Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Wierzchowo wygrywa 鑿ier熠ina Junior闚 M這dszych! Trzebiat闚 za burt!
Dwunastego oraz trzynastego marca w hali widowiskowo-sportowej w Mrze篡nie odby si 鑿ier熠ina Mistrzostw Polski, z kt鏎ego to awans do P馧fina逝 uzyska mog豉 tylko po這wa z sze軼iu startuj帷ych ekip. Udzia w tym turnieju poza gospodarzem - MLUKS Jedynk Trzebiat闚 wzi窸y: WSU Wierzchowo, Wy篡ny Bydgoszcz, Lech Gda雟k, Spartakus Sicienko oraz B造skawica Niechanowo. System gry "ka盥y z ka盥ym", 3x15 minut. Do s璠ziowania 獞ier熠ina這wych spotka zostali wyznaczeni: Cirocki Dobromir, Dziurny Adam oraz Kurczak ㄆkasz.

Faworytami turnieju byli zawodnicy z Wierzchowa. Przeszkodzi im w wygraniu mia豉 dru篡na z Bydgoszczy, natomiast o ostatnie premiowane awansem miejsce mia造 walczy pozosta貫 zespo造, z kt鏎ych ci篹ko by這 wskaza faworyta.

Inauguruj帷ym turniej spotkaniem by pojedynek Gda雟ka z gospodarzami. Mecz rozpocz掖 si od szybkiego prowadzenia go軼i - 0:1. Jednak w pi徠ej minucie spotkania Trzebiat闚 wykorzystuje gr w liczebnej przewadze i K這dawski Hubert zdobywa wyr闚nuj帷 bramk - 1:1. Spotkanie bynajmniej na pocz徠ku by這 do嗆 wyr闚nane i obie ekipy stwarza造 sobie sytuacje strzeleckie. W si鏚mej minucie meczu go軼ie ponownie wychodz na prowadzenie, by minut p騧niej powi瘯szy przewag - 1:3. W dziewi徠ej minucie meczu ponownie K這dawski zmniejsza strat - 2:3. Takim wynikiem ko鎍zy si pierwsza tercja meczu. W drugiej ods這nie przewa瘸li ju go軼ie z Gda雟ka, kt鏎zy fizycznie byli du穎 lepsi i wykorzystywali sw鎩 atut. Dziewi皻nasta minuta i czwarta bramka dla Lecha. Podczas gdy Doma雟ki Damian odsiadywa dwuminutow kar Gda雟k zdobywa kolejn bramk - 2:5. By to okres dominacji go軼i, w kt鏎ym to gospodarze w odst瘼ie kolejnych trzech minut trac kolejne dwie bramki - 2:7. Po dw鏂h tercjach Gda雟k pewnie prowadzi z Trzebiatowem. Na pocz徠ku ostatniej cz窷ci K這dawski zostaje ukarany dwuminutow kar, jednak udaje si wytrzyma naszej dru篡nie ten okres gry. Niestety w 37 minucie meczu rywale ponownie umieszczaj pi趾 w naszej bramce - 2:8. Kilka sekund p騧niej gospodarze odpowiadaj trzecim trafieniem. Kolejny s豉by okres gry, w kt鏎ym to rywale zdobywaj trzy bramki w odst瘼ie czterech minut - 3:11. P馧torej minuty przed ko鎍em meczu Kupczyk Krzysztof zdobywa czwart bramk dla Jedynki. W ostatniej minucie pad造 jeszcze dwie bramki: jedna dla go軼i oraz jedna dla gospodarzy. Autorem bramki dla MLUKS-u by Golec Micha. Ostatecznie w pierwszym swoim spotkaniu nasi zawodnicy ulegli rywalom z Gda雟ka a 12:5.

W drugim spotkaniu turnieju faworyzowani zawodnicy w Bydgoszczy nie bez problem闚 wygrali po zaci皻ym meczu z Niechanowem 4:3.

Po tym meczu Wierzchowo g豉dko wygra這 z Sicienkiem 13:1. Po pierwszej kolejce spotka zwyci瘰twa odnios造 zespo造 z Gda雟ka, Bydgoszczy i Wierzchowa.

Drug kolejk spotka zainaugurowa mecz Bydgoszczy i Gda雟ka. R闚nie bardzo wyr闚nane spotkanie, kt鏎e zawodnicy Wy篡ny rozstrzygn瘭i na swoj korzy嗆 dopiero w trzeciej tercji by ostatecznie wygra 7:4.

