Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Polska jedenasta na 鈍iecie! Wyst瘼y Bogda雟kiego podczas Mistrzostw 安iata U19!
W dniach 3-7 maja odby造 si w Weissenfels (Niemcy) Mistrzostwa 安iata do lat 19 w unihokeju. Reprezentacja Polski walczy豉 w Dywizji B o awans do Elity. Drugim celem by這 zaj璚ie miejsca na podium w Dywizji B, poniewa osi庵ni璚ie tego celu oznacza這 gr w kolejnych mistrzostwach bez grania w kwalifikacjach. W鈔鏚 powo豉nych przez trenera Roberta Desk dwudziestu os鏏 znalaz si r闚nie zawodnik WSU Wierzchowo - Maciej Bogda雟ki.

Faworytem do zaj璚ia pierwszego miejsca w drugiej dywizji by豉 z pewno軼i Dania. Ponadto do walki o awans wliczane by造 dru篡ny: W璕ier, Polski oraz gospodarzy turnieju czyli Niemc闚.

Reprezentacja Polski w swojej grupie mia豉 w豉郾ie gospodarzy turnieju, Kanadyjczyk闚 oraz Hiszpan闚.

Pierwszym spotkaniem, kt鏎e rozegra豉 Polska by mecz przeciwko gospodarzom. Obie dru篡ny przy osza豉miaj帷ym dopingu niemieckiej publiczno軼i wysz造 na boisko o godzinie 19.15. W bramce polskiej reprezentacji spotkanie rozpocz掖 Bogda雟ki. Polacy rozpocz瘭i spotkanie bardzo dobrze i po 4 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Zanoberga oraz 砰造. Kilka sekund przed ko鎍em pierwszej tercji niemiecka ekipa strzela jednak bramk kontaktow. Po rozpocz璚iu drugiej ods這ny spotkania gospodarzom udaje si wyr闚na. Polacy nie pozostali d逝積i i odpowiedzieli trzema trafieniami: strzelali kolejno Polaczek, Wronka, Pranga. Niemcom udaje si jednak strzeli jeszcze jedn bramk w tej tercji i po czterdziestu minutach na tablicy widnia wynik 5:3 dla Polski. Ostatnia tercja to bardzo szybko wykorzystana gra w przewadze przez niemieck dru篡n i znowu bramka kontaktowa. Chwil p騧niej z ostrego k徠a niemieckiego bramkarza zaskoczy Tomczuk i strzeli tym samym sz鏀t bramk dla Polski. Spotkanie by這 bardzo szybkie i wyr闚nane. Niemcy ponownie zmniejszaj straty do jednej bramki. Niemcy nie zd捫yli si jeszcze dobrze nacieszy, 瞠 strzelonej bramki, a ju musieli wyci庵a pi趾 z w豉snej bramki po drugiej bramce 砰造. Niemieck ekip po這篡 na kolana Wronka, kt鏎y podczas gry w os豉bieniu przeprowadzi samodzielny rajd, omijaj帷 na koniec bramkarza i wpakowuj帷 pi趾 do pustej bramki. Niemcy odpowiedzieli kilka minut p騧niej sz鏀t bramk, lecz to by這 wszystko na co by這 sta niemieck ekip. Pod koniec jeszcze ponownie Wronka strzela bramk, tym razem po przechwycie umieszcza j w pustej niemieckiej bramce. Ostatecznie po sze嗆dziesi璚iu minutach euforia w polskiej ekipie. Po mimo mocno dopinguj帷ej niemieckiej publiczno軼i uda這 si ogra gospodarzy w inauguruj帷ym spotkaniu - 9:6. Ca貫 spotkanie w polskiej reprezentacji rozegra Bogda雟ki, natomiast najlepszym zawodnikiem meczu w polskiej reprezentacji zosta uznany Patryk Wronka. W drugim spotkaniu tej grupy Kanada wygra豉 z Hiszpani 3:1.

Na drugi dzie Polakom przysz這 walczy z Kanad, tym razem na du穎 mniejszej i gorszej hali. Ponownie mecz w bramce rozpocz掖 Bogda雟ki, tym razem b璠帷y r闚nie kapitanem dru篡ny. Kanadyjczycy od samego pocz徠ku narzucili polskiej ekipie tward, hokejow gr, na kt鏎 Polacy nie mogli znale潭 recepty. Cz瘰te b喚dy w obronie dawa造 si we znaki, bowiem co chwila Kanada mia豉 dobre okazje do zdobycia bramki. D逝go utrzymywa si bezbramkowy remis, lecz pierwsi bramk zdobyli nasi rywale (12 minuta). Jednobramkowym prowadzeniem zako鎍zy豉 si pierwsza tercja. Druga rozpocz窸a si od dw鏂h szybkich bramek Kanady i wyj軼ia na prowadzenie 3:0. Polacy odpowiedzieli na to dwoma trafieniami: Wronka oraz Luberda. Mecz si wyr闚na cho bramk z rzutu karnego zdobyli Kanadyjczycy i by這 4:2. Kilka sekund przed ko鎍em drugiej tercji bramk kontaktow zdoby 砰豉. W ostatniej tercji zabrak這 koncentracji i powt鏎zy造 si b喚dy w obronie co spowodowa這, 瞠 w 6 minut Kanada odjecha豉 na cztery bramki - 7:3. Ostatni bramk tego spotkania zdoby pi瘯nym strza貫m zza po這wy W徠orek. Ostatecznie po dobrym meczu z Niemcami Polacy za bardzo uwierzyli w swoje mo磧iwo軼i i po s豉bej grze przegrali 7:4. Najlepszym zawodnikiem polskiej reprezentacji zosta uznany Kamil Barszczewski. W drugim meczu tej grupy Niemcy pokonali Hiszpani 8:3.

