Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Nasze dziewczyny Wicemistrzyniami Polski

Na turniej fina這wy Mistrzostw Polski Juniorek w Unihokeja do Nowego Targu i Niedzicy jechali鄉y jako debiutanci w tej fazie rozgrywek. Za przeciwnik闚 mieli鄉y dwie g鏎alskie ekipy: MMKS Podhale Nowy Targ oraz Szarotk Nowy Targ, opr鏂z nas z grupy p馧nocnej w finale zagra造 zawodniczki GGS Energa Olimpia Osowa Gda雟k.

Taki daleki wyjazd wymaga nie lada przygotowania, kwestie logistyczne nie mog造 nam przecie zaszkodzi w sportowej rywalizacji. Po ca這dziennej podr騜y wyl康owali鄉y w Niedzicy, 25 km za Nowym Targiem. Nazajutrz rozpocz窸y si fina這we mecze, w pierwszym spotkaniu o godz. 16.00 spotka造 si dru篡ny z Gda雟ka i Podhala Nowy Targ. Po zaci皻ym spotkaniu 3 punkty zainkasowa豉 GGS Energa Osowa Gda雟k wygrywaj帷 4:2.

Na 19.00 zaplanowano b鎩 naszej Jedynki z Szarotkami. By to 鈍ietny mecz., Szarotka bardzo szybko i kombinacyjnie rozgrywa豉 pi貫czk, a Jedynka Trzebiat闚 zab鎩czymi kontrami n瘯a豉 przeciwnika. Pierwsza bramka pad豉 dopiero w 10 min, w 鈔odku boiska niezawodna Lucyna Grzelak przej窸a niedok豉dne podanie przeciwniczek i strza貫m z dystansu pokona豉 Szarotki!. Nowy Targ podkr璚i tempo akcji i w 16 min przypadkowo pi貫czka wpad豉 do siatki odbijaj帷 si od naszej bramkarki po podaniu zza bramki. W drugiej tercji nasze dziewczyny poczu造 si pewniej i co chwil kontrowa造, sytuacje na gole dwukrotnie zamieni豉 Justyna Krzywak, przy prowadzeniu 3:1 kilka decyzji s璠ziowskich zbulwersowa這 nasza dru篡n: kilkakrotnie ostro zaatakowane zawodniczki Jedynki le瘸造 na parkiecie, a s璠ziowie nie tylko nie odgwizdali faulu, ale nie przerwali te akcji, by udzieli pomocy poszkodowanym. Grali鄉y wi璚 w os豉bieniu, a do momentu, gdy nie przerwano akcji! W ko鎍u zawodniczki z Nowego Targu zdoby造 bramk i po II tercji 3:2 dla Jedynki. III tercja rozpocz窸a si od wyr闚nania, ale nasze dziewczyny odpowiedzia造 kolejna bramk- Agata Kownacka poda豉 do wychodz帷ej na pozycj Justyny Jareckiej, a ta lekko zmieniaj帷 kierunek pi趾i wpakowa豉 pi趾 do siatki. Kolejny remis i zn闚 kontra Justyny Krzywak 5:4 dla nas na 10 min przed ko鎍em spotkania! Wielka presja kibic闚 i s璠ziowanie po „gospodarsku” sprawi這, 瞠 kolejne bramki strzeli豉 ju Szarotka. Najbardziej kuriozalna akcja mia豉 miejsce na 4 minuty przed ko鎍em spotkania. Bramkarka przechwyci豉 pi貫czk w boju za bramk i szybkim wyrzutem pi趾i uruchomi豉 Justyn Krzywak, w momencie gdy D瘸sta wychodzi豉 na pozycj s璠zia nagle przerwa akcj i ku zdziwieniu naszej ekipy cofn掖 gr pod nasz bramk m闚i帷, 瞠 by這 podanie do bramkarza!!! Podania takiego nie widzieli bezstronni obserwatorzy, a do tego s璠zia pozwoli wykona rzut wolny Szarotce oko這 1,5 metra od s逝pka bramki, zamiast z krzy篡ka!! To zmyli這 nasz obron i by這 5:5. W 3 tercji nie odgwizdywano fauli na naszych zawodniczkach, w tym szczeg鏊nie na D瘸軼ie, kt鏎a co chwil le瘸豉 na parkiecie po nieczystych odbiorach pi貫czki. Najcz窷ciej by這 to blokowanie lub ostra gra, s nawet zdj璚ia na kt鏎ych wida jedn z takich interwencji! W tych ostatnich minutach powinien by rzut karny dla Trzebiatowa, po kontrze Krzywak oczywi軼ie, s璠zia nie zauwa篡 kolejnego przewinienia, w wyniku tej sytuacji posz豉 kontra nowotar瘸nek i 6:5 dla przeciwnika. Rzucili鄉y si do odrabiania strat, 2 minuty przed ko鎍em kolejna kontrowersja, w sytuacji 15 metr闚 od bramki, przy bandzie zawodniczka Szarotek zosta豉 sfaulowana w momencie podania do 鈔odka boiska, nie by這 tam 瘸dnej przeciwniczki, a mimo to s璠zia pokaza rzut karny i kar dla naszej obro鎍zyni. Przy rzucie karnym znakomicie zachowa豉 si w bramce Agata Kownacka, bramki nie ma! Ale gramy w os豉bieniu, niestety nie pozosta這 ju nic innego tylko atakowa! I zn闚 panowie s璠ziowie nie odgwizdywali fauli na trzebiatowiankach, a 瞠 grali鄉y bardzo wysoko nowotar瘸nki kontrowa造, po kolejnym wej軼iu D瘸sty i kolejnym nie odgwizdanym na niej faulu, posz豉 kontra 3 na 1, tak pad豉 bramka na 7:5 dla Szarotek. Zosta這 40 sekund do ko鎍a, niestety wynik ju nie uleg zmianie. By to mecz jak si p騧nie okaza這 o z這ty medal, chocia dru篡ny by造 w tym finale bardzo wyr闚nane, dlatego boli takie traktowanie nas przez ca造 mecz przez s璠zi闚. Na trybunach poza miejscowymi kibicami, kt鏎zy fetowali zwyci瘰two byli zawodnicy, trenerzy kt鏎zy od razu po meczu jasno stwierdzili, 瞠 bez pomocy s璠zi闚 Szarotka, by go nie wygra豉!

