Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Jedynka Trzebiat闚 MISTRZEM POLSKI!!!!
Juniorki M這dsze MLUKS Jedynki Trzebiat闚 Mistrzyniami Polski w Unihokeju!!!!

Jak, co roku p騧na wiosna to czas fina堯w toczonych ca造 sezon rozgrywek o Mistrzostwo Polski w unihokeju.
W obecnym sezonie MLUKS Jedynka Trzebiat闚 w ka盥ej kategorii w kt鏎ej wystawi豉 dru篡n awansowa豉 do fina堯w i bezpo鈔edniej walki o medale. Pod koniec kwietnia dziewczyny w kategorii Juniorek Starszych powt鏎zy造 sukces z ubieg貫go roku zdobywaj帷 w Gda雟ku tytu Wicemistrzy Polski! Na pocz徠ku maja swoje rozgrywki zako鎍zy造 seniorki. Nasze najstarsze dziewcz皻a wygra造 turniej o miejsca 5-7 zajmuj帷 ostatecznie 5 miejsce w Polsce! W tym samym okresie ch這pcy kt鏎zy graj we wsp鏊nej ekipie z WSU Wierzchowo zdobyli r闚nie Wicemistrzostwo Polski w kategorii junior闚 M這dszych, Wicemistrzostwo Polski Senior闚 zdoby w wielkim Finale Maciej Bogda雟ki wypo篡czony do MUKS Zielonka.
W dniach 24-25 maja w Mrze篡nie rozegrano Fina Mistrzostw Polski Juniorek M這dszych, wystartowa這 w nim 6 ekip, by造 to:
WSU Wierzchowo (woj. zachodniopomorskie), UKS Orl皻a Warszawa (woj. mazowieckie), UKS Wiatr Lud幟ierz (woj. ma這polskie), UKS Junior K瑿這wo (woj. wielkopolskie), UKS Spartakus Sicienko (woj. kujawsko-pomorskie) oraz gospodynie turnieju MLUKS Jedynka Trzebiat闚. Faworytami byli zwyci瞛cy p馧fina堯w: Orl皻a Warszawa oraz Wiatr Lud幟ierz.
W pierwszym swoim spotkaniu w pi徠ek 24 maja o godz. 9.00 nasza dru篡na spotka豉 si z dobrze znanym rywalem z WSU Wierzchowo, bilans pojedynk闚 tym sezonie do tego spotkania to: 3 wygrane Jedynki, a dwie WSU, w P馧finale nasze dziewczyny zagra造 bardzo dobre spotkanie pokonuj帷 WSU 7:2. Jednak fina to, co innego, nikt nie odda zwyci瘰twa bez walki! Ju w pierwszej minucie padaj dwie bramki, i chocia to my otwieramy wynik, to Wierzchowo szybko remisuje. Potem widzieli鄉y bezradno嗆 naszej dru篡ny, dziewcz皻a by造 sparali穎wane stawka spotkania, gra造 幢e, fatalnie broni造, nie kry造, nie konstruowa造 akcji ofensywnych, by造 bardzo powolne, pomimo niesamowitej motywacji przed spotkaniem nie by這 na boisku wida zaanga穎wania. Na pocz徠ku trzeciej tercji WSU zdoby這 bramk na 4:1, za chwil Natalia Drzyma豉 zosta豉 pos豉na na 豉wk kar na 2 minuty, wydawa這 si 瞠 b璠zie pogrom, i wtedy si zacz窸o, po kr鏒kiej wymianie zda dziewczyny dosta造 polecenie: zaatakowa pomimo os豉bienia! Tak si sta這, publiczno嗆 wreszcie zobaczy豉 nasz lwi pazur, w czw鏎k zamkn瘭i鄉y WSU na ich po這wie! Po powrocie zawodniczki z kary ofensywa trwa豉 dalej, najpierw bramk zdoby豉 Agata Arendarczyk, potem Jutrzenka Cirocka strzeli豉 do pustej bramki po 鈍ietnym podaniu Agaty. Niestety pomimo dalszej przewagi bramki dla 瘸dnej z dru篡n ju nie pad造. Wynik 3:4. ㄋy w oczach, spuszczone g這wy, ale to przecie dopiero pocz徠ek turnieju, nie mo積a teraz si poddawa! Naszym nast瘼nym przeciwnikiem mia by zwyci瞛ca drugiego p馧fina逝 Wiatr Lud幟ierz.
Pocz徠ek meczu zn闚 dla nas, kolejna bramka Majki Mazur na pocz徠ek, ale i kolejna szybka odpowied przeciwnik闚. Potem bramki Patrycji Hliwy oraz Agaty Arendarczyk i ju wydawa這 si, 瞠 lepiej si gra uk豉da. Pocz徠ek II tercji to zn闚 dekoncentracja zespo逝 z Trzebiatowa, dwie bramki lud幟ierzanek i dogoni造 nas. Wtedy zn闚 na chwil w dru篡nie zapanowa豉 niewiara w dobr gr, na szcz窷cie ju 16 sekund p騧niej para Arendarczyk i Mazur wyprowadzaj Jedynk na prowadzenie. Tu przed ko鎍em tej tercji 畝neta Maczka 鈍ietnie podaje przez ca貫 boisko do Jutrzenki Cirockiej, a ta pot篹nym uderzeniem z klepki efektownie pakuje pi趾 do bramki Wiatru.
