Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Fina A nie dla Trzebiatowa!
W dniach 25-27 marca br. w Mor庵u odby si turniej p馧fina這wy Juniorek Starszych. O awans do Fina逝 Mistrzostw Polski walczy造 dru篡ny : MLUKS Jedynka Trzebiat闚, Energa Olimpia Osowa Gda雟k, LUKS Nolet 畝bi R鏬 oraz UKS Gr鏚ek.

Dru篡na z Trzebiatowa nie by豉 wymieniana w gronie faworyt闚, jednak chcia豉 sprawi niespodziank sobie, jak i wszystkim innym.

Turniej rozpocz掖 si meczem pomi璠zy Gda雟kiem i Gr鏚kiem. Ten od pocz徠ku przebiega pod dyktando dziewcz徠 z nad morza. Ostatecznie Energa g豉dko pokona豉 przeciwniczki 6:1.

Planowo o 20.00 mia rozpocz望 si mecz gospodarzy, czyli 畝biego Rogu z Trzebiatowem. Organizatorzy z豉pali jednak niewielki po郵izg i para s璠ziowska wprowadzi豉 obie dru篡ny na boisko oko這 godziny 20.20. Od pierwszych minut meczu to Nolet mia przewag nad przyjezdnymi. Jednak wi瘯szo嗆 strza堯w w璠rowa這 poza 鈍iat這 bramki. Jako pierwsza na prowadzenie wychodzi dru篡na z Trzebiatowa za spraw Justyny Krzywak, kt鏎a wykorzystuje sytuacj sam na sam. Niestety chwil potem na tablicy widnieje wynik 1:1. Chocia wyr闚nuj帷a bramka zostaje zdobyta w nieprawid這wy spos鏏 s璠ziowie bez opor闚 uznaj j. W kolejnej tercji, pomimo wielu bramkowych sytuacji, Trzebiat闚 nie daje rady wpakowa pi趾i do bramki przeciwnika, natomiast ten strzela a dwa gole. I tak, po dw鏂h tercjach, obie dru篡ny schodz do szatni z wynikiem 1:3 dla gospodarzy. Kilka minut po rozpocz璚iu ostatniej tercji Nolet podwy窺za wynik o nast瘼n bramk. Wydawa by si mog這, 瞠 los trzebiatowianek jest ju przes康zony, jednak te postanawiaj gra do samego ko鎍a. Drog do tego celu otwiera Paulina Szamruchiewicz, kt鏎a strzela drug bramk dla Trzebiatowa. Chwil potem, po podaniu Joanny Pro郾iewskiej, wspania陰 bramk kontaktow zdobywa Marta Niewiadomska. Dzieje si tak, 瞠 trzebiatowianki nie trafiaj dwa razy do pustej bramki. Zatem niewykorzystane sytuacje lubi si m軼i i tak w豉郾ie si sta這. Gospodynie dwukrotnie pakuj pi貫czk do trzebiatowskiej bramki a ich przewaga ro郾ie z czasem (6:3). Nied逝go po tym Paulina Szamruchiewicz ponownie celnie strzela do bramki przeciwnika, jednak Nolet odpowiada nam tym samym. Ostatni bramk w meczu zdobywa Justyna Krzywak, jednak jest to za ma這, aby trzebiatowski zesp馧 m鏬 cieszy si z wygranej. Wynik ko鎍owy to 5:7 dla gospody.
Najlepsz zawodniczk dru篡ny z Trzebiatowa okaza豉 si by Pamela Bogda雟ka, za z Noletu by豉 to Weronika Chmielewska.

