Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Reprezentacja Polski na Stupava U19 Cup 2011!
W dniach 22-24 kwietnia odby si mi璠zynarodowy turniej Stupava U19 Cup, w kt鏎ym udzia wzi窸a m瘰ka Reprezentacja Polski do lat 19. W reprezentacji tej znalaz si tak瞠 bramkarz WSU Wierzchowo Maciej Bogda雟ki. Turniej ten odby si na parkietach w Bratys豉wie oraz Stupavie. By to ostatni test polskiej reprezentacji przed zbli瘸j帷ymi si majowymi Mistrzostwami 安iata U19, kt鏎e odb璠 si w niemieckim Weissenfels.

W turnieju tym udzia wzi窸y ponadto reprezentacje graj帷e w 鈍iatowej czo堯wce, czyli Szwajcarzy (br您owi medali軼i ostatnich M), Czesi (4 miejsce), S這wacy (7 miejsce) oraz W璕rzy, kt鏎zy podobnie jak Polacy graj w dywizji B. Tak wi璚 przed turniejem jakiekolwiek szanse na zwyci瘰two dawano polskiej reprezentacji w meczach z W璕rami oraz gospodarzami turnieju - S這wakami.

Pierwszy sw鎩 mecz polska reprezentacja rozegra豉 w pi徠ek o godzinie 10.00, a ich rywalem byli br您owi medali軼i ostatnich Mistrzostw 安iata, zaliczani do wielkiej czw鏎ki Szwajcarzy. W polskiej bramce spotkanie to rozpocz掖 Bogda雟ki. W pierwszej tercji do嗆 d逝go utrzymywa si bezbramkowy wynik i Szwajcaria pierwsz swoj bramk zdoby豉 dopiero w 15 minucie meczu. Na kilka sekund przed ko鎍em ponownie pi趾a wpad豉 do polskiej siatki. W pierwszej tercji Polska, kt鏎a od pocz徠ku by豉 skazywana na pora磬 pokaza豉 bardzo dobr gr w defensywie. Podobny obraz gry widoczny by w drugiej tercji, kt鏎 Polacy przegrali 3:0. W ostatniej tercji Szwajcarzy pokazali pe貫n sw鎩 kunszt wykorzystuj帷 b喚dy w obronie. Ostatecznie spotkanie sko鎍zy這 si wysokim zwyci瘰twem trzeciej dru篡ny 鈍iata 12:0. Jednak瞠 w dw鏂h pierwszych tercja Szwajcarzy d逝go m璚zyli si zanim sforsowali dobr polsk defensyw. Drugi pi徠kowy mecz Polacy rozegrali o godzinie 16.30, a ich rywalem ponownie by豉 czo這wa dru篡na 鈍iata - Czechy. Czesi w pierwszej tercji pokazali swoje umiej皻no軼i strzelaj帷 polakom pi耩 bramek. W drugiej ods這nie spotkania Polacy zagrali lepiej w destrukcji i Czesi zdobyli tylko dwie bramki, ponownie jak i w trzeciej tercji. Pod koniec spotkania pierwsz bramk w tym turnieju dla Polski zdobywa Patryk Wronka. W sobot o godzinie 13.00 Polska rozegra豉 kolejny mecz tym razem na hali w Bratys豉wie, kt鏎a by豉 bardzo niezadbana. Przeciwnikiem by豉 reprezentacja W璕ier. W pierwszej tercji Polacy pope軟iali du穎 b喚d闚 w obronie jednak ratowa豉 ich dobra gra w ataku. Pierwsz bramk na 1:1 zdoby Daniel Pranga, za na 2:1 znakomitym strza貫m z daleka podwy窺zy Micha Garb, jednak to W璕rzy wygra造 t tercj 4:2. W drugiej tercji ponownie lepsi byli W璕rzy, kt鏎zy wygrali 3:2. Bramki dla Polski zdobywali Kamil Barszczewski oraz Dawid Polaczek. Ostatnia tercja zako鎍zy豉 si remisem 1:1, a ca貫 spotkanie zwyci瘰twem W璕r闚 8:5. Polska zagra豉 w przeciwie雟twie do poprzednich spotka s豉bo w obronie. Ostatnim spotkaniem polskiej reprezentacji by pojedynek z gospodarzem, aktualnie si鏚m dru篡n 鈍iata. Mecz by bardzo wyr闚nany i zaci皻y. Pierwsi bramk zdobyli Polacy, a sta這 si tak za spraw Micha豉 Garba. Bramk na 2:1 dla Polski zdoby Maciej Sie鎥o. Pierwsza tercja zako鎍zy豉 si remisem 2:2. Trzecia tercja rozpocz窸a si od szybkiej bramki dla gospodarzy, lecz trzy minuty p騧niej wyr闚nuje Dawid Polaczek. Kolejne minuty up造wa造, a mecz stawa si co raz bardziej wyr闚nany. Zgromadzona w du瞠j ilo軼i publiczno嗆 mog豉 ogl康a bardzo dobre spotkanie. Trzecia tercja podobnie rozpoczyna si szybkim wyj軼iem na prowadzenie gospodarzy. P騧niej natomiast bramki zdobywali tylko Polacy, kt鏎zy kontrowali S這wak闚. Bramk na 4:4 niesamowitym strza貫m z po這wy w samo okienko bramki zdoby Damian Tomczuk. Jeszcze 豉dniejsz bramk zdoby Patryk Wronka, kt鏎y objecha trzech s這wackich zawodnik闚 (w tym bramkarza) i wpakowa pi貫czk do pustej bramki. Po tej bramce S這wacja 軼i庵n窸a bramkarz by m鏂 odrobi straty, jednak瞠 鈍ietnie prezentowa豉 si ca豉 defensywa polskiej reprezentacji. Niespe軟a dwie minuty przed ko鎍em pi趾 przechwytuje Przemys豉w 砰豉 i strza貫m z daleka umieszcza j w pustej s這wackiej bramce. Wtedy by這 ju pewne, 瞠 Polska nie odda tego zwyci瘰twa. Sensacyjne zwyci瘰two 6:4 nad renomowan S這wacj na ich w豉snym boisku sta這 si faktem. Ca貫 spotkanie w polskiej reprezentacji rozegra Maciej Bogda雟ki. Obie reprezentacje stworzy造 bardzo dobre widowisko.

W meczach ze Szwajcari oraz Czechami kapitanem polskiej reprezentacji by Bogda雟ki, w dw鏂h pozosta造ch rol t pe軟i Barszczewski.

Podsumowuj帷 Polska reprezentacja pr鏂z meczu z W璕rami rozegra豉 bardzo dobry turniej. W豉郾ie w meczu z W璕rami zabrak這 zar闚no skuteczno軼i jak i twardej gry w obronie, kt鏎a by豉 we wszystkich pozosta造ch spotkaniach. Zwyci瘰two z faworyzowan S這wacj na zako鎍zenie turnieju z pewno軼i napawa optymizmem przed Mistrzostwami 安iata, kt鏎e ju za niespe軟a dwa tygodnie.