Florbalki
B造skawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiat闚 szuka sponsor闚!
Zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej dru篡ny. Gwarantujemy rozs豉wienie sponsora w ca貫j Polsce,  a nawet za granic. Mecze rozgrywali鄉y m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gda雟ku, Warszawie, Mor庵u, Elbl庵u, Bia造mstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej G鏎y oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Ch皻nych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
Zaskakuj帷e roztrzygni璚i p馧fina這we!
W dniach 19-21 marca odby造 si turnieje p馧fina這we junior闚 starszych w walce o Mistrzostwo Polski. Miejsce mia造 dwa, a w zasadzie trzy turnieje p馧fina這we. W tym ostatnim, kt鏎y odby si w K瑿這wie, o dalsze lokaty walczy造 dru篡ny z Gorzowa, υdzi i K瑿這wa.

W turniejach g堯wnych rozgrywanych w Wierzchowie i υchowie 8 czo這wych dru篡n Polski walczy這 o awans do fina逝 tej imprezy.

Przed turniejem wielu ludzi mia這 ju swoje typy co do obsady fina逝. Niekt鏎zy ju w my郵a uk豉dali sobie kolejno嗆 ko鎍ow Mistrzostw Polski. Jednak瞠 o awans trzeba by這 powalczy. Podczas tych trzech dni na obu frontach toczy造 si niesamowite pojedynki.

Oczywi軼ie nie mog這 zabrakn望 tak瞠 sensacji...

W pierwszym turnieju p馧fina這wym, kt鏎y mia miejsce w Wierzchowie o awans walczy造 dru篡ny z Siedlca, Wejherowa, Gdyni i Wierzchowa.

W pierwszym dniu imprezy dru篡ny rozegra造 spotkania ze swoimi poprzednimi rywalami grupowymi. Mam tu na my郵i pojedynki: Absolwenta Siedlec z WSU Wierzchowo oraz UKS 茳emki Wejherowo z UKS Aligatorem Gdynia. To w豉郾ie ten drugi pojedynek rozpocz掖 walk o fina w tej grupie. Od pocz徠ku spotkania jak przysta這 na p馧fina mecz by twardy i zaci皻y. Na przemian na prowadzenie wychodzi raz Aligator raz 茳emka. Po pierwszej tercji to ci pierwsi prowadzili 4:3. W drugiej tercji Wejherowo odrobi這 straty po czym powi瘯szy這 swoj przewag. Po dw鏂h tercjach to w豉郾ie oni prowadzili 6:5. W trzeciej tercji trwa豉 walka do ko鎍a i po wyr闚nanym widowisku ostatecznie dwa punkty zapisa mog豉 sobie 茳emka, wygrywaj帷 9:8.

O godzinie 20 rozpocz窸o si kolejne spotkanie. Gospodarze z Wierzchowa podejmowali dru篡n z Siedlca. We wcze郾iejszej fazie obie ekipy spotka造 si 4 razy. Dwukrotnie triumfowali gospodarze i dwukrotnie go軼ie. Spotkanie nie rozpocz窸o si dla WSU zbyt dobrze, po zaledwie 5 minutach by這 ju 3:0 dla Siedlca. P騧niej dopiero nast徙i zryw gospodarzy i pierwsza tercja ko鎍zy si wynikiem 3:2 dla Absolwenta. W drugiej tercji gospodarze w pewnym momencie wyszli na prowadzenie 6:5. Bardzo dobrze w bramce naszego zespo逝 broni Mateusz Musielak. Po uzyskaniu prowadzenia WSU nagle stan窸o i w kilka chwil straci這 dwie bramki. Pod koniec tercji trac帷 jeszcze trzeci. Po dw鏂h tercjach 8:6 dla Siedlca. Na trzeci tercj gospodarze wyszli bardzo skoncentrowani. Po bardzo twardej, wyr闚nanej grze Wierzchowo doprowadzi這 do remisu - 9:9. Pod koniec spotkania kar dostaje jeszcze Dobromir Cirocki i minut przed ko鎍em spotkania gospodarze musieli gra w os豉bieniu. Siedlec oddawa strza造 na bramk, lecz dobrze broni Maciej Bogda雟ki. Na 30 sekund przed ko鎍em spotkania rzut wolny z pod w豉snej bramki mieli gospodarze. I w tym momencie do嗆 karygodny b陰d pope軟ili s璠ziowie, kt鏎zy odgwizdali 幢e wykonany wolny. Pi趾a zosta豉 podana do zawodnika z Siedlca. B陰d w kryciu i go軼ie strzelaj bramk na 10:9. Wierzchowo jeszcze stara這 si unikn望 pora磬i, lecz zabrak這 czasu.

Nadszed drugi dzie turnieju. W pierwszym spotkaniu UKS 茳emka Wejherowo po raz drugi wygra豉. Tym razem po remisie 3:3 w pierwszej tercji, zwyci瘰twie 3:2 w drugiej i ponownym remisie 2:2 w trzeciej ods這nie pokonali oni Absolwent Siedlec. By這 to spotkanie bramka za bramk. I to 茳emka prowadzi豉 spotkanie, a Siedlec musia goni co chwil wynik. Niestety nie uda這 im si ostatecznie tego dokona.