W ostatnim pojedynku grupowym Polacy zmierzyli si z Hiszpanami, czyli teoretycznie najs豉bszym rywalem grupy. Mieli jednak nauczk po meczu z Kanad, 瞠 nikogo nie mo積a lekcewa篡. Tym razem spotkanie w bramce rozpocz掖 Brzana. Polska szybko wysz豉 na prowadzenie za spraw Barszczewskiego. Widoczna by豉 przewaga w ka盥ym elemencie polskiej reprezentacji. Kolejn bramk dla polski zdoby obro鎍a Garb. By豉 to tercja, w kt鏎ej strzelali g堯wnie nasi obro鎍y, zdobywaj帷 bramki z dalekich odleg這軼i. Kolejnym tego przyk豉dem by Ry, kt鏎y strzeli trzeci bramk dla Polski. Czwarte trafienie to zas逝ga Sie鎥i, natomiast pi徠 bramk w tej tercji zdoby ponownie obro鎍a Tomczuk. Pierwsza tercja ko鎍zy si wysokim prowadzeniem Polski 5:0. W drugiej szybko podwy窺zy Wronka i po tej bramce Polacy bardziej si rozlu幡ili i grali czasami nonszalancko. W tym okresie gry Hiszpanie zdobyli swoj pierwsz bramk w tym meczu. Odpowiedzia swoj drug bramk w tym meczu Sie鎥o. Przed ko鎍em drugiej cz窷ci spotkania rywale ponownie zdobywaj bramk i po czterdziestu minutach Polska wygrywa豉 7:2. Ostatnia tercja rozpoczyna si od 鏀mej bramki, kt鏎ej autorem by Szupi雟ki. Kilka minut p騧niej po samodzielnej akcji dziewi徠 bramk zdobywa Pranga. Jednak chwil p騧niej Hiszpanie zdobywaj trzeci swoj bramk i jak si p騧niej okaza這 ostatni bramk tego meczu. Tak瞠 Polska wygra豉 to spotkanie 9:3 i czeka豉 na wie軼i z drugiej areny gdzie Niemcy podejmowali Kanad. Zawodnikiem meczu w polskiej reprezentacji zosta Maciej Sie鎥o. Ostatecznie to spotkanie wygrali Niemcy 9:6, kt鏎zy jak si okaza這 wyszarpali awans Kanadzie. Tak wi璚 by這 wiadome, 瞠 w walce o fina Polska zagra z faworytem do awansu Dani.

Spotkanie to rozpocz窸o si w pi徠ek o godzinie 19.00. Spotkanie ponownie w bramce rozpocz掖 Bogda雟ki. Od pocz徠ku meczu widoczna by豉 przewaga przede wszystkim taktyczna dru篡ny Danii. Jednak Polska reprezentacja dzielnie si broni豉 wyprowadzaj帷 przy tym gro幡e kontrataki. Pierwsi bramk zdobyli jednak Du鎍zycy, kilka sekund p騧niej dok豉daj帷 drugie trafienie. Tym razem polska ofensywa by豉 bezradna i nie mog豉 przebi si przez dobrze zorganizowan obron du雟k. Druga tercja r闚nie rozpocz窸a si pod dyktando Danii, kt鏎a przewa瘸豉 w ca造m spotkaniu. W 29 minucie dosz這 do kontrowersyjnej sytuacji, bowiem Du鎍zycy zg這sili protest w sprawie kija Wronki. Po obejrzeniu kija przez s璠zi闚 okaza這 si, 瞠 nie jest on prawid這wy (z jednej firmy) i tym samym Wronka zosta ukarany czerwon kartk, a Polacy kolejne 5 minut musieli gra w os豉bieniu. Podczas tego okresu nie raz by這 gor帷o pod bramk Bogda雟kiego, jednak Dania zdoby豉 tylko jedn bramk i odskoczy豉 na 3:0. Pod koniec drugiej tercji nast徙i zryw polskiej ekipy i dwie bramki spowodowa造 odrobienie strat (Luberda oraz Pranga). Jednak w trzeciej tercji nie pierwszy raz w tym turnieju z polak闚 zesz這 powietrze i stracili szybko dwie bramki. Dodatkowo podczas gry w liczebnej przewadze Polska straci豉 kolejne dwie bramki i tym samym polskie skrzyd豉 zosta造 podci皻e. Ostatni bramk tego meczu zdoby 真k i ostatecznie wygra豉 du雟ka dru篡na 7:3, kt鏎a tego wieczoru by豉 du穎 lepiej dysponowana ni Polska. Najlepszym polskim zawodnikiem wybrano Stanis豉wa 真ka. W drugim p馧finale W璕ry po dogrywce pokonali Niemc闚 i tym samym by這 wiadomo, 瞠 w sobot o mo磧iwo嗆 gry w kolejnych mistrzostwach Polacy ponownie zmierz si z gospodarzami.