Drugi dzie rozpocz掖 si meczem Gda雟ka i Trzebiatowa. Rozpocz掖 si on punktualnie o 16.00. Przez kilka pierwszych minut pi貫czka kr捫y豉 przy 這patkach trzebiatowianek. Jednak nie mog這 to trwa w niesko鎍zono嗆. Po z造m podaniu, gda雟zczanki przechwytuj pi趾 i jako pierwsze wychodz na prowadzenie. Wiele b喚d闚 sprawi這, 瞠 Energa po kilku minutach drugiej tercji podwy窺zy這 wynik na tablicy a do 0:4. Trzebiatowianki, z nieco spuszczonymi g這wami, pr鏏owa造 gra dalej. Przynios這 to niewielkie korzy軼i, a mianowicie 2 bramki w drugiej tercji. Gdy schodzi造 do szatni, gda雟zczanki nadal prowadzi造, jednak ta przewaga zmala豉 (2:4). Na trzeci tercj Trzebiat闚 wyszed bardziej zmotywowany, poniewa od tego meczu zale瘸 ich awans do Fina逝 A. Do celu ju bli瞠j, a mianowicie zdobywamy kontaktow bramk - wynik 3:4. Obie dru篡ny przyst徙i造 do ostrego ataku. Jednak nie posz這 po my郵i trzebiatowianek. Zamiast bramki dla MLUKS'u, wpada gol dla Gda雟ka. Na dwie minuty przed ko鎍em spotkania Energa trzyma pi趾, nie chc帷 jej odda i straci przez to bramki. gdy Trzebiat闚 jest przy pi販e, 軼i庵a bramkarza, jednak niedok豉dny strza sprawia, 瞠 przeciwniczki przechwytuj pi趾 i strzelaj bramk na 3:6. Wynik jest ju przes康zony. Wraz z ostatnim gwizdkiem s璠ziego pryska czar o awansie do Fina逝 A.
Najlepsz zawodniczk z Trzebiatowa w tym meczu zostaje bramkarka Barbara Bagi雟ka, za dru篡ny przeciwnej Anna Romanowska.

O 20.00 oby這 si spotkanie pomi璠zy 畝bim Rogiem i Gr鏚kiem. Mecz ten nie by 豉twy dla gospody. By moment, gdzie dru篡na przyjezdnych doprowadzi豉 do remisu, jednak dziewcz皻a z Noletu pokaza造 klas i wygra造 przed w豉sn publiczno軼i 4:3, zapewniaj帷 sobie przy tym awans do Fina逝 A.

Trzeciego dnia mia造 odby si mecze, kt鏎e nie mia造 ju wi瘯szego znaczenia w tabeli. O godzinie 9.00 na boisko wesz造 dru篡ny Trzebiatowa i Gr鏚ka. Mecz ten mia rozstrzygn望, kt鏎a z tych dru篡n zajmie 3 miejsce w P馧finale Mistrzostw Polski. Pierwsze bramk strzeli造 dziewcz皻a z Gr鏚ka. Jednak chwil potem pada bramka wyr闚nuj帷a. Ostatecznie pierwsza tercja ko鎍zy si wynikiem 3:1 dla Trzebiatowa. Kolejna z nich zako鎍zy豉 si remisem, jednak to trzebiatowianki nadal prowadzi造 w tym spotkaniu. Ostatnia tercja przypiecz皻owa豉 wy窺zo嗆 zawodniczek z Trzebiatowa, kt鏎e, pomimo wielu niewykorzystanych sytuacji, wygrywaj j 5:2. Ca造 mecz natomiast ko鎍zy si wynikiem 9:4.
Najlepsz zawodniczk dru篡ny z Trzebiatowa zostaje wybrana Natalia Nabijacz, natomiast dru篡ny z Gr鏚ka Agata Sawicka.
Dwa punkty, kt鏎e wpadaj na konto trzebiatowianek nie s w stanie pom鏂 przy awansie do Fina逝 A.

O godzinie 12.00 na parkiet wysz造, dot康 niepokonane, dru篡ny z 畝biego Rogu i Gda雟ka. Od pierwszego gwizdka s璠ziego mecz by wyr闚nany, co potwierdza wynik po dw鏂h tercjach - 5:5. Dopiero w ostatniej tercji Nolet okaza si by nieco lepszy, pokonuj帷 w niej bramkark z Gda雟ka a dwa razy. Ostatecznie mecz ko鎍zy si wynikiem 7:5 dla 畝biego Rogu.

Spotkanie to nie mia這 jednak wi瘯szego znaczenia dla tabeli. Do Fina逝 A awans wywalczy造 dru篡ny Nolet 畝bi R鏬 oraz Energa Olimpia Osowa Gda雟k, kt鏎e zmierz si z Absolwentem Siedlec i Szarotk Nowy Targ.

W Finale B o miejsca 5-8 powalcz : MLUKS Jedynka Trzebiat闚, UKS Gr鏚ek, MMKS Podhale Nowy Targ oraz UKS Junior K瑿這wo.