Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Polish Cup 2012: Polki na czwartym miejscu. Kolejne wyst瘼y Krzywak!
W dniach 3-5 lutego odby si mi璠zynarodowy turniej Polish Cup U19 dziewczyn. By to jeden z ostatnich sprawdzian闚 reprezentacji przed majowymi Mistrzostwami 安iata do lat 19. W turnieju rozgrywanym w Rakoniewicach, Siedlcu i Babimo軼ie udzia wzi窸o sze嗆 reprezentacji: grupowy rywal Polski - Norwegia, Niemcy oraz kolejno trzecia, czwarta i pi徠a dru篡na ostatnich Mistrzostw 安iata - Czechy, Szwajcaria, S這wacja. W sk豉dzie polskiej dru篡ny znalaz豉 si jedna zawodniczka z Trzebiatowa, Justyna Krzywak.

Ju w pierwszym spotkaniu turnieju rywalem polskiej dru篡ny by豉 trzecia dru篡na ostatnich Mistrzostw 安iata, Czechy. Absolutnym faworytem spotkania by豉 czeska ekipa. Czeszki ju w 16 sekundzie spotkania wysz造 na prowadzenie. Jednak polkom uda這 si r闚nie szybko wyr闚na i ju w 55 sekundzie po bramce Karoliny Bujak by這 1:1. Kolejne minuty mija造 a polki wcale nie ulega造 faworyzowanym Czeszkom. W 13 minucie sensacyjnie wychodz na prowadzenie, a dzieje si tak za spraw Justyny Krzywak. Niespe軟a minut p騧niej Polska reprezentacja wychodzi ju na dwubramkowe prowadzenie. Trzeci bramk dla naszej reprezentacji zdobywa zawodniczka K瑿這wa, Danuta K璠ziora. Mimo dobrej gry czeska reprezentacja doprowadza przed przerw do remisu i pierwsze tercja ko鎍zy si wynikiem 3:3. Druga tercja to ju dominacja i skuteczna gra Czeszek, z drugiej strony Polki gra造 nieskutecznie, ale mia造 tak瞠 pecha i ostatecznie schodzi造 na drug przerw przegrywaj帷 8:3. Po rozpocz璚iu trzeciej tercji kolejn bramk zdobywa czeska ekipa. W 44 minucie zawodniczka Krakowa, Klaudia Dunaj strzela czwart bramk dla Polski. W kolejnych tercjach trwa豉 wymiana cios闚, lecz w polskiej dru篡nie brakowa這 skuteczno軼i. Do 56 minuty Czeszki zdoby造 jeszcze trzy bramki i wysz造 na prowadzenie 12:4. Pod koniec meczu polki zdoby造 jeszcze dwie bramki i zniwelowa造 rozmiary pora磬i (59' Anna Kubowicz, 60' Maja Stenka). Ostatecznie spotkanie zako鎍zy這 si wygran Czeszek 12:6. Najlepsz zawodniczk polskiej reprezentacji zosta豉 Joanna Chlebda z Nowego Targu.

W drugim pi徠kowym spotkaniu rywalkami Polski by豉 reprezentacja S這wacji. Pierwsza tercja do嗆 wyr闚nana zako鎍zy豉 si bezbramkowym remisem. Druga tercja przechyli豉 szal zwyci瘰twa na stron s這wack. S豉ba gra Polek i przegrana tercja 4:0 - to bilans drugiej tercji. Ostatnia tercja meczu d逝go by豉 bezbramkowa. Dopiero w 56 minucie honorow bramk dla Polski zdobywa Weronika Noga. Na kilka sekund przed ko鎍em spotkania polki da造 sobie strzeli jeszcze jedn bramk i ostatecznie przegra造 mecz 5:1. Polska gra ju nie by豉 tak dobra jak w porannym meczu z Czechami i dzi瘯i temu s這waczki wygra造 drugi pi徠kowy mecz. Najlepsz polsk zawodniczk meczu zosta豉 wybrana Izabela Mruga豉.

W sobotni poranek na przeciw polskiej reprezentacji stan窸a niemiecka dru篡na. Wynik otwiera w 27 sekundzie Karolina Bujak. Niespe軟a dwie minuty p騧niej Niemki wyr闚nuj. W 7 minucie Polska ponownie wychodzi na prowadzenie, po asy軼ie Justyny Krzywak bramk zdobywa Anna Szychta. Trzy minuty p騧niej ostatni bramk w tej tercji zdobywa Danuta K璠ziora. Druga tercjia to zupe軟ie inna gra polek. S豉b i chaotyczn gr po polskiej stronie wykorzystuj niemki i wyr闚nuj stan spotkania - 3:3. W trzeciej tercji d逝go utrzymywa si w豉郾ie taki wynik, a do 48 minuty, kiedy to Danuta K璠ziora zdobywa czwart bramk dla Polski. Kilka minut p騧niej strza貫m z daleka pi徠 bramk zdobywa Monika Kraus. Polki wyra幡ie z豉pa造 wiatr w 瘸gle, bo p馧 minuty p騧niej by這 ju 6:3. Swoj drug bramk na tym turnieju zdobywa Justyna Krzywak. W 59 minucie ostateczny cios zadaje K璠ziora, kt鏎a tym samym popisuje si hat-trickiem i zdobywa si鏚m bramk dla Polski. Polska reprezentacja wygrywa pierwszy mecz na turnieju, a najlepsz zawodniczk meczu zostaje wybrana Danuta K璠ziora.

