Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Juniorzy Starsi: Wierzchowo w finale Mistrzostw Polski!
W dniach 18-20 marca odby si zorganizowany przez WSU Wierzchowo w Mrze篡nie p馧fina Mistrzostw Polski. W hali widowiskowo-sportowej po這穎nej nad morzem o awans walczy造 cztery zespo造: gospodarz WSU Wierzchowo, UKS Absolwent Siedlec oraz dwie dru篡ny z Nowego Targu - G鏎ale i Szarotka.

Dru篡na WSU Wierzchowo, w kt鏎ej graj nasi zawodnicy przyjecha豉 prawie w pe軟ym sk豉dzie, by praktycznie na w豉snym boisku wywalczy awans do wielkiego fina逝. Pozosta貫 dru篡ny r闚nie przyjecha豉 w swoich najmocniejszych sk豉dach, brakowa這 jedynie kilku zawodnik闚. Wed逝g wielu faworytem zawod闚 byli G鏎ale, natomiast walka o premiowane awansem miejsce mia豉 toczy si mi璠zy Wierzchowem, a Szarotk...

Turniej rozpocz掖 si spotkaniem mi璠zy G鏎alami, a Siedlcem. Mecz planowany na 17.00 rozpocz掖 si z lekkim po郵izgiem z powodu sp騧nienia s璠zi闚 (czyt. Ga豉j-Dulat). Dru篡na z Siedlca postawi豉 si rywalom jedynie w pierwszej tercji, cho praktycznie przez ca貫 spotkanie to go軼ie z g鏎 prowadzili gr. W dw鏂h kolejnych tercjach Nowy Targ nie da szans rywalom i ostatecznie rozbi ich 13:4.

Po tym spotkaniu odby這 si pierwsze spotkanie z udzia貫m gospodarzy. Przeciwnikiem by豉 druga dru篡na z Nowego Targu (czyt. Szarotka). Spotkanie dobrze rozpocz窸o si dla WSU, kt鏎e szybko obj窸o prowadzenie i z czasem je powi瘯sza這. Po dwudziestu minutach Wierzchowo schodzi這 do szatni prowadz帷 4:1. W drugiej go軼ie zastosowali wi瘯szy pressing i doszli rywali na 4:3. Mecz si wyr闚na i jednocze郾ie zaostrzy. S璠ziowie raz po raz odsy豉li zawodnik闚 na 豉wk kar. Wierzchowo wysz這 na prowadzenie 5:3, po chwili jednak ponownie go軼ie odrabiaj strat - 5:4. Trzecia tercja rozpocz窸a si od wyr闚nuj帷ej bramki dla Szarotki. Gospodarze jednak wychodz na prowadzenie graj帷 w os豉bieniu - 6:5. Kilka minut p騧niej udaje si im przetrwa podczas gry w os豉bieniu trzech na pi璚iu. I podczas gry czterech na pi璚iu ponownie gospodarze zdobywaj bramk, tym razem perfekcyjnie rzut karny wykorzystuje 疾giestowski. Szarotka zdobywa jeszcze bramk na 7:6, ale to by這 wszystko na co by這 sta rywali w tym meczu. Zwyci瘰two w tym meczu zapewnia 疾giestowski, kt鏎y zdobywa jeszcze dwie bramki i ostatecznie WSU stawia pierwszy krok w drodze do fina逝 wygrywaj帷 9:6.

Drugi dzie rozpocz掖 si porannymi derbami Nowego Targu. G鏎ale wykorzystali zm璚zenie meczem z Wierzchowem dru篡ny Szarotki i szybko obj瘭i prowadzenie prowadz帷 po pierwszej tercji 4:0. W drugiej zdobyli jeszcze jedn bramk, lecz pod koniec spotkanie si wyr闚na這 kiedy to Szarotka zdoby豉 dwie bramki i po czterdziestu minutach by這 5:2 dla G鏎ali. Ostatecznie jednak G鏎ale dope軟ili formalno軼i i w ostatnich minutach spotkania zdobyli bramki, dzi瘯i kt鏎ym wygrali to spotkanie 8:2 i tym samym zapewnili sobie awans do fina逝.

