Prowadzisz własną stronę i chciałbyś wymienić się buttonami? Napisz na gg 11876901

Florbalki
Błyskawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiatów szuka sponsorów!
Zapraszamy wszystkie chętne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej drużyny. Gwarantujemy rozsławienie sponsora w całej Polsce,  a nawet za granicą. Mecze rozgrywaliśmy m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Morągu, Elblągu, Białymstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej Góry oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Chętnych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Dwa oblicza Juniorek! Juniorzy gromią Gorzów!
W ten weekend w hali widowiskowo-sportowej w Mrzeżynie rozegrana została kolejna kolejka spotkań o Mistrzostwo Polski w 1. Lidze Juniorek i Juniorów Starszych. W drugiej kolejce naprzeciw siebie stanęły zespoły: WSU Wierzchowo oraz Floorball Gorzów Wlkp. (Juniorzy Starsi), MLUKS Jedynka Trzebiatów oraz Energa Olimpia Osowa Gdańsk (Juniorki Starsze). Wszystkie spotkania poprowadziła para sędziowska Łukasz Kurczak-Dobromir Cirocki.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce nasze juniorki raz wygrały (9:8) i raz poległy (3:5). Podobny bilans spotkań miała drużyna juniorów, która wygrała z Siedlcem (9:7), by później przegrać drugie spotkanie (6:7).

Terminarz spotkań był następujący:
[ Sobota, godz 17.00 ] WSU Wierzchowo - Floorball Gorzów Wlkp.
[ Sobota, godz 20.00 ] MLUKS Jedynka Trzebiatów - Energa Olimpia Osowa Gdańsk
[ Niedziela, godz. 9.00 ] WSU Wierzchowo - Floorball Gorzów Wlkp.
[ Niedziela, godz. 12.00 ] MLUKS Jedynka Trzebiatów - Energa Olimpia Osowa Gdańsk

Sobota, godz 17.00 - WSU Wierzchowo vs. Floorball Gorzów Wlkp.

Jako pierwsi na parkiet wyszli juniorzy z Wierzchowa i Gorzowa. Nasz zespół spotkanie rozpoczął w następującym ustawieniu: w bramce Bogdański - na obronie Stolarczyk z Dziurnym - w ataku Żegiestowski, Kurczak, Stosio. Już od pierwszego gwizdka sędziego to WSU kontrolowało spotkanie. Na początku tempo meczu było bardzo wolne. Gospodarze stwarzali sobie dużo sytuacji, często byli w posiadaniu piłki, a goście ograniczali się tylko do kontrataków i strzałów z daleka. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzela Michał Żegiestowski po podaniu Mariusza Kurczaka - 1:0 (4:02). Ten sam zawodnik trzy minuty później zdobywa drugą bramkę dla swojego zespołu, tym razem asystuje mu Rafał Stosio - 2:0 (7:11). Ta tercja raczej była bez emocji. Mecz był monotonny i wolny. Bramkę na 3:0 zdobywa Mariusz Kurczak po podaniu Jakuba Stolarczyka (12:13). Takim też wynikiem kończy się pierwsza tercja, a w międzyczasie karę dostaje Stosio. Druga tercja podobna do pierwszej - gospodarze prowadzą cały czas grę, stwarzają sobie sytuacje, lecz ich nie wykorzystują. Niestety, jedna z nielicznych kontr gości kończy się bramką - 3:1 (30:13). Ta bramka najwidoczniej podziałała na gospodarzy jak płachta na byka. Przyspieszyli tempo, mnożyły się sytuacje pod bramką gości. W końcu długa niemoc Wierzchowa zostaje przerwana i pada bramka na 4:1, a jej autorem Żegiestowski (31:42). Chwilę później ten sam zawodnik zdobywa swoją czwartą bramkę w tym meczu - 5:1 (32:12). Trochę ponad minutę trzeba było czekać na kolejną bramkę - Filip Augustyniak po podaniu Mateusza Szłapaka zdobywa gola na 6:1 (33:29). Gospodarze stwarzali sobie coraz to więcej sytuacji. Praktycznie nie schodzili z połowy rywala, który całkowicie ograniczył się do niewielu kontrataków. Bramkę na 7:1 po indywidualnej akcji zdobywa Mariusz Kurczak (35:36). Kilka sekund później niezawodny w tym dniu Żegiestowski strzela gola na 8:1 (35:55). Chwilowy przestój przerywa Kurczak, który wykorzystuje podanie od Stosia - 9:1 (38:24). Sekundę przed syreną kończącą drugą odsłonę spotkania do siatki rywala po raz kolejny trafia Żegiestowski - 10:1 (39:59). Przyspieszenie gry opłaciło się. Trzecia tercja rozpoczyna się od bramki Stosia na 11:1 (41:09). Później nastąpił moment rozluźnienia i chwilami robiło się nerwowo pod bramką gospodarzy, którzy sami nie potrafili wykorzystać ogromu stwarzanych sytuacji. W końcu po podaniu Kurczaka swoją siódmą bramkę zdobywa Żegiestowski - 12:1 (50:14). Znowu przestój WSU. Ostatnie trafienie w tym spotkaniu zalicza Kurczak - 13:1 (56:47). Takim też wynikiem ostatecznie kończy się spotkanie, w którym od początku do końca wyraźną przewagę mieli gospodarze i gdyby zachowali więcej zimnej krwi wynik byłby z pewnością dużo wyższy.

