Prowadzisz własną stronę i chciałbyś wymienić się buttonami? Napisz na gg 11876901

Florbalki
Błyskawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiatów szuka sponsorów!
Zapraszamy wszystkie chętne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej drużyny. Gwarantujemy rozsławienie sponsora w całej Polsce,  a nawet za granicą. Mecze rozgrywaliśmy m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Morągu, Elblągu, Białymstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej Góry oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Chętnych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Podział punktów Juniorek i Juniorów Starszych!
W ubiegłą sobotę odbyły aż cztery spotkania juniorskiej ligi w ramach walki o Mistrzostwo Polski. Dwa spotkania z Absolwentem Siedlec rozegrali juniorzy z WSU Wierzchowo oraz taką samą ilość spotkań rozegrały juniorki MLUKS Jedynki Trzebiatów, których przeciwnikiem był Maratończyk Płociczno.

Jako pierwsi, bo już o godzinie 11.00 na plac boju wyszli juniorzy. Co do oczekiwań przedsezonowych to były one różne, bo nie wiadomo było jak spisze się ekipa, która utraciła kilku czołowych zawodników poprzedniego sezonu. Wierzchowo rozpoczęło spotkanie w następującym ustawieniu: w bramce Bogdański - na obronie Dziurny i Preś - w ofensywie Cirocki, Stosio, Kurczak. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i szybkie. Dodatkowych emocji dostarczała obecność kibiców, którzy dopingiem próbowali pomóc wierzchowskiej ekipie. Po długiej wymianie ciosów z obu stron i wielu sytuacjach w końcu do bramki Siedlca trafia Adam Dziurny strzałem zza połowy. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 1:0. Druga tercja podobna do drugiej - dużo akcji, dużo strzałów, a przy tym dużo błędów. Jednak były to tercje, w której dużą rolę odgrywała właściwie defensywa. I ponownie niemoc w ataku WSU przełamuje Dziurny, który wyprowadza swoją drużynę na 2:0. Pod koniec tercji Siedlec po długiej niemocy pokonuje Bogdańskiego. W trzeciej tercji rozwiązał się worek z bramkami. W bitwie na ciosy lepszym zespołem okazali się gospodarze, którzy wygrali tą tercję 7:6 i całe spotkanie 9:7.

Po spotkaniu chłopców na boisko zawitały dziewczęta z Trzebiatowa oraz Płociczna. Nasze rozpoczęły to spotkanie w ustawieniu: w bramce Bagińska - na obronie Bogdańska, Łopyta - o ofensywie stanowiły Niewiadomska, Krzywak, Szamruchiewicz. Na początku mecz był raczej spokojny, drużyny nie specjalnie rwały się do ataków. Wizualną przewagę miała drużyna MLUKS'u jednak to Maratończyk wychodzi na prowadzenie 1:0. Jednakże szybko wyrównuje Marta Niewiadomska po podaniu Justyny Krzywak. 1:1 - takim wynikiem kończy się pierwsza tercja. Druga tercja rozpoczyna się od bramki Pauliny Szamruchiewicz, drugą asystę zalicza Justyna Krzywak. Dosłownie kilka sekund później pada bramka wyrównująca - 2:2. Chwile później znów błyszczy duet Szamruchiewicz - Krzywak i mamy 3:2 po bramce tej pierwszej. I znów wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Płociczno zdobywa dwie bramki z odstępie niespełna 20 sekund i wygrywa 4:3. 10 sekund później wyrównuje Niewiadomska i tercja kończy się wynikiem 5:5. Spotkanie może nie było porywające, ale na brak bramek nie można było narzekać. W końcu trzecia i ostatnia tercja. Jako pierwsze na prowadzenie wychodzą podopieczne Artura Kopciucha - 5:4. Kilka minut później dwie bramki Krzywak i zmiana prowadzenia - 6:5 dla Trzebiatowa. Siódmą bramkę dokłada Niewiadomska. Chwile później Maratończyk próbuje gonić wynik. W 50 minucie spotkania udaje im się dopiąć swego i doprowadzić to remisu, by chwilę później wyjść na prowadzenie - 8:7. Po pięciu minutach znów błyszczała Justyna Krzywak, która przesądziła o losach spotkania. Jej bramka i asysta przy ostatnim golu Szamruchiewicz dały naszym dziewczętom dwa punkty. Spotkanie kończy się wynikiem 9:8 dla Trzebiatowa. I choć samo spotkanie nie stało na wysokim poziomie to niektóre sytuacje mogły się podobać. Na szczególne uznanie zasługuje Justyna Krzywak, która miała udział przy 7 bramkach naszego zespołu (trzykrotnie wpisując się na listę strzelców i czterokrotnie otwierając drogę do bramki swoim koleżankom).