Trzecia tercja to koncert gry naszej dru篡ny, dziewczyny non stop n瘯a造 przeciwnika szybkimi kombinacyjnymi akcjami. Swoje kolejne bramki zdoby豉 Agata i Jutrzenka, pierwsz bramk na turnieju zdobywa Zuzka Krzywak. Koniec meczu, tym razem szcz窷cie na twarzach –wynik spotkania 9:3.
Nast瘼ny rywal to silna dru篡na z Sicienka, dziewcz皻a przeciwnika zdecydowanie przewy窺za造 nasze si陰 fizyczn i wzrostem. Mecz by bardzo zaci皻y, niemal przez 20 minut nie pad豉 瘸dna bramka, wtedy 鈍ietnym uderzeniem z rzutu wolnego popisa豉 si Zuza Krzywak i Jedynka na III tercj wychodzi豉 prowadz帷 1:0. Gra by豉 wci捫 zaci皻a, jednak akcja duetu Arendarczyk- Mazur ko鎍zy si faulem tu przed bramk przeciwnika, mamy rzut karny! Dziewczyny nie s pewne swego, do rzutu karnego zdecydowanie podchodzi Jutrzenka Cirocka, po kilku zwodach i balansach cia貫m Jutrzenka k豉dzie bramkark, czeka do ko鎍a a jej r璚e nie b璠 mog造 zas這ni drogi do bramki i wtedy oddaje strza pod poprzeczk bramki, 2:0! Za chwil pokrzepione bramk m這de dziewczynki Jedynki Trzebiat闚 Zuzka i Jutrzenka konstruuj kolejn 鈍ietn akcja zamieniaj帷 szans na bramk: 3:0. Ostatnia bramka pada po doskona造m podaniu Zuzi , kt鏎a by豉 za bramk przeciwnika do wbiegaj帷ej Agaty. Mecz sko鎍zy si , 4:0.
Pierwszego dnia ju wi璚ej nie grali鄉y, ale grali nasi rywale, WSU Wierzchowo stan窸o przed niesamowit szans wygrania kolejnego spotkania tym razem z bardzo mocn ekip z Warszawy. WSU gra這 wspaniale, na pocz徠ku III tercji dziewcz皻a prowadzi這 ju 3:0, by造 wtedy ju jedn nog na podium, mo瞠 nawet najwy窺zym, ale ostatnia tercja to zupe軟ie inna gra obu ekip, to Orl皻a zdobywaj kolejne bramki i doprowadzaj do remisu 3:3!, taki wynik zastopowa ekip z Wierzchowa, ale nam otworzy mo磧iwo嗆 gry o najwy窺ze laury w finale.
Drugi dzie rozpocz掖 si od kolejnego remisu WSU Wierzchowo, 2:2 z dru篡n z Lud幟ierza, po takim rezultacie zn闚 tylko od nas samych zale瘸這 wszystko. Wygrywamy dwa mecze i mamy …….. z這to!!!!
Przed nami mecz z Orl皻ami Warszawa, przed turniejem to one by造 faworytkami, teraz jednak na koncie mia造 2 remisy. Mecz by niesamowicie zaci皻y. Pierwsza bramk zdobywa Agata Arendarczyk, jednak Dagmara Zadro積a z rzutu karnego doprowadza do remisu. Maja Mazur wykorzystuje doskona貫 podanie Natalii Drzyma造 i 2:1, jednak nast瘼ne dwie bramki zdobywaj Orl皻a, na pocz徠ku 2 tercji 2:3. Niestety w obronie i naszej bramce pope軟iamy mn鏀two b喚d闚, z przodu 鈍ietne spotkanie rozgrywaj Mazur, Arendarczyk i Drzyma豉, na 3:3 sprytnie strzela z bliskiej odleg這軼i Natalia Drzyma豉. P馧torej minuty p騧niej s璠ziowie dyktuj rzut karny. Drugi raz do rzutu karnego podchodzi Jutrzenka Cirocka i kolejny raz trafia! Niestety 15 sekund trwa豉 rado嗆, zn闚 b陰d w obronie i 4:4. Do ko鎍a tercji Jedynka Trzebiat闚 uzyskuje wyra幡 przewag, najpierw strza貫m kapitalna w tym meczu Juta zdobywa 5 bramk, a za chwil 鈍ietna wymiana pi趾i za plecami miedzy Majk i Agat i ta druga podwy窺za na 6:4, wydaje si, 瞠 Orl皻a ju si nie podnios. Nic bardziej mylnego III tercja zaczyna si od szturmu na nasz bramk. Walka idzie o z這ty medal! Dru篡na z Trzebiatowa by豉 na to gotowa, jednak by這 trudno upilnowa szar簑j帷e rywalki i na 4 i p馧 minuty przed ko鎍em zn闚 remis, a obie bramki w tym okresie s dzie貫m Dagmary Zadro積ej. Nasze akcje te s gro幡e, walka trwa na ca貫go, w 42 minucie s璠zia dyktuje kolejny karny za uderzenie kijem w sytuacji bramkowej. Jak poprzednio Jutrzenka staje na 鈔odku boiska naprzeciwko bramki, jednak nerwy powoduj przypadkowe mu郾i璚ie pi貫czki przez nasz zawodniczk, co wykorzystuje bramkarka przeciwniczek i broni ten rzut karny. Remis, wydaje si, 瞠 w walce o z這to nie da nam nic, ale trenerzy nie decyduj o wycofaniu bramkarki.