Po dniu odpoczynku na parkiet wysz造 ekipy GGS Energi Osowy Gda雟k oraz Jedynki Trzebiat闚, wcze郾iej przed nami Szarotki 4:2 wygra造 z lokalnym rywalem Podhalem Nowy Targ. Nasze dziewcz皻a wysz造 na to spotkanie zdekoncentrowane, co wspaniale wykorzysta豉 Majka Stenka, po I tercji 0:2. W szatni by這 naprawd ostro, ale i pe軟a mobilizacja. Kilkadziesi徠 sekund po gwizdku D瘸sta strzela bramk w swoim stylu. Niestety nonszalancja w obronie doprowadza do kolejnej straty i 1:3. Kilka minut p騧niej rzut karny dla Energi, je郵i teraz padnie bramka b璠zie kiepsko, w II tercji do bramki wchodzi Basia Bagi雟ka, teraz ona 鈍ietnie zachowuje si podczas rzutu karnego i nie ma bramki!!! W ko鎍u wychodzi nam 鈍ietna akcja po podaniu Asi Pro郾iewskiej, na bandzie dostaje pi趾 Lucyna Grzelak i piekielnym uderzeniem z dystansu zdobywa 2 bramk dla Jedynki. Przegrywamy po dw鏂h tercjach 3:2 gra wygl康a ju du穎 lepiej ni w I tercji. Ostatnia tercja to koncertowa gra naszego zespo逝, najpierw 鈍ietna akcja dw鎩ki Szamruchiewicz- Krzywak i 3:3. W 51 minucie na strza z klepy decyduje si Natalia Nabijacz, bramkarka odbija pi趾 przed siebie, dobitka Agaty Arendarczyk i mamy prowadzenie. Na 1,5 minuty przed ko鎍em pi貫czka przed bramk dostaje Paulina Szamruchiewicz i ta z pierwszej zdobywa bramk na 5:3!. Po tej akcji pe軟a kontrola nad pi趾 i mecz ko鎍zy si wynikiem 5:3 dla nas!!!
Okaza這 si, 瞠 w豉郾ie ta ostatnia bramka w ostatecznym rozrachunku da豉 na srebro!!! W kolejnym dniu gramy z Podhalem Nowy Targ i boimy si tego spotkania ze wzgl璠u na s璠zi闚 oczywi軼ie.