Po tym meczu na plac gry ponownie wyszli nasi zawodnicy. Tym razem rywal mniej wymagaj帷y - Sicienko. Mecz od pocz徠ku toczony w spokojnym tempie i pod kontrol Trzebiatowa. Pierwsz bramk zdobywa K這dawski Hubert - 1:0. W dziewi徠ej minucie ten sam zawodnik tym razem asystuje przy bramce ζty Mirona - 2:0. Przed ko鎍em pierwszej tercji Sicienko zdobywa jednak kontaktow bramk - 2:1. Druga tercja wygl康a豉 do嗆 chaotycznie. Du穎 niecelnych poda oraz strza堯w, udaje si jednak odskoczy rywalom na dwie bramki. Dzieje si tak za spraw Doma雟kiego. Chwil p騧niej kolejna bramka dla Trzebiatowa, tym razem autorstwa K這dawskiego - 1:4. Ponownie w ko鎍闚ce tercji gospodarze daj si zaskoczy i rywale zdobywaj drug bramk. Dopiero w trzeciej tercji zacz窸o si prawdziwe strzelanie. Gospodarze w okresie czterech minut od rozpocz璚ia ostatniej ods這ny zdobyli trzy bramki: dwie Doma雟ki, jedna K這dawski i odskoczyli rywalom na pi耩 bramek - 7:2. Po chwili mecz si wyr闚na i go軼ie zdobyli trzeci bramk. Na cztery minuty przed ko鎍em spotkania pada 鏀ma bramka dla Trzebiatowa, a jej autorem Szpringer Mateusz - 8:3. Chwil po tej bramce Ka幟ierkiewicz Jakub broni rzut karny. Niestety p騧niej rozlu幡ienie korzystnym rezultatem i rywale zdobywaj dwie bramki - 8:5. Pod koniec meczu dziewi徠 bramk dla Trzebiatowa zdobywa Ga貫cki Kamil. Ca貫 spotkanie ko鎍zy si zwyci瘰twem Jedynki 9:5.

Spotkaniem ko鎍z帷ym drug seri spotka by mecz Wierzchowa i Niechanowa. Zesp馧 z Niechanowa tylko w pierwszej cz窷ci gra na r闚ni z WSU, natomiast w dw鏂h pozosta造ch tercjach straci osiem bramek i ostatecznie poleg 9:1.

Ostatni sobotni seri spotka rozpocz掖 mecz Sicienko - Bydgoszcz. Zesp馧 z Bydgoszczy od samego pocz徠ku narzuci sw鎩 spos鏏 gry i z czasem budowa przewag. Po czterdziestu pi璚iu minutach zszed zwyci瘰ki z boiska wygrywaj帷 8:2.

Bezpo鈔ednio po tym meczu odby si pojedynek pomi璠zy Niechanowem, a Gda雟kiem. Spotkanie od pocz徠ku by這 bardzo wyr闚nane i g鏎owa豉 w nim gra fizyczna. Cho po dw鏂h tercjach by remis 1:1, to w ostatniej ods這nie zawodnicy z Niechanowa mimo, 瞠 przegrywali 3:2 przechylili szale zwyci瘰twa na swoj korzy嗆 i wygrali 6:3.

