Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Juniorki sz鏀te w Polsce, Juniorzy tu za podium!
W dniach 15-17 kwietnia odby造 si Fina造 Mistrzostw Polski zar闚no w kategorii Junior闚 jak i Juniorek Starszych. Rozgrywane w Zielonce, υchowie, Mor庵u oraz Nowym Targu Fina造 A i B przynios造 wiele emocji i zaskakuj帷ych wynik闚.

Juniorki Starsze MLUKS Jedynki Trzebiat闚 walczy造 w nowotarskim Finale B o miejsca 5-7, jako 瞠 UKS Gr鏚ek nie stawi si na turnieju. Zatem rywalkami by造 zawodniczki Juniora K瑿這wo oraz Podhala Nowy Targ.

Natomiast Juniorzy Starsi WSU Wierzchowo walczyli w Zielonce o medale maj帷 za rywali gospodarzy, 茳emk Wejherowo oraz G鏎ali Nowy Targ.

Juniorki pierwsze swoje spotkanie rozegra造 w pi徠kowy wiecz鏎, a ich rywalem by這 K瑿這wo. Podopieczne Artura Cirockiego mimo, 瞠 szybko straci造 bramk i po pierwszej tercji przegrywa造 to w dw鏂h pozosta造ch ods這nach spotkania by造 lepsze i ostatecznie wygra造 to spotkanie 6:2. W drugim dniu fina逝 B pierwsze na boisko wysz造 gospodynie, kt鏎ych rywalem by造 zawodniczki K瑿這wa. Nowotar瘸nki nie da造 wi瘯szych szans rywalkom pewnie wygrywaj帷 10:2. By這 ju pewne, 瞠 to K瑿這wo zaj窸o si鏚me miejsce w Polsce w sezonie 2010/11, a o miejsce pi徠e w bezpo鈔ednim meczu powalcz Jedynki oraz Podhale. W pierwszej tercji Jedynka dwukrotnie wychodzi豉 na jednobramkowe prowadzenie lecz gospodynie dwukrotnie doprowadza造 do wyr闚nania. Po czterdziestu minutach meczu Trzebiat闚 schodzi do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. W trzeciej tercji straci造 to prowadzenie bardzo szybko i spotkanie bardzo si wyr闚na這. Niespe軟a 12 minut przed ko鎍em spotkania Jedynka ponownie wychodzi na prowadzenie, lecz kilka minut p騧niej Podhale znowu doprowadza do wyr闚nania i mecz ostatecznie ko鎍zy si remisem co sprawia, 瞠 przy lepszym bilansie bramkowym pi徠e miejsce przypada dla Podhala, a sz鏀te dla Jedynki.

MLUKS JEDYNKA TRZEBIAT紟 - UKS JUNIOR K牞ΜWO 6:2 [1:2, 2:0, 3:0]

01:28 0:1 K璠ziora Danuta
14:45 0:2 K璠ziora Danuta
16:00 1:2 Szamruchiewicz Paulina (asysta Grzelak Lucyna)
37:48 2:2 Pro郾iewska Joanna
39:47 3:2 Kobak Karolina (asysta Bagi雟ka Stanis豉wa)
49:13 4:2 Grzelak Lucyna (asysta Krzywak Justyna)
57:58 5:2 Krzywak Justyna (asysta Szamruchiewicz Paulina)
58:34 6:2 Kobak Karolina

MMKS PODHALE NOWY TARG - MLUKS JEDYNKA TRZEBIAT紟 5:5 [2:2, 0:2, 3:1]

01:43 0:1 Krzywak Justyna (asysta Pro郾iewska Joanna)
06:42 1:1 Timek Agnieszka (asysta Fu豉 Katarzyna)
07:55 1:2 Szamruchiewicz Paulina (asysta Krzywak Justyna)
17:30 2:2 Skiba Aleksandra (asysta Sopiarz Magdalena)
38:44 2:3 Grzelak Lucyna (asysta υpyta Aleksandra)
39:32 2:4 Szamruchiewicz Paulina (asysta Krzywak Justyna)
41:39 3:4 Skiba Aleksandra
42:35 4:4 R騜a雟ka Paulina (asysta Florczak Justyna)
47:54 4:5 Krzywak Justyna
50:27 5:5 Fu豉 Katarzyna (asysta Timek Agnieszka)

Sk豉d MLUKS Jedynki Trzebiat闚:
Bagi雟ka Barbara (b/c), Kownacka Agata (b), Arendarczyk Agata, Bagi雟ka Stanis豉wa, Bogda雟ka Pamela, Grzelak Lucyna, Jarecka Justyna, Kobak Karolina, Krzywak Justyna, υpyta Aleksandra, Mazur Dominika, Mitko Natalia, Nabijacz Natalia, Pro郾iewska Joanna, Staszk闚 Magdalena, Szamruchiewicz Paulina, Szczekla Agnieszka

