Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Zachodniopomorskie Derby na remis!

Ostatni styczniowy weekend przyni鏀 nam rewan穎we spotkania eliminacji Mistrzostw Polski juniorek starszych. W hali widowiskowo-sportowej w Mrze篡nie gospodarz - MLUKS Jedynka Trzebiat闚, podejmowa lidera grupy - UKS Marato鎍zyk P這ciczno. Spotkanie to okre郵ane mianem Zachodniopomorskich Derb闚 by這 bardzo wa積e zar闚no dla jednych jak i drugich. W poprzednich potyczkach obie ekipy podzieli造 si punktami: 6:3 dla Trzebiatowa oraz 6:5 dla P這ciczna. Tym razem stawk nie by tylko presti, ale i fotel lidera grupy B. Tym samym ch耩 pokazania wy窺zo軼i nad rywalem i mobilizacja u obu ekip by豉 wi瘯sza. Przed tymi spotkaniami P這ciczno prowadzi這 w grupie z trzynastoma punktami, Trzebiat闚 traci do nich zaledwie dwa oczka. R闚nocze郾ie obie ekipy czu造 oddech goni帷ego ich Siedlca na plecach, kt鏎y w ten weekend gra z K瑿這wem. Zapowiada si emocjonuj帷y weekend!

Pierwsze derbowe spotkanie odby這 si w sobot o godzinie 20.00. Para s璠ziowska Kurczak-Dziurny w nowym stylu wyprowadzaj obie ekipy na 鈔odek boiska. Przywitanie kapitan闚, okrzyki obu dru篡n, pierwsze pi徠ki i mecz czas zacz望. Spotkanie obie dru篡ny rozpocz窸y do嗆 spokojnie, bez niepotrzebnych szar篡 na bramk przeciwnik闚. Zar闚no Trzebiat闚 jak i P這ciczno dobrze gra這 w defensywie. Niestety du穎 by這 chaotycznej gry, niecelnych poda i gra g堯wnie opiera豉 si na strza豉ch z dalszych odleg這軼i. Dobre zawody rozgrywa造 obie bramkarki, kt鏎e pewnie broni造 strza造 to jednych to drugich. Wynik otworzy這, jak si p騧niej okaza這 jedyn bramk w tej tercji P這ciczno, dzieje si tak za spraw Katarzyny Kopciuch. Po tej bramce Trzebiat闚 wyra幡ie si obudzi i ruszy do ataku. Druga tercja rozpocz窸a si od zdecydowanych atak闚 Jedynki, rywalki za postawi造 na gr defensywn i zaskakiwa造 gospodynie kontratakami. Jeden z takich w豉郾ie atak闚 zako鎍zy si bramk, po tym jak pi趾 zza bramki dogrywa Justyna Krzywak, a bramk zdobywa Dominika Mazur. Trzebiat闚 prowadzi gr, lecz cz瘰te straty i niedok豉dne podania powodowa造 to, 瞠 P這ciczno oddawa這 coraz wi璚ej strza堯w na bramk gospody. Jednak to Trzebiat闚 strzela drug bramk w tym spotkaniu, wychodz帷 tym samym po raz pierwszy na prowadzenie. Dzieje si tak za spraw Justyny Krzywak, kt鏎a po rajdzie na prawym skrzydle pokonuje bramkark rywalek. Jedynka utrzyma豉 to prowadzenie do ko鎍a drugiej tercji. Ostatnia tercja spotkania rozpoczyna si bardzo dobrze dla gospody. Ponownie bramk zdobywa Justyna Krzywak, kt鏎a wykorzystuje b陰d obrony P這ciczna i nie myli si w sytuacji jeden na jeden z bramkark rywalek. Kilka minut p騧niej Trzebiat闚 wychodzi ju na czterobramkowe prowadzenie. Maja Mazur po pi瘯nym rajdzie nie daje szans Monice Pietruszewskiej i zdobywa kolejn bramk. Nadzieje Marato鎍zykowi przywraca jeszcze Katarzyna Kopciuch, kt鏎a zdobywa strza豉mi z daleka dwie bramki i doprowadza do wyniku 4:3. Po tej bramce to P這ciczno zepchn窸o Trzebiat闚 do g喚bokiej defensywy i za wszelk cen pr鏏owa這 zdoby wyr闚nuj帷 bramk. Gospodynie jednak bardzo dobrze si broni造. Minut przed ko鎍em rywalki zdejmuj bramkarza wprowadzaj帷 sz鏀tego zawodnika na boisko. Po przej璚iu pi趾i Karolina Kobak oddaje strza zza po這wy, obro鎍a rywalek pope軟ia b陰d, kt鏎y ostatecznie doprowadza do zdobycia pi徠ej bramki przez Trzebiat闚. Do ko鎍a meczu Trzebiat闚 utrzymywa si przy pi販e uniemo磧iwiaj帷 go軼iom zdobycie bramki. Sobotni mecz, cho bez fajerwerk闚 zako鎍zy si wa積ym zwyci瘰twem Jedynki, tym samym do Trzebiat闚 przesun掖 si na pierwsze miejsce w tabeli. Najlepszymi zawodniczkami meczu zosta造 wybrane: Maja Mazur (Trzebiat闚) oraz Katarzyna Kopciuch (P這ciczno).