Ostatnim sobotnim meczem by derbowy pojedynek mi璠zy gospodarzami z Trzebiatowa, a Wierzchowem. Spotkanie rozpocz窸o si 幢e dla gospodarzy. Szybka kara dla K這dawskiego i zesp馧 z Wierzchowa wykorzystuje przewag jednego zawodnika - 1:0. Chwil p騧niej wpada druga bramka - 2:0. Po tej bramce WSU ruszy這 do ataku i wykorzystuj帷 bezradno嗆 gospodarzy szybko powi瘯szali swoj przewag. W dziewi徠ej minucie meczu by這 ju 7:0. Wtedy to pierwsz bramk dla Jedynki zdoby Doma雟ki. Jak si p騧niej okaza這 nie zmieni這 to obrazu gry, gdy kolejne minuty pierwszej tercji by造 pod dyktando go軼i. Pierwsza tercja ostatecznie ko鎍zy si wynikiem 10:1. Druga tercja rozpocz窸a si od nieoczekiwanej pogoni gospodarzy. Doma雟ki, K這dawski i Patra strzelaj帷 trzy bramki pod rz康 zmniejszyli strat do sze軼iu bramek - 10:4. Wtedy to o czas dla swojego zespo逝 poprosi trener Wierzchowa. Jak si okaza這 by to dobry ruch, bo po czasie WSU powoli wraca這 na sw鎩 tor. Po dw鏂h kolejnych bramkach dla go軼i pi徠e trafienie dla gospodarzy zalicza Sokal Bartosz - 12:5. Chwil p騧niej kolejn bramk dla Jedynki strzela Ga貫cki Kamil - 12:6. Gdy wydawa這 si, 瞠 gospodarze powoli goni rywali ci zdobywaj przed przerw jeszcze dwie bramki - 14:6. Trzecia tercja jak i ca貫 spotkanie bez historii. Wierzchowo g豉dko dostawa這 si do strefy obronnej rywali i raz po raz pokonywa這 bramkarzy Trzebiatowa. W 35 minucie spotkania by這 ju 21:6 dla Wierzchowa i po czterech minutach i kolejnej bramce gospodarze postawili si rywalom, kt鏎zy do ko鎍a spotkania nie powi瘯szyli swojej i tak okaza貫j przewagi. Mecz ko鎍zy si wysokim zwyci瘰twem Wierzchowa 22:6. Nale篡 jednak pochwali m這dego jeszcze bramkarza - Ka幟ierkiewicza za niekt鏎e interwencje.

Po pierwszym dniu turnieju niepokonanymi zespo豉mi zosta造 WSU Wierzchowo oraz Wy篡ny Bydgoszczy. Trzecie miejsce dzi瘯i lepszemu stosunkowi bramek przypad這 Lechowi Gda雟k, czwarte dla Niechanowa, pi徠e dla gospodarzy z Trzebiatowa. Bez punkt闚 pozosta這 Sicienko.

Nazajutrz meczem rozpoczynaj帷ym drugi dzie zmaga o p馧fina MP by這 spotkanie Niechanowa z Sicienkiem. Mecz od pierwszej minuty by pod kontrol B造skawicy cho nie zachwyca. Po ko鎍owej syrenie do Niechanowo by這 g鏎 wygrywaj帷 4:1. Tym samym po drugim zwyci瘰twie zg這si這 aspiracje do awansu.

Po tym meczu odby這 si spotkanie naszej dru篡ny, kt鏎a by my郵e o awansie musia豉 wygra. Mecz rozpocz掖 si 幢e dla gospodarzy, bowiem ju w 15 sekundzie trac pierwsz bramk - 0:1. Mecz by spotkaniem akcja za akcj i obie dru篡ny s豉bo gra造 w defensywie. W pi徠ej minucie pada druga bramka dla go軼i, chwil p騧niej Doma雟ki wykorzystuje rzut karny! - 1:2. P騧niej spotkanie si wyr闚na這. Obie dru篡ny stwarza造 sobie sytuacje, lecz to Wy篡ny by造 skuteczniejsze. Efektem tego by豉 bramka tu przed przerw - 1:3. Druga tercja rozpoczyna si od szybkiej bramki dla go軼i - 1:4. D逝go trzeba by這 czeka na odpowied gospodarzy, bo a do 22 minuty kiedy to ζta zdobywa drug bramk - 2:4. W 27 minucie spotkania kolejn bramk zdobywaj go軼ie, a w ostatniej minucie tercji dok豉daj jeszcze dwa trafienia - 2:7. W ostatniej ods這nie spotkania zesp馧 z Bydgoszczy do這篡 jeszcze dwie bramki i g豉dko ogra Jedynk 9:2. Szans Jedynki na awans spad造 praktycznie do zera, gdy by m鏂 awansowa trzeba by這 wygra wysoko ostatnie spotkanie i liczy na korzystne rezultaty w pozosta造ch meczach.

Po tym meczu na parkiet wyszli zawodnicy Wierzchowa oraz Gda雟ka. Spotkanie lepiej rozpocz瘭i zawodnicy z Pomorza, kt鏎zy ju w 10 sekundzie wyszli na prowadzenie. P騧niej natomiast to WSU odrabia這 powoli straty i wygra這 pierwsz tercj 4:1. Po drugiej bezbramkowej cz窷ci i trzeciej wygranej skromnie przez Lech ostatecznie to Wierzchowo mimo wielu sytuacji wygrywa do嗆 skromnie - 5:3.