Mecze w tej kategorii wiekowej trwaj 45 min, na zegarze 44 min i 45 sekunda do pi趾i wybitej ze strefy obronnej Orl徠 dobiega 畝neta M帷zka, ca豉 hala ryczy, 膨daj帷 strza逝 na bramk, 畝ncia tak te robi, nie trafia jednak w bramk, pi趾a odbija si od bandy i wraca do gry, a tam tu obok bramki jak spod ziemi wynurza si niezawodna dzi JUTA i pakuje pi趾 do siatki. JEEEEEEEEEST!!!!!! 7:6 dla Jedynki. 9 sekund do ko鎍a, ju nic si nie zmieni. Wygrywamy!!!
Niesamowita rado嗆 w obozie trzebiatowianek, p豉cz, 鄉iech, krzyki, piski, ale to nie koniec, jeszcze pozosta jeden mecz!
Na parkiet wychodzi WSU Wierzchowo i zn闚 nie wykorzystuje pe軟i swoich mo磧iwo軼i, jeszcze 2 i p馧 minuty przed ko鎍em prowadzi 2 bramkami, ale spotkanie to ko鎍zy si kolejnym remisem wierzchowianek tym razem ze Spartakusem Sicienko, wynik 4:4.
Taki wynik powoduje, 瞠 ju tylko remis brakuje MLUKS Jedynce Trzebiat闚 do upragnionego od wielu lat z這ta!!! W obozie Jedynki nikt nie my郵i o remisie, mecz od samego pocz徠ku przebiega pod dyktando trzebiatowianek, w 22 sekundzie Natalia Drzyma豉 zdobywa bramk na 1:0, kolejn zdobywa Natalia Nabijacz bardzo precyzyjnym uderzenie zza 鈔odka boiska, na 3:0 podwy窺za Agata Arendarczyk, 4:0 to dzie這 Majki Mazur, dziewczyny dekoncentruj si, na dwie minuty przed ko鎍em Junior K瑿這wo zdobywa 2 bramk, nasze m這de zawodniczki kontroluj gr i do ko鎍a nic si nie zmienia. Koniec!!! ZΜOOOOOOOOOOOOOTTOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szale雟two na parkiecie, 透y szcz窷cia p造n wszystkim zawodniczkom, publika szaleje.
Ostatnie spotkanie dw鏂h najlepszych dru篡n, rozstawionych po p馧fina豉ch nie jest meczem o z這ty medal, ale jest meczem o model br您owy, To Wiatr Lud幟ierz prowadzi gr, ale nieust瘼liwe warszawianki na minut przed ko鎍em zn闚 doprowadzaj do remisu, 3:3, medal br您owy pojedzie do Warszawy!
Ceremoni wr璚zania medali i nagr鏚 indywidualnych prowadzi spiker wszystkich zawod闚 unihokejowych w Mrze篡nie w tym sezonie Pan Miros豉w Krzywak, nagrody, puchary i medale wr璚zali Pan Prezes Polskiego Zwi您ku Unihokeja Marek Budzi雟ki, Wiceburmistrz Trzebiatowa Pan Bogus豉w Bara雟ki oraz Pani Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Trzebiatowie Alicja Iwanowska.