Spotkanie to rozpocz窸o si do嗆 wcze郾ie bo o godzinie 10.00. Spotkanie ponownie w bramce rozpocz掖 kapitan reprezentacji Bogda雟ki. Niemcy w tym meczu pragn瘭i rewan簑 za pierwszy mecz i byli mocniej zmotywowani co by這 widoczne na boisku. W 4 i 8 minucie meczu Niemcy zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie 2:0. Po niespe軟a dziesi璚iu minutach w polskiej bramce nast徙i豉 zmiana: kontuzjowanego Bogda雟kiego zast徙i Brzana. Kilka minut p騧niej niemiecka reprezentacja zdobywa kolejn bramk i po pierwszej tercji prowadzi 3:0. W tej tercji Polacy zagrali bardzo ospale w obronie. Pobudzenie nast徙i這 dopiero w drugiej ods這nie spotkania, kiedy to podopieczni Deski zacz瘭i odrabia straty. Sygna do odrabiania strat da Szupi雟ki, nast瘼nie ten sam zawodnik wywalczy rzut karny, kt鏎y na bramk zamieni Barszczewski. Kilka sekund p騧niej po indywidualnej akcji Wronka doprowadza do wyr闚nania. Trzecia pi徠ka zdobywa kolejne dwie bramki i Polska reprezentacja wychodzi na dwubramkowe prowadzenie (bramki zdobyli K瘼ka oraz 真k). Po pierwszej przespanej i s豉bej tercji nast徙i zryw polskiej reprezentacji, kt鏎y z pewno軼i podci掖 skrzyd豉 niemieckiej ekipie. Kilka sekund po rozpocz璚iu trzeciej tercji bramk zdobywa Garb - 6:3. Niemcy odpowiadaj kilka minut p騧niej, lecz Polska, a dok豉dnie Luberda robi to samo - 7:4. Niespe軟a trzy minuty przed ko鎍em spotkania pewni ju przegranej Niemcy strzelaj jednak bramk na 7:5. Jednak minut przed ko鎍em Sie鎥o wykorzystuje sytuacje sam na sam z niemieckim bramkarzem i strzela 鏀m bramk dla Polski. Najlepszym zawodnikiem spotkania zosta uznany Mateusz Szupi雟ki.

W meczu o awans lepsi okazali si Du鎍zycy, kt鏎zy pokonali W璕r闚 9:7.
Na koniec turnieju zosta豉 wybrana dru篡na All-Star Dywizji B, w kt鏎ej jako 鈔odkowy znalaz si Patryk Wronka.
Maciej Bogda雟ki zako鎍zy turniej ze skuteczno軼i ponad 83% (74/89 obronionych strza堯w).
Patryk Brzana mia 88% skuteczno軼i (48/54 obronionych strza堯w).

Warto doda, 瞠 Mistrzem 安iata w Elicie zosta豉 dru篡na Finlandii, kt鏎a posz豉 w 郵ady senior闚 i w finale pokona豉 Szwed闚 4:3.

Do Dywizji B spad豉 natomiast Estonia, kt鏎a dwa lata temu wywalczy豉 awans do elity pokonuj帷 w finale w豉郾ie Polsk.

Og鏊nie m闚i帷 wyst瘼 Polski mo積a uzna za udany, bowiem Robert Deska przej掖 reprezentacj dopiero dwa miesi帷e przed Mistrzostwami 安iata, wi璚 nie mia wiele czasu by przygotowa i skompletowa zesp馧 na najwa積iejsz imprez roku. Tym wi瘯sze brawa dla ch這pak闚, kt鏎zy mimo ma貫j ilo軼i zgrupowa osi庵n瘭i cel minimum, czyli podium Dywizji B, dzi瘯i kt鏎emu maj pewny wyst瘼 w mistrzostwach w 2013 roku. Pora teraz by zawodnicy po wyczerpuj帷ym sezonie udali si na zas逝穎ny odpoczynek.