W drugim sobotnim spotkaniu WSU Wierzchowo podejmowa這 Aligator z Gdyni. Mecz na pocz徠ku by bardzo wyr闚nany, to gospodarze kreowali gr a go軼ie ograniczali si do kontratak闚. Bardzo dobrze w bramkach swoich zespo堯w spisywali si Maciej Bogda雟ki (WSU Wierzchowo) i Amadeusz Stryjek (Aligator Gdynia). W pierwszej tercji udaje si tak瞠 Mateuszowi Musielakowi obroni rzut karny. To przez co gospodarze przegrali pierwsze spotkanie, czyli strza造 z daleka tym razem nie stanowi造 zagro瞠nia dla ich bramki. Wi瘯szo嗆 strza堯w blokowali obro鎍y, a reszt broni Bogda雟ki. Niestety chyba za bardzo uwaga by豉 skupiona na obronie tych 瞠 strza堯w. Cho to w豉郾ie Wierzchowo atakowa這 i prowadzi這 gr to bramki zdobywa klub z Gdyni. Wi瘯szo嗆 bramek pad豉 z przesuni璚ia i na pust bramk. Pierwsza tercja ko鎍zy si wynikiem 4:1 dla Aligatora. Druga tercja wygl康a豉 podobnie jak pierwsza. Gospodarze atakowali lecz to go軼ie strzelali. Mno篡造 si b喚dy w obronie, szczeg鏊nie w kryciu. Niesamowitego pecha w ataku mieli gospodarze. Co chwile na trybunach s逝cha by這 tylko j瘯i. To poprzeczka, to s逝pek i dobrze graj帷y bramkarz Gdyni. Po drugiej tercji Wierzchowo zostaje rzucone na kolana przez ekip z Gdyni - 9:2! W trzeciej tercji WSU nie mia這 ju nic do stracenia i napiera這 co chwila na bramk go軼i, nara瘸j帷 si tym samym na kolejne kontry. W bramce jednak dobrze radzi sobie Bogda雟ki. Jednak瞠 kl徠wa rzucona na bramk zostaje zdj皻a z pewno軼i za p騧no. Gospodarzom w tej tercji udaje si strzeli tylko dwie bramki. Ca貫 spotkanie ko鎍zy si zwyci瘰twem Aligatora 10:4 i tym samym wiadomo by這, 瞠 awans uzyska豉 茳emka z Wejherowa, a WSU Wierzchowo nie awansuje do fina逝 A. W鈔鏚 zawodnik闚 rozpacz i niedowierzanie, 瞠 nie uda這 si awansowa.

W ostatnim dniu mecz o awans rozegra造 mi璠zy sob zespo造 z Siedlca i Gdyni. Pierwsza tercja ko鎍zy si bezbramkowym remisem. W drugiej jednak trwa豉 batalia o miejsce premiowane awansem. T cz窷 spotkania wygrywa Aligator, a ich bohaterem zostaje Filip Wieczorek. Ostatnia cz窷 meczu tak瞠 przebiega豉 pod dyktando Gdyni. Wyszli oni na prowadzenie 6:4 i od tego momentu zacz掖 si ich koszmar, bo tak mo積a nazwa utrat 6 bramek pod rz康. Bohaterem Siedlca okaza si Patryk Hantsch, kt鏎y spo鈔鏚 tych 6 goli sam strzeli 4 bramki. Tym samym to w豉郾ie Absolwent zosta drugim finalist Mistrzostw Polski.

Spotkaniem ko鎍z帷ym turniej by mecz Wierzchowa z Wejherowem. Spotkanie dobrze rozpocz窸o si dla 茳emki. Bramk z przesuni璚ia zdobywa Karol Idzi - 1:0. WSU udaje si wyr闚na i pierwsza tercja ko鎍zy si remisem 2:2. W drugiej tercji to w豉郾ie Wierzchowo wysz這 na prowadzenie, kt鏎ego nie odda這 do ko鎍a tej cz窷ci - po 40 minutach 5:4 dla Wierzchowa. Bardzo dobre spotkanie rozgrywa bramkarz WSU - Maciej Bogda雟ki jak i ca豉 obrona. Gra w ofensywie tak瞠 wygl康a豉 bardzo dobrze, cho wynik z pewno軼i m鏬豚y by wi瘯szy. W trzeciej tercji gospodarze strzelaj trzy bramki, w tym Dobromir Cirocki z rzutu karnego, trac帷 przy tym tylko jedn bramk. Tak wi璚 ostatecznie WSU wygrywa ostatnie spotkanie 8:5. Cho nie zmieni這 to nic w ko鎍owej klasyfikacji to mo積a by zadowolonym, 瞠 pomimo dw鏂h pora瞠k ch這pcy podnie郵i si i wygrali.

Klasyfikacja ko鎍owa:

1. UKS 茳emka Wejherowo
2. UKS Absolwent Siedlec
3. UKS Aligator Gdynia
4. WSU Wierzchowo

Na zako鎍zenie turnieju rozdano nagrody dla najlepszych zawodnik闚 i tak:
Najlepszy bramkarz - Amadeusz Stryjek (Aligator Gdynia)
Najlepszy prawy obro鎍a - Adrian Rzepa (Absolwent Siedlec)
Najlepszy lewy obro鎍a - Karol Idzi (茳emka Wejherowo)
Najlepszy 鈔odkowy - Przemys豉w 砰豉 (茳emka Wejherowo)
Najlepszy prawy napastnik - Patryk Hantsch (Absolwent Siedlec)
Najlepszy lewy napastnik - Filip Wieczorek (Aligator Gdynia)

Warto doda, 瞠 w drugim turnieju p馧fina這wym tak瞠 nie zabrak這 sensacyjnych wynik闚, bo do takich mo積a zaliczy awans do fina逝 UKS Olimpii υch闚 i odpadni璚ie dw鏂h dru篡n z Nowego Targu.