Nasz dru篡n mia造 zaszczyt reprezentowa:
Agata Arendarczyk (9g-2a), Natalia Nabijacz (1g-3a), Natalia Drzyma豉 (2g-1a), Maja Mazur (4g-8a), Drzyma豉 Daria, M帷zka 畝neta (2a), Koperska Oliwia, Arendarczyk Karolina, Martyna Baja, Oszu軼ik Aleksandra (dzielna w bramce), Jutrzenka Cirocka (8g-1a), Zuzanna Krzywak (2g-3a), Patrycja Hliwa (1g), Dominika Tomaszczenik, Wiktoria Jutel, Ry Gabrysia, Karolina Ka逝瘸, przy 豉wce trenerskiej non stop w pozycji stoj帷ej: Tomasz Bogda雟ki i Artur Cirocki oraz tym razem na trybunach Barbara Arendarczyk trener M這dziczek
Wyr騜ni trzeba ca造 zesp馧, ka盥a nasza reprezentantka da豉 z siebie wszystko, formacja obronna z meczu na mecz gra豉 coraz lepiej, a nawet je郵i komu przytrafia造 si b喚dy to osoba, kt鏎a wchodzi豉 na boisko wype軟ia豉 zadania wzorowo. To by這 nasz si陰 w tym turnieju: wynik nie zale瘸 od jednej osoby, dw鏂h , czy nawet trzech, zawody wygra ca造 zesp馧, dziewcz皻a siebie nawzajem motywowa造, dba造 o siebie, na tym turnieju sta造 si zespo貫m, nie by這 podzia堯w, ka盥y wiedzia o co idzie walka, ka盥y chcia wygra! Dziewcz皻a szybko zapomina造 o b喚dach i skupi造 si na tym, co dzia這 si w nast瘼nej akcji, w nast瘼nym meczu, a ilekro si wchodzi這 do szatni to……Szatnia 篡豉!
W tym miejscu dzi瘯uj wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, kt鏎e tworzy造 historie unihokeja w Trzebiatowie, to dzi瘯i nim dzisiaj cieszymy si z Mistrzostwa Polski, bo dzi瘯i Wam przygoda MLUKS Jedynki Trzebiat闚 z unihokejem wci捫 trwa,