Mecz zaczyna si po naszej my郵i, D瘸sta po podaniu Marty Niewiadomskiej i 1:0, ale po tym chyba zbyt pewne siebie obro鎍zynie zaczynaj pope軟ia b陰d za b喚dem, padaj kolejne bramki, w 35 minucie 4:1 dla Podhala, mecz nam nie idzie. Dobrze rozegrany rzut wolny w 鈔odku boiska i Stasia Bagi雟ka po podaniu Pameli Bogda雟kiej zdobywa bramk po strzale z klepki. W III tercji du瘸 przewaga naszego zespo逝, 鈍ietna akcja D瘸sty i Pauli i ju 3:4. Wydawa這 si, 瞠 ju ich mamy, a tu kolejna nieuwaga w obronie i 3:5, taki jest unihokej- bardzo szybko zmieniaj帷e si sytuacje, trzeba by naprawd odpornym psychicznie, 瞠by wierzy do ko鎍a, mieli鄉y jeszcze szans nawet na z這to, ale trzeba wygra. Huraganowe ataki nie ko鎍za si jednak bramk, jednak 1,5 minuty przed ko鎍em dok豉dnym uderzeniem popisuje si Karolina Kobak 4:5! By造 jeszcze sytuacje do zdobycia bramki, nawet do pustej bramki, ale nie zmieni這 to wyniku.
Ostatnie spotkanie turnieju mia這 zdecydowa o medalach wszystko by這 wci捫 mo磧iwe. Mecz Szarotka Gda雟k by dobrym widowiskiem, ale zn闚 mo積a by這 zauwa篡 瞠 s璠ziowie sprzyjaj nowotar瘸nkom. Gda雟k prowadzi ju 2:0, niestety dla nich s豉biej spisywa si bramkarz zespo逝, po dw鏂h uderzeniach z dalszej odleg這軼i 2 bramki. Potem nerw闚ka wymy郵ony karny, ale obroniony przez tego bramkarza, w ko鎍u jednak pada bramka i Szarotki pokonuj Energi 3:2.
Mamy srebrny medal!!!!! Pierwszy raz w Finale MP Juniorek i Srebro!!!! Zaowocowa造 ci篹kie treningi, taktyczne odprawy, logistyczne przygotowanie i ogromna ilo嗆 spotka rozegranych w tym sezonie zar闚no w Ekstralidze Seniorek jak i w Lidze Juniorek. Dziewczyny naprawd zdoby造 do鈍iadczenie, ogra造 si, zrobi造 olbrzymi post瘼 i otar造 si o z這ty medal! Mamy takie poczucie, 瞠 gdyby nie s璠ziowie mieliby鄉y z這to, okaza這 si, 瞠 mecz z Podhalem nie mia decyduj帷ego znaczenia, gdyby鄉y wygrali z Szarotk by這by Z這to!!

Dzi瘯uj wszystkim dziewcz皻om za zaanga穎wanie, dzi瘯uj wszystkim, kt鏎zy pomagaj nam codziennie, dzi瘯uj rodzicom, kt鏎zy wspieraj w r騜nej formie nasz klub, dzi瘯uj sponsorom i przyjacio這m unihokeja!!!!
Naszej Gminie, kt鏎a w 50 % pokrywa koszty dzia豉 klubu, Firmie BOEM, Zarz康owi Dr鏬 Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, Zak豉dowi Gminnemu w Mrze篡nie, pracownikom Hali Sportowo-Widowiskowej w Mrze篡nie oraz trzebiatowskim szko這m, gdzie ucz瘰zczaj nasze podopieczne.

Dzi瘯uj moim wsp馧pracownikom Tomaszowi Bogda雟kiemu i Miros豉wowi Krzywakowi za przej璚ie i prowadzenie wielu spraw klubowych, pocz患szy od cyklu treningowego, element闚 taktyki, pomocy fizjoterapeutycznej (Tomek) po prowadzenie zawod闚, spikerka, show (Mirek), dzi瘯uj ch這pcom od protoko逝, stolika, muzyki w trakcie spotka naszych dziewcz徠.