Juniorzy WSU Wierzchowo pierwsze swoje spotkanie rozegrali po godzinie 19, a ich rywalem byli gospodarze turnieju MUKS Zielonka. Spotkanie bardzo dobrze rozpocz窸o si dla go軼i jednak z biegiem czasu stracili oni koncentracj i konsekwencj w grze. Defensywa go軼i pozwala豉 rywalom na oddawanie zbyt wielu strza堯w, natomiast ofensywa WSU cho mia豉 du膨 skuteczno嗆 to oddawa豉 tych strza堯w za ma這. Po przegranej pierwszej i trzeciej tercji oraz remisowej drugiej ostatecznie gospodarze wygrali mecz 13:8. Najlepszym zawodnikiem WSU zosta wybrany Micha 疾giestowski. Przed tym meczem odby這 si spotkanie w kt鏎ym faworyzowana dru篡na G鏎ali pokona豉 Wejherowo 12:4. Drugi dzie mistrzostw rozpocz掖 si od meczu mi璠zy G鏎alami, a Wierzchowem. Prawie przez ca貫 spotkanie do Nowy Targ mia inicjatyw, za WSU w por闚naniu do pierwszego spotkania bardzo dobrze si broni這 i gro幡ie kontratakowa這. W tych kontrach brakowa這 jednak wyko鎍zenia, gdy nie jednokrotnie mieli przed sob pust bramk i nie potrafili tego wykorzysta. Pierwsza tercja mimo du瞠j przewagi G鏎ali zako鎍zy豉 si bezbramkowym remisem. Na pocz徠ku drugiej tercji kosztowny b陰d obrony WSU, kt鏎a wystawia pi趾 rywalom i jest 1:0. Po tej bramce obraz gry jednak si nie zmieni. Ponownie Nowy Targ atakowa, a Wierzchowo si broni這 wyprowadzaj帷 gro幡e kontry. Na kilka minut przed ko鎍em drugiej tercji G鏎ale zdobywaj drug i jak si okaza這 ostatni bramk tego meczu. Tym razem WSU mog這 by zadowolone z gry defensywnej, brakowa這 jednak skuteczno軼i w ataku. Ostateczny wynik - 2:0. Najlepszym zawodnikiem Wierzchowa zosta uznany Maciej Bogda雟ki. Po tym meczu odby這 si spotkanie mi璠zy Zielonk, a Wejherowem. Mecz pe貫n walki i zwrot闚 akcji, pod koniec brutalny zako鎍zy si ostatecznie sensacyjnym zwyci瘰twem 茳emki 5:4. Ostatni dzie mistrzostw i na pocz徠ek spotkanie Wierzchowa z Wejherowem. Spotkanie ponownie dobrze si rozpocz窸o dla WSU i to w豉郾ie oni mieli przewag, jednak pod koniec pierwszej tercji uciek豉 gdzie konsekwencja w grze i 茳emka odrobi豉 straty. W dw鏂h kolejnych ods這nach spotkanie by這 bardzo wyr闚nane, lecz ponownie w tym turnieju Wierzchowo zawiod豉 skuteczno嗆 i ilo嗆 celnych strza堯w. W ka盥ym meczu tych mistrzostw to rywale oddawali wi璚ej strza堯w w 鈍iat這 bramki. Ostatecznie to Wejherowo wygra這 8:6 i tym samym zosta這 wicemistrzem Polski. WSU Wierzchowo po trzech fina這wych pora磬ach zako鎍zy這 sezon tu za podium, na czwartym miejscu. Najlepszym zawodnikiem meczu w dru篡nie Wierzchowa zosta uznany Dobromir Cirocki. W ostatnim meczu Zielonka tylko w pierwszej tercji sprzeciwi豉 si G鏎alom. W kolejnych dw鏂h ods這nach to oni byli lepsi i ostatecznie wygrali mecz 7:4 i zostali Mistrzem Polski w sezonie 2010/11. Obro鎍y tytu逝 tym razem zako鎍zyli mistrzostwa na trzecim miejscu z br您owym medalem.

Ponadto Micha 疾giestowski zosta wybrany do All-Star turnieju jako najlepszy napastnik.

MUKS ZIELONKA - WSU WIERZCHOWO 13:8 [4:2, 5:5, 4:1]

07:11 0:1 bramka samob鎩cza
07:23 0:2 Halko Krzysztof (asysta 疾giestowski Micha)
11:38 1:2 Bystrek Maksymilian (asysta Sie鎥o Maciej)
12:48 2:2 Sie鎥o Maciej (asysta Rudnik Adrian)
13:53 3:2 Bystrek Maksymilian
15:16 4:2 Bystrek Maksymilian
22:04 4:3 疾giestowski Micha (asysta Dziurny Adam)
23:54 5:3 Sie鎥o Maciej (asysta Bystrek Maksymilian)
25:19 5:4 Dziurny Adam (asysta 疾giestowski Micha)