Wyniki pierwszego dnia Mistrzostw:

WSU Wierzchowo - MLUKS Jedynka Trzebiat闚 4-3 (2-1,1-0,1-2)
UKS Wiatr Lud幟ierz - EUKS Spartakus Sicienko 4-3 (0-0,1-0,3-3)
UKS Orl皻a Warszawa - UKS Junior K瑿這wo 3-1 (2-0,1-0,0-1)

UKS Wiatr Lud幟ierz - MLUKS Jedynka Trzebiat闚 3-9 (1-3,2-2,0-4)
UKS Junior K瑿這wo - WSU Wierzchowo 0-3 (0-1,0-2,0-0)
UKS Orl皻a Warszawa - EUKS Spartakus Sicienko 5-5 (2-1,1-1,2-3)

UKS Junior K瑿這wo - UKS Wiatr Lud幟ierz 4-3 (3-0,1-2,0-1)
EUKS Spartakus Sicienko - MLUKS Jedynka Trzebiat闚 0-4 (0-0,0-1,0-3)
UKS Orl皻a Warszawa - WSU Wierzchowo 3-3 (0-1,1-2,2-0)

Wyniki drugiego dnia Mistrzostw:
EUKS Spartakus Sicienko - UKS Junior K瑿這wo 2-6 (1-2,0-3,1-1)
WSU Wierzchowo - UKS Wiatr Lud幟ierz 2-2 (1-0,0-2,1-0)
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 - UKS Orl皻a Warszawa 7-6 (2-2,4-2,1-2)

WSU Wierzchowo - EUKS Spartakus Sicienko 4-4 (1-1,2-1,1-2)
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 - UKS Junior K瑿這wo 4-2 (2-0,2-1,0-1)
UKS Orl皻a Warszawa - UKS Wiatr Lud幟ierz 3-3 (1-1,0-2,2-0)

Dru篡na ALL-STARS:
Bramkarz: Kamila K璠zierska (WSU Wierzchowo)
Obro鎍y: Aleksandra Kotlarska (Junior K瑿這wo) - Angelika Pabian (WSU Wierzchowo)
字odkowa: Maja Mazur (Jedynka Trzebiat闚)
Napastnicy: Monika Bryniarska (Wiatr Lud幟ierz) - Agata Arendarczyk (Jedynka Trzebiat闚)

MVP turnieju zosta豉 Jutrzenka Cirocka (Jedynka Trzebiat闚), natomiast najlepiej punktuj帷 zawodniczk zosta豉 Dagmara Zadro積a (Orl皻a Warszawa).

W imieniu zawodniczek oraz w豉dz klubu podzi瘯owania za pomoc przy organizacji turnieju dla: Gminy Trzebiat闚, Zak豉du Gminnego Mrze篡no za ufundowanie cz窷ci nagr鏚, pracownikom Mrze篡雟kiego Centrum Sportu za wszystko, firmie florbalki.pl za udzia w sponsorowaniu oraz wykonanie turniejowych koszulek, firmie unihoc.pl za podarowanie bon闚 zakupowych o warto軼i 100 z do realizacji w sklepie Unihoc ( All Stars, MVP oraz Najlepiej punktuj帷ej), dla Starostwa Powiatowego za pomoc w op豉ceniu koszt闚 obsady s璠ziowskiej, Panu Marcinowi Wawi鏎ce za finalizacj w zorganizowaniu pomocy medycznej oraz zaanga穎wanie, Panu Andrzejowi Dziurnemu, rodzicom za pomoc, ciasta, kibicowanie, stolikowi s璠ziowskiemu za obs逝g imprezy, wszystkim pozosta造 a nie wymienionym za pomoc w realizacji naszych marze!!!!

Szczeg鏊ne podzi瘯owania dla naszych rodzin, kt鏎e bez nas musz sobie poradzi gdy jeste鄉y na salach i unihokejowych trasach