W drugim sobotnim meczu Polska reprezentacja toczy豉 batali ze Szwajcari. Mimo, 瞠 faworytkami by造 Szwajcarki to polki postawi造 rywalkom wysoko poprzeczke. To w豉郾ie Szwajcaria prowadzi豉 gr, lecz Polska gra豉 bardzo dobrze w obronie i by造 bardzo gro幡e z kontratak闚. Kilkukrotnie szwajcarkom na ratunek przychodzi豉 ich bramkarka. Pierwsz bramk w tym spotkaniu zdobywa Maja Stenka, kt鏎a w 9 minucie wyprowadza gospodynie na prowadzenie. Gdy ju wi瘯szo嗆 my郵a豉, 瞠 pierwsza tercja sko鎍zy si zwyci瘰twem Polski, Szwajcarki na pi耩 sekund przed ko鎍em zdobywaj wyr闚nuj帷 bramk. Spotkanie by這 emocjonuj帷e i obie dru篡ny stwarza造 sobie wiele sytuacji bramkowych. W 33 minucie drug bramk zdobywaj Szwajcarki. Minut p騧niej do remisu doprowadza Justyna Krzywak. Na dwie minuty przed ko鎍em drugiej tercji Szwajcarki wykorzystuj gr w przewadze i zdobywaj trzeci bramk. Kilka sekund p騧niej po kontrowersyjnej sytuacji s璠ziowie dyktuj rzut karny dla Szwajcarii. Nieomylne rywalki pewnie wykorzystuj rzut karny i wychodza na dwubramkowe prowadzenie. Po dw鏂h tercjach Polki przegrywa造 4:2. Trzecia tercja rozpoczyna si od kolejnej bramki dla Szwajcarii. Chwil p騧niej trzeci bramk dla Polski ponownie zdobywa Krzywak. W 52 minucie Szwajcarki zdobywaj ostatni bramk w tym spotkaniu. Mimo stara Polkom nie uda這 si zdoby kolejnych bramek i ostatecznie przegra造 6:3. By to z pewno軼i jeden z najlepszych jak nie najlepszy mecz polskiej reprezentacji nie tylko w tym turnieju, ale i za kadencji trenera Ludwichowskiego. Najlepsz zawodniczk meczu zosta豉 Weronika Noga.

Na zako鎍zenie turnieju Polki zmierzy造 si z Norwe磬ami. Pierwsza tercja s豉ba w wykonaniu obu zespo堯w ko鎍zy si zwyci瘰twem rywalek 1:0. W drugiej cz窷ci gospodynie si obudzi造 i pokaza造 wy窺zo嗆 nad rywalkami. W 22 minucie do remisu doprowadza Karolina Bujak. W 36 minucie pi趾 zza bramki podaje Justyna Krzywak, a drug bramk dla Polski zdobywa Klaudia Dunaj. Trzeci bramk zdobywa Anna Kubowicz i po czterdziestu minutach Polki wygrawa造 3:1. Emocje i poziom meczu co nieco opad i Norwe磬i zdobywaj drug bramk - 3:2. W 56 minucie spotkania pi瘯n bramk zdobywa Maja Stenka i powi瘯sza przewag nad rywalkami. W ostatniej minucie Norwe磬i 軼i庵aj bramkark co wykorzystuje Justyna Krzywak, kt鏎a strza貫m z daleka zdobywa ostatni bramk w tym meczu i turnieju dla polskiej reprezentacji. Polki wygrawaj ostatni mecz 5:2 ze swoim grupowym rywalem na zbli瘸j帷ych si Mistrzostwach 安iata i tym samym zajmuj czwarte miejsce w turnieju, kt鏎y wygrywa reprezentacji Czech, przed sensacyjn S這wacj i trzecimi Szwajcarkami.

Justyna Krzywak w pi璚iu meczach zdoby豉 siedem punkt闚 (pi耩 bramek i dwie asysty).

Wyniki w tym turnieju jak i forma juniorskiej reprezentacji napawa optymizmem przed majowymi mistrzostwami globu. Polki wygra造 mecz z Norwegi, z kt鏎 zagraj w grupie oraz zmniejszy造 dystans do innych grupowych rywalek, Czeszek. Ostatni dru篡n z kt鏎 zagraj w maju na S這wacji b璠 wicemistrzynie globu Finki.