Sobota, godz 20.00 - MLUKS Jedynka Trzebiatów - Energa Olimpia Osowa Gdańsk

Bezpośrednio po spotkaniu juniorów na boisko wyszły gospodynie oraz przyjezdne z Gdańska. Po godzinnej rozgrzewce rozpoczęło się spotkanie. Od samego początku inicjatywę przejęły gdańszczanki i na efekt nie trzeba było długo czekać, gdyż po podaniu Mai Stenki bramkę zdobywa Karolina Herman - 0:1 (2:18). Chwilę później ten sam duet zdobywa kolejną bramkę, tym razem strzela Stenka - 0:2 (3:17). Nasze z pewnością jeszcze dobrze nie weszły w mecz, a już musiały odrabiać stratę trzech bramek, bowiem duet Herman-Stenka zdobywa kolejną bramkę - 0:3 (5:28). Od tego momentu GGS poczuł się pewnie i coraz śmielej atakował naszą bramkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, gdy bramkę na 1:3 strzela Lucyna Grzelak, asystuje jej Stasia Bagińska. Po dłuższej grze bez bramki w końcu GGS przełamuje się i aplikuje rywalką czwartą bramkę, a jej samodzielną autorką zostaje Stenka - 1:4 (15:35). Później karę Karoliny Kobak wykorzystują gdańszczanki, które za sprawą Karoliny Herman powiększają prowadzenie - 1:5 (17:36). Pod koniec pierwszej odsłony goście strzelają kolejną bramkę, a jej autorką po podaniu Anny Romanowskiej ponownie Stenka - 1:6 (18:00). Takim też wynikiem kończy się pierwsza odsłona spotkania. Druga rozpoczyna się o szybko zdobytej bramki Stenki - 1:7 (21:49). Kilka minut później podwyższa Herman - 1:8 (25:07). Drużyna Energii co trzeba przyznać grała bardzo dobrze i nasze momentami były bezradne. Jednak miały one także swoje sytuacje, brakowało jedynie wykończenia. Podczas, gdy na karze siedziała Lucyna Grzelak rywalki zdobywają dziewiątą bramkę, a na listę strzelców wpisuje się Monika Kraus - 1:9 (25:41). Po chwili było już 1:10 bowiem bramkę po podaniu Stenki zdobywa Noga (26:54). Rywalki złapały wiatr w żagle i z biegiem czasu powiększały przewagę. Jedenastą bramkę zdobywa Magdalena Laskowska - 1:11 (29:47). Kilka chwil później do siatki przeciwnika trafia Romanowska przy asyście Herman - 1:12 (31:34). Mecz przebiegał pod dyktando przyjezdnych i to one strzelają kolejną bramkę. Na 1:13 podwyższa Kraus po podaniu Stenki (35:23). Po dwóch tercjach ogromna przewaga Energii nad Jedynką. W ostatniej odsłonie spotkania nasze wzięły się do poprawy niekorzystnego rezultatu. Drugą bramkę dla gospodyń strzela Aleksandra Łopyta - 2:13 (45:21). Kolejną bramkę zdobywa Justyna Krzywak po zagraniu Grzelak - 3:13 (47:54). Na dwie bramki odpowiada Romanowska - 3:14 (51:15). Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobywa Krzywak po indywidualnej akcji - 4:14 (57:50). Nasze dostały lekcję gry od dobrze dysponowanego rywala i o dwa punkty musiały powalczyć na drugi dzień. Plusem w grze mogła być trzecia tercja, w której nasze postawiły się rywalkom i zniwelowały straty.