O godzinie 18.00 na boisko ponownie wyszły juniorzy. Ponownie spotkanie było wyrównane. Brakowało jednak atmosfery, która panowała w pierwszym meczu tych drużyn. Mimo tego faktu to Wierzchowo rozpoczyna bramką na 1:1, której autorem był Dobromir Cirocki. Szybkie wyrównanie Siedlca. Mecz ten przypominał raczej trzecią tercje poprzedniego spotkania. Dużo szarpanej gry, wyścigów, mniej podań i składnej gry. W drużynie WSU brakowało przede wszystkim skuteczności. Po mimo tego udało się wygrać tą tercję 4:2. Niestety kontuzji uległ Cirocki i do końca spotkania musiał oglądać spotkanie z ławki rezerwowych. Druga tercja wyrównana i to gospodarze wychodzą na 5:2. Niestety kilka minut przed końcem goście strzelają bramkę grając w .. osłabieniu. Po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik 5:3. Trzecia tercja rozpoczyna się od bramki Wierzchowa na 6:3. Gdy wydawało się, że nic już nie może zagrozić gospodarzom w zwycięstwie zaczął sprawdzać się czarny scenariusz. Mnóstwo błędów w obronie, brak krycia, brak koncentracji i skuteczności przełożył się na wynik. Z czasem goście uwierzyli w swoją szansę i zaczeli odrabiać straty. Doszli do remisu i minutę przed końcem zdobywają jak się później okazało zwycięską bramkę. Nie wiadomo co spowodowało taki przestój w grze gospodarzy, ale o tym spotkaniu należy jak najszybciej zapomnieć i pokazać się z lepszej strony w kolejnych pojedynkach.

Ostatnim sobotnim pojedynkiem był rewanż juniorek rozgrywany tym razem w Tucznie. Mecz rozpoczyna się dobrze dla naszych zawodniczek, a mianowicie bramkę na 1:0 zdobywa Paulina Szamruchiewicz po podaniu Justyny Krzywak. Chwilę później pada jednak bramka wyrównująca. Płociczno nie miało zamiaru się poddać i na większej hali wyraźnie grały lepiej niż w pierwszym meczu. Udało im się zdobyć gola na 2:1. Nasze jednak za sprawą Krzywak wyrównują, by pod koniec tercji wyjść na prowadzenie. Ponownie bramkę zdobywa Szamruchiewicz, a podaje jej Krzywak. Druga tercja wyrównana, bez większych emocji i bez jakichkolwiek bramek - 0:0. Ostatnia odsłona meczu. Po niespełna 3 minutach Maratończyk doprowadza do wyrównania. W międzyczasie kontuzji ulega Paulina Szamruchiewicz. W 49 minucie spotkania gospodynie wychodzą na prowadzenie - 4:3. I chwilę później strzelają piątą bramkę tym samym dobijając nasze zawodniczki. Po tym trafieniu wyraźnie z naszych zawodniczek zeszło powietrze. Po stracie bramki zaczęły się ataki na bramkę Płociczna. Niestety dla naszych zawodniczek żaden ze strzałów nie znalazł drogi do bramki i spotkanie kończy się wynikiem 5:3 dla Płociczna.

Po pierwszej serii spotkań emocje są różnorakie. Choć obie ekipy zarówno chłopców jak i dziewcząt zdobyły po 2 punkty to pozostaje pewien niesmak z powodu porażek.

Jako że dwa zwycięstwa nad Gorzowem odniosła ekipa Kębłowa to zawodnicy Wierzchowa po pierwszej kolejce zajmują drugą lokatę w swojej grupie. Za dwa tygodnie zagrają oni właśnie z Gorzowem, a Siedlec podejmie Kębłowo.

Nasze zawodniczki po pierwszej serii spotkań zajmują drugie miejsce i za dwa tygodnie podejmą zespół z Gdańska, który jeszcze nie rozegrał żadnego spotkania.

Najnowszy Użytkownik: bartosz87
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

pitt
27/05/2012 14:55
1. MMKS Podhale NT 2. MLUKS Jedynka Tzebiatów 3.UKS 85 Mokotów Warszawa 4.WSU Wierzchowo 5.UKS Wiatr Ludźmierz 6. UKS Ósemka Wejherowo

pitt
27/05/2012 14:53
Jedynka Trzebiatów Drugą siłą w Polsce w kategorii Juniorek Młodszych. W Finale A zawodniczki przegrały z zawodniczkami Podhala Nowy Targ, zremisowały z Wiatrem Ludźmierz. Reszte spotkań nasze zawodni

dob
19/05/2012 12:12
W Finale 25-27 maja w Mrzeżynie zagrają: MMKS Podhale Nowy Targ, UKS Wiatr Ludźmierz, UKS Mokotów Warszawa, UKS Ósemka Wejherowo, WSU Wierzchowo i MLUKS Jedynka Trzebiatów

29/10/2011 13:40
Pierwszy dzień zmagań seniorek dobiegł końca. Nasze seniorki wygrywając 7:1 z UKS Gródek zasługują na odpoczynek przed następnym meczem

13/06/2011 07:27
XXVII Festiwal Unihokeja w Elblągu: Podstawówka: Chłopcy 7 miejsce Dziewczyny 2 miejsce Gimnazjum: Dziewczyny 2 miejsce Liceum: Dziewczyny 3 miejsce