Ostatni mecz naszych zawodnik闚, a rywalem Niechanowo, kt鏎e by awansowa potrzebowa這 wygranej. Mecz rozpocz掖 si od wolnego tempa, jednak ponownie rywale g鏎owali nad Jedynk gr fizyczn. W czwartej minucie pada pierwsza bramka dla go軼i - 0:1. Niespe軟a dwie minuty p騧niej jest ju 0:2. Gospodarzom ci篹ko przychodzi這 dostanie si pod bramk rywali, natomiast ci robili to do嗆 cz瘰to. W dziewi徠ej minucie ζta zostaje ukarany dwuminutowym wykluczeniem. Podczas gry w liczebnym os豉bieniu nasza dru篡na traci trzeci bramk - 0:3. Przed ko鎍em pierwszej tercji Jedynce udaje si strzeli pierwsz bramk, a staje si tak po podaniu Ga貫ckiego do K這dawskiego - 1:3. W drugiej cz窷ci spotkania nasi zmniejszaj straty - bramk na 2:3 zdobywa ζta. W 23 minucie meczu czwart bramk zdobywaj go軼ie - 2:4. Mecz si wyr闚na, lecz tylko do pewnego momentu. Na dwie minuty przed ko鎍em nasz dru篡n rozbi jeden zawodnik, kt鏎y w tym czasie zdoby cztery bramki pod rz康, w tym trzy w ostatnich trzydziestu sekundach drugiej tercji - 2:8. Po pierwszej minucie ostatniej tercji by這 ju wiadome, 瞠 Jedynka tego meczu po prostu wygra nie mo瞠. W 9, 14 i 58 sekundzie trzeciej cz窷ci padaj trzy bramki i jest ju 2:11. Nasi starali si gra do ko鎍a. W 38 minucie meczu kolejna bramka dla Niechanowa - 2:12. Zawodnikom udziela造 si nerwy co spowodowa這 niepotrzebne kary w naszej dru篡nie. W pewnym momencie naszych by這 o dw鏂h mniej. Uda這 si jednak przetrzyma ten okres gry. Ostatnia bramka tego meczu wpada w 44 minucie meczu i niestety jej autorami s go軼ie - 2:13.

Przed ostatnimi spotkaniami by這 ju wiadomo, 瞠 awans do p馧fina逝 wywalczy造 Wierzchowo, Bydgoszcz i Niechanowo.

W przedostatnim meczu turnieju Lech Gda雟k mimo s豉bego pocz徠ku ostatecznie wygra z Sicienkiem 7:1 i tym samym zaj掖 czwarte miejsce w turnieju.

Na zako鎍zenie turnieju pojedynek niepokonanych dot康 dru篡n: WSU oraz Wy篡ny. Ca陰 gr prowadzi這 Wierzchowo, natomiast Wy篡ny tylko si broni這 i kontratakowa這. Taka gra op豉ci豉 si jedynie w pierwszej tercji zako鎍zonej remisem >1:1. W dw鏂h kolejnych WSU poprawi這 skuteczno嗆 i wygra這 kolejno 4:1 i 3:1, a ca貫 spotkanie 8:3.

Ca造 turniej wygra zesp馧 z Wierzchowa, kt鏎y pozosta niepokonany.
Drugie miejsce przypad這 dla Bydgoszczy, kt鏎a uleg豉 jedynie zwyci瞛cy.
Ostatnie premiowane awansem miejsce zdoby這 Niechanowo.
Tu za podium wyl康owa Gda雟k.
Przedostatnie miejsce zaj掖 gospodarz - Jedynka Trzebiat闚.
Ostatnia lokata przypad豉 dla Sicienka.

Gospodarzom nie pomog豉 w豉sna hala, gdy ten turniej po prostu im nie wyszed. Rywale, kt鏎zy znacznie przewy窺zali fizycznie gospodarzy (pr鏂z Sicienka i Wierzchowa) okazali si zbyt mocni, by nasi zawodnicy mogli walczy z nimi na r闚ni. Bilans? Jedno zwyci瘰two i cztery pora磬i. Tym samym Jedynka zako鎍zy豉 walk w Mistrzostwach Polski na drugiej fazie rozgrywek.