Niedziela, godz 9.00 - WSU Wierzchowo vs. Floorball Gorzów Wlkp.

Nazajutrz ekipy Wierzchowa i Gorzowa spotkały się po raz drugi. Tym razem w kadrze zabrakło Mariusza Kurczaka. Spotkanie miało podobny przebieg jak sobotnie, z tym że gospodarze już od początku zaczęli grać szybciej piłką. I ponownie jak dzień wcześniej mieli bardzo dużą przewagę nie tylko w posiadaniu piłki, ale także w strzałach na bramkę. Pierwszy z nich znalazł drogę do bramki po niespełna sześciu minutach, a jego autorem Żegiestowski po zagraniu Krzysztofa Presia - 1:0 (5:21). Chwilę później asystujący przy pierwszej bramce zdobywa drugiego gola - 2:0 (6:36). W czasie gry w przewadze WSU zdobywa kolejnego gola. Żegiestowski wykorzystuje podanie Stolarczyka i umieszcza piłkę w bramce gości - 3:0 (10:34). Znowu gospodarze nie wykorzystywali wielu sytuacji do podwyższenia wyniku. Ostatnią taką sytuację w pierwszej części wykorzystuje Żegiestowski - 4:0 (15:32). Kilka sekund po rozpoczęciu drugiej części gry Jakub Stolarczyk strzałem z daleka pokonuje bramkarza rywali - 5:0 (20:20). Niespełna minutę później jest już 6:0. Dzieje się tak za sprawą Żegiestowskiego, któremu piłkę wykłada Adam Dziurny (21:16). Później dwukrotnie nasi zawodnicy musieli grać w osłabieniu, na szczęście nie stracili bramki. Po kilku minutach podwyższa Adrian Sadowski po podaniu Krzysztofa Halko - 7:0 (27:00). Chwila dekoncentracji i rywale strzelają pierwszą bramkę - 7:1 (31:41). Nasi odpowiadają na to kolejną bramką. Po zagraniu Żegiestowskiego piłkę w bramce umieszcza Preś - 8:1 (33:23). Później kolejny okres gry w osłabieniu i.. nasi strzelają bramkę, a jej autorem Dziurny - 9:1 (35:33). Mimo wielu prób była to ostatnia bramka w tej tercji. Ostatnia odsłona rozpoczyna się od dwóch szybkich bramek Żegiestowskiego. Pierwsza na 10:1 po zagraniu Presia (41:45), a druga po dograniu Halko (42:52). To niestety było wszystko na co było stać ofensywę w tej odsłonie meczu. Bardzo słaba skuteczność i niewykorzystane sytuacje zemściły się, bowiem goście strzelają drugą bramkę - 11:2 (52:57). Po przeciętnej grze w ofensywie udaje się wygrać pewnie spotkanie i zdobyć cztery punkty. Jako, że Siedlec pokonał dwukrotnie Kębłowo, a ich bilans bramkowy jest gorszy to właśnie WSU Wierzchowo zostało nowym liderem grupy A.

