WSU Wierzchowo i znów nie wykorzystuje pełni swoich możliwości, jeszcze 2 i pół minuty przed końcem prowadzi 2 bramkami, ale spotkanie to kończy się kolejnym remisem wierzchowianek tym razem ze Spartakusem Sicienko, wynik 4:4.
Taki wynik powoduje, że już tylko remis brakuje MLUKS Jedynce Trzebiatów do upragnionego od wielu lat złota!!! W obozie Jedynki nikt nie myśli o remisie, mecz od samego początku przebiega pod dyktando trzebiatowianek, w 22 sekundzie Natalia Drzymała zdobywa bramkę na 1:0, kolejną zdobywa Natalia Nabijacz bardzo precyzyjnym uderzenie zza środka boiska, na 3:0 podwyższa Agata Arendarczyk, 4:0 to dzieło Majki Mazur, dziewczyny dekoncentrują się, na dwie minuty przed końcem Junior Kębłowo zdobywa 2 bramkę, nasze młode zawodniczki kontrolują grę i do końca nic się nie zmienia. Koniec!!! ZŁOOOOOOOOOOOOOOTTOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szaleństwo na parkiecie, łzy szczęścia płyną wszystkim zawodniczkom, publika szaleje.
Ostatnie spotkanie dwóch najlepszych drużyn, rozstawionych po półfinałach nie jest meczem o złoty medal, ale jest meczem o model brązowy, To Wiatr Ludźmierz prowadzi grę, ale nieustępliwe warszawianki na minutę przed końcem znów doprowadzają do remisu, 3:3, medal brązowy pojedzie do Warszawy!
Ceremonię wręczania medali i nagród indywidualnych prowadził spiker wszystkich zawodów unihokejowych w Mrzeżynie w tym sezonie Pan Mirosław Krzywak, nagrody, puchary i medale wręczali Pan Prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Budziński, Wiceburmistrz Trzebiatowa Pan Bogusław Barański oraz Pani Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Trzebiatowie Alicja Iwanowska.

Naszą drużynę miały zaszczyt reprezentować:
Agata Arendarczyk (9g-2a), Natalia Nabijacz (1g-3a), Natalia Drzymała (2g-1a), Maja Mazur (4g-8a), Drzymała Daria, Mączka Żaneta (2a), Koperska Oliwia, Arendarczyk Karolina, Martyna Baja, Oszuścik Aleksandra (dzielna w bramce), Jutrzenka Cirocka (8g-1a), Zuzanna Krzywak (2g-3a), Patrycja Hliwa (1g), Dominika Tomaszczenik, Wiktoria Jutel, Ryś Gabrysia, Karolina Kałuża, przy ławce trenerskiej non stop w pozycji stojącej: Tomasz Bogdański i Artur Cirocki oraz tym razem na trybunach Barbara Arendarczyk trener Młodziczek
Wyróżnić trzeba cały zespół, każda nasza reprezentantka dała z siebie wszystko, formacja obronna z meczu na mecz grała coraz lepiej, a nawet jeśli komuś przytrafiały się błędy to osoba, która wchodziła na boisko wypełniała zadania wzorowo. To było naszą siłą w tym turnieju: wynik nie zależał od jednej osoby, dwóch , czy nawet trzech, zawody wygrał cały zespół, dziewczęta siebie nawzajem motywowały, dbały o siebie, na tym turnieju stały się zespołem, nie było podziałów, każdy wiedział o co idzie walka, każdy chciał wygrać! Dziewczęta szybko zapominały o błędach i skupiły się na tym, co działo się w następnej akcji, w następnym meczu, a ilekroć się wchodziło do szatni to……Szatnia żyła!
W tym miejscu dziękuję wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, które tworzyły historie unihokeja w Trzebiatowie, to dzięki nim dzisiaj cieszymy się z Mistrzostwa Polski, bo dzięki Wam przygoda MLUKS Jedynki Trzebiatów z unihokejem wciąż trwa,

Wyniki pierwszego dnia Mistrzostw:

WSU Wierzchowo - MLUKS Jedynka Trzebiatów 4-3 (2-1,1-0,1-2)
UKS Wiatr Ludźmierz - EUKS Spartakus Sicienko 4-3 (0-0,1-0,3-3)
UKS Orlęta Warszawa - UKS Junior Kębłowo 3-1 (2-0,1-0,0-1)

UKS Wiatr Ludźmierz - MLUKS Jedynka Trzebiatów 3-9 (1-3,2-2,0-4)
UKS Junior Kębłowo - WSU Wierzchowo 0-3 (0-1,0-2,0-0)
UKS Orlęta Warszawa - EUKS Spartakus Sicienko 5-5 (2-1,1-1,2-3)

UKS Junior Kębłowo - UKS Wiatr Ludźmierz 4-3 (3-0,1-2,0-1)
EUKS Spartakus Sicienko - MLUKS Jedynka Trzebiatów 0-4 (0-0,0-1,0-3)
UKS Orlęta Warszawa - WSU Wierzchowo 3-3 (0-1,1-2,2-0)

Wyniki drugiego dnia Mistrzostw:
EUKS Spartakus Sicienko - UKS Junior Kębłowo 2-6 (1-2,0-3,1-1)
WSU Wierzchowo - UKS Wiatr Ludźmierz 2-2 (1-0,0-2,1-0)
MLUKS Jedynka Trzebiatów - UKS Orlęta Warszawa 7-6 (2-2,4-2,1-2)

WSU Wierzchowo - EUKS Spartakus Sicienko 4-4 (1-1,2-1,1-2)
MLUKS Jedynka Trzebiatów - UKS Junior Kębłowo 4-2 (2-0,2-1,0-1)
UKS Orlęta Warszawa - UKS Wiatr Ludźmierz 3-3 (1-1,0-2,2-0)

Drużyna ALL-STARS:
Bramkarz: Kamila Kędzierska (WSU Wierzchowo)
Obrońcy: Aleksandra Kotlarska (Junior Kębłowo) - Angelika Pabian (WSU Wierzchowo)
Środkowa: Maja Mazur (Jedynka Trzebiatów)
Napastnicy: Monika Bryniarska (Wiatr Ludźmierz) - Agata Arendarczyk (Jedynka Trzebiatów)

MVP turnieju została Jutrzenka Cirocka (Jedynka Trzebiatów), natomiast najlepiej punktującą zawodniczką została Dagmara Zadrożna (Orlęta Warszawa).

W imieniu zawodniczek oraz władz klubu podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju dla: Gminy Trzebiatów, Zakładu Gminnego Mrzeżyno za ufundowanie części nagród, pracownikom Mrzeżyńskiego Centrum Sportu za wszystko, firmie florbalki.pl za udział w sponsorowaniu oraz wykonanie turniejowych koszulek, firmie unihoc.pl za podarowanie bonów zakupowych o wartości 100 zł do realizacji w sklepie Unihoc ( All Stars, MVP oraz Najlepiej punktującej), dla Starostwa Powiatowego za pomoc w opłaceniu kosztów obsady sędziowskiej, Panu Marcinowi Wawiórce za finalizację w zorganizowaniu pomocy medycznej oraz zaangażowanie, Panu Andrzejowi Dziurnemu, rodzicom za pomoc, ciasta, kibicowanie, stolikowi sędziowskiemu za obsługę imprezy, wszystkim pozostały a nie wymienionym za pomoc w realizacji naszych marzeń!!!!

Szczególne podziękowania dla naszych rodzin, które bez nas muszą sobie poradzić gdy jesteśmy na salach i unihokejowych trasach