O godzinie 20.00 rozpocz窸o si spotkanie mi璠zy odwiecznymi rywalami: Wierzchowem i Siedlcem. W rundzie zasadniczej trzykrotnie lepsi byli ci drudzy, jednak w tym meczu WSU by這 prawie w pe軟ym sk豉dzie. Gospodarze w przypadku zwyci瘰twa zapewnili by sobie awans, a dla Siedlca by to mecz o wszystko. Spotkanie jednak bardzo dobrze rozpocz窸o si dla gospodarzy, kt鏎zy byli stron przewa瘸j帷 i kontrolowali gr. Dobra gra w obronie ogranicza豉 rywali jedynie do strza堯w z daleka, natomiast skuteczna gra w ataku pozwoli豉 na szybkie zbudowanie przewagi. W pierwszej tercji gospodarze rozbili Absolwent 7:0. W drugiej tercji go軼ie, kt鏎ym nie pozosta這 nic do stracenia rzucili si na rywali. Po wielu sytuacjach w ko鎍u zdobyli upragnion bramk. Gospodarze odpowiedzieli natychmiast i spotkanie ponownie wr鏂i這 pod ich kontrol. W por闚naniu do pierwszej tercji brakowa這 wyko鎍zenia, w obronie natomiast rywale do嗆 cz瘰to dochodzili do sytuacji strzeleckich jednak nie byli w stanie wpakowa pi趾i do bramki WSU. Ostatecznie udaje im si to zrobi dopiero pod koniec tercji, po kt鏎ej Wierzchowo prowadzi這 ju 11:2. W ostatniej tercji do gry w dru篡nie weszli zawodnicy rezerwowi, kt鏎zy i tak potrafili stworzy sobie wiele sytuacji. Siedlec pr鏏owa strza堯 z daleka, kt鏎e na nic si zda造. Przy stanie 12:2 s璠zia podj掖 decyzj o przyznaniu rzutu karnego dla Siedlca. Zawodnika pr鏏uj帷ego zdoby trzeci bramk dla go軼i zatrzyma jednak Bogda雟ki. Po wielu niewykorzystanych pr鏏ach w ko鎍u udaje si pokona bramkarza WSU - 12:3. Na dziesi耩 minut przed ko鎍em meczu nast徙i豉 zmiana w bramce: Bogda雟kiego zast徙i Musielak. I znowu s璠ziowie dyktuj rzut karny. Tym razem to Musielak zatrzymuje zawodnika rywali. Gospodarze strzelaj kolejn bramk - 13:3. P騧niej jednak go軼ie strzelaj kolejn bramk, tym razem po b喚dzie obrony. Pod koniec meczu gospodarze dobijaj rywali kolejn bramk i ostatecznie wygrywaj to spotkanie wysoko - 14:4. Sta這 si faktem, 瞠 Wierzchowo awansowa這 do fina逝 Mistrzostw Polski.

W ostatni dzie odby造 si dwa spotkania, kt鏎e nie mia造 wi瘯szego znaczenia. W pierwszym z nich na przeciw siebie stan窸y dwukrotnie pokonane wcze郾iej zespo造: Szarotka i Siedlec. Spotkanie by這 wyr闚nane i obie dru篡ny stwarza造 sobie sytuacje. Wizualn przewag mia豉 dru篡na z g鏎, jednak do Absolwent wyszed na prowadzenie wygrywaj pierwsz tercje 1:0. Druga tercja mia豉 podobny obraz. Jednak to dru篡na z Szarotki wykorzysta豉 dwie gry w przewadze wychodz帷 na prowadzenie 2:1. W trzeciej tercji toczy豉 si wyr闚nana walka, jednak to Szarotka podwy窺zy豉 - 3:1. P騧niej gra "bramka z bramk", kt鏎 to ostatecznie wygra豉 Szarotka wygrywaj帷 tym samym ca貫 spotkanie 6:3.

Na koniec turnieju odby這 si spotkanie niepokonanych zespo堯w: WSU oraz G鏎ali. Faworytem by豉 dru篡na z g鏎, kt鏎a by豉 naszpikowana reprezentantami Polski w juniorskiej kategorii. Gospodarze pewne awansu postanowi這 oszcz璠za niekt鏎ych zawodnik闚, daj帷 tym samym szans rezerwowym. Dru篡na z Nowego Targu prowadzi豉 gr, a Wierzchowo ogranicza這 si do kontratak闚. Pierwsza tercja ko鎍zy si wynikiem 3:0 dla faworyt闚. W drugiej cz窷ci spotkanie bardziej si wyr闚na這, cho i tak przewa瘸li rywale z g鏎. Druga tercja r闚nie ko鎍zy si zwyci瘰twem rywali, kt鏎zy wykorzystali nieporozumienia w obronie Wierzchowa - 5:1 po czterdziestu minutach. W ostatniej tercji dru篡na, kt鏎a w ca造m spotkaniu by豉 lepsza powi瘯szy豉 swoj przewag zdobywaj帷 jeszcze dwie bramki. W dru篡nie gospodarzy ponownie zabrak這 skuteczno軼i i spotkanie ostatecznie ko鎍zy si zwyci瘰twem G鏎ali 7:1.

To spotkanie jednak nie mia這 wi瘯szego znaczenia w ko鎍owej klasyfikacji bowiem do wielkiego fina逝 awansowali G鏎ale oraz Wierzchowo, kt鏎zy w drugim tygodniu kwietnia walczy b璠 o medale z Zielonk oraz Wejherowem.

W finale B o miejsca 5-8 zagraj: Szarotka, Siedlec, Gdynia oraz υch闚.

Sk豉d WSU Wierzchowo:
Bogda雟ki Maciej (b), Musielak Mateusz (b), Husakowski ㄆkasz (b), Cirocki Dobromir (c), Dziurny Adam, Pre Krzysztof, Halko Krzysztof, 疾giestowski Micha, Stosio Rafa, Czujko Grzegorz, Stolarczyk Jakub, Lenart Dariusz, Sadowski Adrian, Sz豉pak Mateusz, Sz豉pak Rados豉w, Bere瘸雟ki Micha, Galewski Krzysztof (mecz z Szarotk), Kurczak Mariusz (mecz z Siedlcem)