Rewan穎we spotkanie odby這 si nazajutrz o godzinie 11.30. Tym razem przy mniejszej ilo軼i publiczno軼i para s璠zi闚 Kurczak-Musielak rozpoczyna spotkanie. Spotkanie ma podobny przebieg to tego rozgrywanego dzie wcze郾iej. Jednak w por闚naniu do pierwszego meczu tym razem pierwsz cz窷 spotkania wygrywa Trzebiat闚, po tym jak Justyna Krzywak zdobywa jedynego gola w tej tercji. W drugiej tercji jakby gospodynie troch przystopowa造 i to zesp馧 go軼i przewa瘸. Cz瘰to stwarza sobie dogodne sytuacje i nie pozwalaj帷 rywalkom na swobodn gr ofensywn. Nadal widoczny by chaos w poczynaniach obu zespo堯w. W tym okresie gry lepszym zespo貫m okaza這 si P這ciczno, kt鏎e za spraw Moniki Adamczyk i Katarzyny Kopciuch najpierw odrobi這 strat, a p騧niej wysz這 na prowadzenie 2:1. W ko鎍闚ce tej tercji Trzebiat闚 ponownie przej掖 inicjatyw pr鏏uj帷 odrobi jednobramkow strat. Niestety go軼ie dobrze radzili sobie w rozbijaniu atak闚 i do ko鎍a tej cz窷ci wynik si nie zmieni. Trzeci tercj 幢e rozpoczynaj gospodynie, kt鏎e mimo przewagi wizualnej nadziewaj si na dwie kontry rywalek i trac kolejne bramki. Oba trafienia s dzie貫m Kamili Adamcewicz. Jedynka musia豉 odrabia straty co spowodowa這 gr "akcja za akcj". Drug bramk dla naszych dziewczyn 鈍ietnym strza貫m zdobywa Lucyna Grzelak po podaniu Joanny Pro郾iewskiej. Dziewczyny chcia造 szybko odrobi straty i niestety ponownie nadzia造 si na kontr rywalek, kt鏎e zdobywaj tym samym pi徠 bramk. Wraz z biegiem czasu r鏀 nap鏎 Trzebiatowa, kt鏎e odzyska造 cz窷ciowo nadzieje po tym jak trzeci bramk zdobywa Justyna Krzywak. Jednak to rywalki zada造 ostateczny cios i za spraw Moniki Adamczyk ponownie odchodz rywalkom na trzy bramki. Jedynka mimo stara nie potrafi豉 zdoby ju 瘸dnej bramki i ostatecznie przegra豉 drugie spotkanie 6:3. Tym samym to Marato鎍zyk powr鏂i na fotel lidera. Najlepszymi zawodniczkami spotkania zosta造 uznane: Joanna Pro郾iewska (Trzebiat闚) oraz Kamila Adamcewicz (P這ciczno).

Zawodniczki meczu: Joanna Pro郾iewska - Kamila Adamcewicz

Po tym weekendzie na prowadzeniu w grupie nadal pozosta豉 dru篡na z P這ciczna, kt鏎a ma 16 punkt闚. Na drugim miejscu z dwupunktow strat znajduje si Trzebiat闚. Trzecie miejsce z zaledwie punktem straty do Jedynki zajmuje Absolwent Siedlec, kt鏎y w ten weekend r闚nie podzieli si punktami z K瑿這wem, kt鏎e jak na razie zamyka tabel z pi璚ioma punktami.

Nasze zawodniczki maj przed sob jeszcze spotkania u siebie z Siedlcem oraz wyjazdowe mecze z K瑿這wem. Je郵i chc my郵e realnie o awansie to musz wygra co najmniej trzy mecze!