Niedziela, godz. 12.00 - MLUKS Jedynka Trzebiatów - Energa Olimpia Osowa Gdańsk

Po meczu juniorów rozpoczęło się rewanżowe spotkanie między gospodyniami i gdańszczankami. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Trzebiatowa, ponieważ już na samym początku bramkę zdobywa Lucyna Grzelak - 1:0 (0:28). Kilka sekund później wyrównuje Romanowska po dograniu Herman - 1:1 (1:05). Na szczęście po chwili na ponowne prowadzenie wyprowadza nasze Marta Niewiadomska - 2:1 (1:59). W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania nasze wyszły mniej spięte co pozwalało im na nawiązanie równorzędnej walki z rywalkami. Niestety wyrównuje po raz drugi Romanowska, tym razem podaje jej Stenka - 2:2 (4:43). Po długim okresie wyrównanej gry, w której przede wszystkim błyszczeli bramkarze obu ekip bramkę na 3:2 zdobywa ponownie Grzelak (11:44). Po niespełna trzech minutach na dwubramkowe prowadzenie wyprowadza nasze Niewiadomska, która wykorzystała podanie Dominiki Mazur - 4:2 (14:26). Z pewnością podrażnione tym faktem rywalki rzuciły się do odrabiania strat. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Kontaktową bramkę zdobywa Monika Kraus - 4:3 (17:18). Pod koniec pierwszej tercji wyrównuje Romanowska po asyście Stenki - 4:4 (18:37). Takim wynikiem kończy się pierwsza, wyrównana tercja. W drugiej tercji na ławkę kar wędruje Agnieszka Szczekla i po 20 sekundach Energa wychodzi na prowadzenie za sprawą Stenki - 4:5 (25:14). Po dłuższym bezbramkowym okresie i próbach wyrównania sztuka ta udaje się Karolinie Kobak - 5:5 (30:47). Na pewno w tym spotkaniu na brak emocji narzekać nie można było. Kilka minut zajęło przyjezdnej ekipie strzelenie kolejnej bramki. Tym razem Stenka po dograniu Kraus - 5:6 (32:38). Udaje się jednak wyrównać! Wyrównującą bramkę zdobywa bezpośrednio z rzutu wolnego Justyna Krzywak - 6:6 (36:58). Pod koniec tercji nastąpił okres rozluźnienia w szeregach obronnych i rywalki strzelają dwie bramki. Pierwszą z nich na 6:7 zdobywa Stenka (39:19), a drugą na 6:8 Herman (39:49). Dużo lepsze spotkanie rozgrywały tym razem nasze zawodniczki. W trzeciej tercji nastąpił dość długi okres niemocy strzeleckiej w obu ekipach. W międzyczasie karę osobistą 2+10 dostaje Karolina Herman. Nasze zawodniczki strzelają bramkę niespełna cztery minuty przed końcem spotkania. Na listę strzelców wpisuje się Krzywak po podaniu Grzelak - 7:8 (56:30). Nasze za wszelką cenę rzuciły się do odrabiania jednobramkowej straty. Niestety to Gdańsk zdobywa ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Na 7:9 podwyższa niezawodna dzisiaj Maja Stenka (57:51). Nasze mimo porażek zasługują na uznanie. Po mimo bardzo wymagającego rywala i wysokiej porażki w pierwszym meczu potrafiły postawić się rywalkom i zawalczyć o korzystny rezultat. Po tej kolejce nasze niestety zamykają tabelę w swojej grupie z dorobkiem dwóch punktów. Liderem została ekipa GGS, która jak narazie ma cztery oczka. Przed naszymi teraz długa przerwa.